Formula 1: Kubica ar putea deveni pilot de dezvoltare pentru Ferrari: polonezul are șanse minime să semneze cu Williams

Șansele lui Robert Kubica de a reveni în Formula 1 în 2019 alături de Williams au scăzut, însă polonezul ar putea deveni pilot de dezvoltare pentru Ferrari.
Williams a confirmat recent că George Russell va fi unul dintre piloții echipei pentru sezonul viitor, în timp ce pentru al doilea loc în cadrul... 1 comentariu
Luni, 29 Octombrie

Formula 1: Vettel admite că ratarea titlului este dureroasă: "Este un moment oribil"

Sebastian Vettel a admis că ratarea titlului mondial în favoarea lui Lewis Hamilton este dureroasă, însă la finalul cursei a felicitat inginerii Mercedes pentru performanța obținută.
Sebastian Vettel avea șanse minime să rămână în lupta pentru titlu după Marele Premiu al Mexicului, în condițiile în care avea... 19 comentarii
Duminica, 28 Octombrie

Formula 1: Verstappen a câștigat cursa din Mexic! Hamilton a devenit matematic campion mondial cu două curse înainte de final

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu al Mexicului după ce l-a depășit la start pe Daniel Ricciardo, în timp ce Lewis Hamilton a cucerit al cincilea titlu mondial din carieră după ce a terminat pe locul patru.
Marele Premiu al Mexicului a oferit un câștigător din afara tandemului Ferrari și Mercedes și a marcat finalul luptei pentru titlul mondial, chiar... 29 comentarii
Sambata, 27 Octombrie

Formula 1: Ricciardo, pole position în Mexic după ce l-a învins pe Verstappen cu 0.026 secunde! Hamilton și Vettel, pe linia a doua a grilei de start

Daniel Ricciardo a obținut pole position-ul pentru cursa din Mexic după ce l-a învins cu numai 0.026 secunde pe Max Verstappen, în timp ce Lewis Hamilton și Sebastian Vettel vor lua startul din a doua linie a grilei de start.
Red Bull Racing a dominat toate cele trei sesiuni de antrenamente libere din Mexic și toate indiciile arătau că Max Verstappen va obține primul pole... 22 comentarii

Formula 1: Red Bull a dominat antrenamentele din Mexic: Verstappen și Ricciardo, cei mai rapizi

Max Verstappen și Daniel Ricciardo au fost cei mai rapizi în antrenamentele de vineri din Mexic, în timp ce Renault a produs surpriză după ce a ocupat locul 3 prin Carlos Sainz.
Marele Premiu al Mexicului reprezintă o bună oportunitate pentru Red Bull să obțină o performanță majoră, întrucât altitudinea ridicată... 1 comentariu
Vineri, 26 Octombrie

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu de Formula 1 al Mexicului: Hamilton are nevoie de locul 7 pentru al cincilea titlu mondial

Lewis Hamilton consideră că titlul pe care îl va obține în acest an va fi cel mai important din întreaga sa carieră, în condițiile în care un loc șapte în cursa din Mexic îi va asigura un nou trofeu indiferent de rezultatul lui Sebastian Vettel.
Deznodământul sezonului 2018 al Formulei 1 s-a amânat pentru Marele Premiu al Mexicului de la sfârșitul acestei săptămâni,... 9 comentarii
Marti, 23 Octombrie

Formula 1: Vettel admite că are o parte de vină pentru ratarea titlului: "Nu am nicio problemă să-mi asum greșelile"

Sebastian Vettel a admis că a comis greșeli care au influențat lupta pentru titlul mondial, însă insistă că monopostul Ferrari nu a fost suficient de rapid.
Lewis Hamilton are un avans de 70 de puncte în fața lui Sebastian Vettel cu numai 3 curse înainte de finalul sezonului, astfel că un nou trofeu... 33 comentarii
Duminica, 21 Octombrie

Formula 1: Raikkonen a câștigat cursa din Statele Unite în fața lui Verstappen și Hamilton! Vettel rămâne în cursa pentru titlu cu un loc 4

Kimi Raikkonen a obținut la Austin prima victorie în Formula 1 după o pauză de 5 ani, în timp ce Lewis Hamilton amână sărbătoarea titlului după ce a terminat pe locul trei în spatele lui Max Verstappen.
Marele Premiu al Statelor Unite a oferit numeroase incidente între piloții de top, o diversitate de strategii și un final plin de tensiune care... 52 comentarii

Formula 1: Hamilton, pole position în Statele Unite! Vettel, mai lent cu numai 0.061 secunde, dar va pleca de pe locul 5

Lewis Hamilton a obținut pole position-ul pentru cursa de la Austin după ce l-a învins cu numai 0.061 secunde pe Sebastian Vettel, însă pilotul Ferrari va pleca doar de pe locul 5 după o penalizare pe grila de start.
Mercedes și-a confirmat statutul de favorită în Marele Premiu al Statelor Unite, iar Lewis Hamilton a obținut al treilea pole position consecutiv pe... 14 comentarii
Sambata, 20 Octombrie

Formula 1: Antrenamentele de Formula 1 din Statele Unite, afectate puternic de ploaie: Hamilton, cel mai rapid. Vettel, penalizat cu 3 poziții pe grilă

Lewis Hamilton a fost cel mai rapid în cele două sesiuni de antrenamente de vineri de la Austin, în care ploaia puternică a bulversat programul echipelor, iar Sebastian Vettel a fost penalizat cu 3 poziții pe grilă.
Cei 20 de piloți de pe grila de start a Formulei 1 nu au putut profita pe deplin de cele două sesiuni de antrenamente libere de vineri din cadrul Marelui... 8 comentarii