Feedback

Formula 1

Duminica, 16 Aprilie

Formula 1: Vettel a câștigat cursa din Bahrain și a devenit liderul clasamentului! Hamilton și Bottas au completat podiumul

Sebastian Vettel a câștigat cursa din Bahrain după ce l-a depășit la start pe Lewis Hamilton și a avut opriri la boxe mai eficiente. Pilotul Mercedes a încercat un asalt în finalul cursei, însă acesta nu a avut succes.
La start, Valtteri Bottas și-a conservat avantajul pole position-ului, însă Lewis Hamilton a fost depășit pe interior în primul viraj de... 70 comentarii
Sambata, 15 Aprilie

Formula 1: Bottas a obținut în Bahrain primul pole position din carieră! Finlandezul l-a învins pe Hamilton pentru numai două sutimi de secundă

Valtteri Bottas a stabilit cel mai bun timp în calificările din Bahrain și a obținut astfel primul pole position din carieră. Lewis Hamilton va pleca de pe a doua poziție a grilei de start, în timp ce Sebastian Vettel a terminat pe 3.
Calificările pentru Marele Premiu al statului Bahrain au produs o semi-surpriză. În contextul în care toată lumea aștepta cu sufletul la gura... 36 comentarii
Joi, 13 Aprilie

Formula 1: Avancronică F1 Bahrain: un nou duel între Hamilton și Vettel

Lewis Hamilton și Sebastian Vettel mizează pe o victorie în deșertul din Bahrain pentru a se desprinde în fruntea clasamentului general.
Lewis Hamilton și Sebastian Vettel și-au împărțit victoriile și locurile doi în primele două curse ale sezonului, astfel că ocupă prima... 9 comentarii
Miercuri, 12 Aprilie

Formula 1: Alonso renunță la cursa de Formula 1 de la Monaco pentru a concura la Indianapolis

Fernando Alonso va participa la cursa de 500 de mile de la Indianapolis cu prețul renunțării la etapa de Formula 1 de la Monaco. Numele înlocuitorului său nu a fost încă anunțat.
Viitorul lui Fernando Alonso în Formula 1 este incert, mai ales că actualul său contract expiră la sfârșitul acestui sezon, iar lipsa de... 40 comentarii
Marti, 11 Aprilie

Formula 1: Hamilton anticipează cel mai echilibrat sezon din cariera sa: "Sunt nerăbdător să lupt pentru titlu cu Vettel și alți rivali"

Lewis Hamilton consideră că sezonul 2017 are potențialul să devină cel mai echilibrat din cariera sa, însă Sebastian Vettel nu este convins de acest lucru.
Lewis Hamilton și Sebastian Vettel și-au împărțit primele două poziții în primele două curse din acest debut de sezon, astfel că în... 12 comentarii
Luni, 10 Aprilie

Formula 1: Raikkonen, nevoit să explice lipsa de formă: "Părea ocupat cu alte treburi în cursa din China"

Rezultatele modeste obținute de Kimi Raikkonen în primele două curse au determinat șefii Scuderiei Ferrari să inițieze o discuție pe această temă.
Ferrari are parte de un început de sezon semnificativ mai bun decât anul trecut, iar după primele două curse Sebastian Vettel este la egalitate de... 25 comentarii
Duminica, 09 Aprilie

Formula 1: Hamilton, victorie fără emoție în China! Vettel și Verstappen au completat podiumul

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu al Chinei în fața lui Sebastian Vettel și Max Verstappen într-o cursă animată în special în prima parte după startul pe pneuri intermediare.
Marele Premiu al Chinei a început pe un circuit parțial umed ca urmare a ploilor din dimineața cursei, motiv pentru care piloții au optat pentru pneuri... 67 comentarii
Sambata, 08 Aprilie

Formula 1: Hamilton, pole position în China! Vettel și Bottas, despărțiți de numai 0.001 secunde în lupta pentru locul doi

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Marele Premiu al Chinei, în timp ce Sebastian Vettel l-a învins pe Valtteri Bottas în lupta pentru locul doi pentru numai 0.001 secunde.
După 25 comentarii
Vineri, 07 Aprilie

Formula 1: Antrenamentele din China, ruinate de vreme: Verstappen, cel mai rapid în prima sesiune. A doua sesiune a fost abandonată

Max Verstappen a stabilit cel mai bun timp în prima sesiune de antrenamente libere din China, în care piloții au ieșit pe circuit doar circa 30 de minute. A doua sesiune a fost abandonată din cauza vremii.
Marele Premiu al Chinei se desfășoară în condiții meteo dificile care au afectat semnificativ pregătirile echipelor în cadrul celor două... 9 comentarii
Joi, 06 Aprilie

Formula 1: Avancronică F1 China: Care va fi replica lui Hamilton după victoria de debut a lui Vettel?

Lewis Hamilton vrea să-și ia revanșa în fața lui Sebastian Vettel în Marele Premiu al Chinei, în timp ce McLaren se zbate să introducă update-uri care să remedieze parțial problemele startului de sezon.
Sezonul 2017 al Formulei 1 a început cu prima victorie pentru Ferrari după o pauză de un an și jumătate, după ce Sebastian Vettel a gestionat... 11 comentarii