• Home
  • ŞTIRI
    • Auto
    • Motorsport
    • Aventour la feminin
    • Aventour la feminin 2023
    • RomanianRoads Luxury Edition
    • ElectricRomânia 2020
    • ElectricRomânia 2019
    • RomanianRoads 2019
    • Cu noul Duster in creierii muntilor
    • Un german in Transilvania
    • Pick-up Maraton Moldova 2017
  • TEST DRIVE
  • Maşini noi
    • Abarth
    • Alfa Romeo
    • Alpine
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Citroen
    • Cupra
    • Dacia
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Geely
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Isuzu
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lamborghini
    • Land Rover
    • Leapmotor
    • Lexus
    • Lotus
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes-Benz
    • MINI
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Range Rover
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • SEAT
    • Skoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Tata
    • Tesla
    • Toyota
    • Volkswagen
    • Volvo
    • Toate mărcile
    Topurile Automarket
    • Topul celor mai economice mașini de oraș
    • Cele rapide masini sub 30000 euro
    • Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
    • Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
    • Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
    • Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
    • Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
    • Cele mai ieftine mașini din România
    • Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
    • Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
    • Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
    • Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
  • RETRO
  • Login
Automarket.ro
×
  • Masini noi
  • Stiri
  • Aventour la feminin
  • Aventour la feminin 2023
  • RomanianRoads Luxury Edition
  • ElectricRomânia 2020
  • ElectricRomânia 2019
  • RomanianRoads 2019
  • Cu noul Duster in creierii muntilor
  • Un german in Transilvania
  • Pick-up Maraton Moldova 2017
  • Test Drive
  • Topuri
  • Retro
  • Login
  • Termeni si conditii
  • Descarca aplicatie

LauCalin

  • Membru din 10.04.2009
  • Varsta 2026
  • Locatie nespecificat
  • Sex Masculin

Ultimele comentarii

 2795 in total
  • Of, mai Carlos! Tu tot nu vrei sa intelegi. 1.8 miliarde nu sunt tocmai multi in 10 ani. Dar vezi tu, sunt totusi bani. Asta am vrut sa spun, dar cum tu refuzi sa intelegi... Pentru un cosntructor precum Renault nu este neaparat o suma colosala. 1.8 miliarde (in 10 ani) investiti intr-o marca ce acum a ajuns undeva sus chiar nu e mult. Ia calculeaza tu la cate Loganuri a ajuns a ajuns Renault la 1,8 miliarde si ce profit a avut pana acum doar din vanzari de masini, neluand in discutie si piesele de schimb de exemplu. De-asta am zis ca Dacia a contribuit major la faptul ca la Renault nu prea a fost criza.
    Primul test cu noul Dacia Lodgy vine din Franţa: "Versiune de bază austeră, dar raport calitate/preţ imbatabil"
  • Unckle, situatia nu e chiar asa, cel putin din cate am vazut eu. Pentru a face fata cererii foarte mari ar fi insemnat ca uzina de la Mioveni sa se extinda (gen linii de productie suplimentare, adaptarea echipamentelor actuale si pentru Lodgy etc.) iar chestia asta costa foarte multi bani. Ori Renault a considerat ca le e mai rentabil sa faca asta in Maroc (nu uita ca Marocul e in Africa si sunt cu toate alte conditii economice). Si cu ocazia asta Renault isi poate creste vanzarile si in Africa. Si oricum Lodgy este un produs accesibil ca pret, in medie pe Renault il costa cam jumatate din pretul de vanzare al masinii strict pentu productie ( pentru un Logan de 7000 de euro pe Renault il costa efectiv indeva intre 3500 si 4000 de euro). Informatia asta (ca si altele) le am "din casa". Ce vreau sa spun cu astae faptul ca, desi Lodgy nu se fabrica in Romania nu inseamna o pierdere pentru Renault. Nu este neapart mare pierdere pentru Romania ca nu e Lodgy (totusi piesele sunt fabricate la noi). Sper sa mearga lucrurile bine la Craiova. Ca pana acum au scartait rau de tot.
    Primul test cu noul Dacia Lodgy vine din Franţa: "Versiune de bază austeră, dar raport calitate/preţ imbatabil"
  • Eu i-as intreba pe cei care zis ca e o reclama idioata sa imi spuna ce au inteles din ea (ca de inteles sigura au inteles) :))
    Skoda Yeti este vedeta show-ului "Pimp My Ride" cu Xzibit
  • Amice, pur si simplu nu sti ce vorbesti! In primul rand Renault are interese foarte mari sa aiba vanzari in Romania pentru ca a si investit multi bani la noi. Nu poti sa nu-l aperi pe cel mai mare investitor strain al tarii. Nu incerc sa arunc pisica in ograda nimanui, asta e doar parerea ta. Incerc doar sa spun ca daca Dacia a venit in Romania si facut locuri de munca si a adus bani la bugetul statului nu inseamna ca au facut-o pe ochi frumosi. Au avut si francezii destule privilegii. Te-ai intrebat vreodata cum de taxa asta e doar in Romania? Sau numai in Romania te pomenesti ca or fi politicieni corupti... Si chiar asa, nesimtirea fiind a mea ca nu ridic in slavi pe Renault ca tine? :))
    Primul test cu noul Dacia Lodgy vine din Franţa: "Versiune de bază austeră, dar raport calitate/preţ imbatabil"
  • Chestia asta cu harbul de afara tine pana la un punct. Da, si mie mi se pare corect sa se puna taxe mari pentru un Golf III de exemplu, un Opel Omega, BMW pisicuta etc. Insa ti se pare corect sa platesti o taxa de cateva mii de euro pentru o masina de 3-4 ani si 10000 de euro, gen Honda Civic sa zicem, ca asa vrea Renault? Sau o Toyota Avensis? Pentru tine asta e harb? Oricat ai incerca sa sustii este la mijloc si mana lui Renault in taxa auto si daca tot zici ca te pricepi la Renault sti si tu asta, insa refuzi sa o spui. De ce nu au facut acelasi lucru si in Bulgaria sau de exemplu? Hai ca iti raspund tot eu: pentru faptul ca acolo Renault nu are uzina. Daca s-ar scoate taxa asta crezi tu ca Dacia ar mai vinde la fel de mult in Romania? ps: aia cu batutul in masa era o figura de stil, Renault se bazeaza pe vorbe dulci. De ce oare nu ma mir ce ai scris?!
    Primul test cu noul Dacia Lodgy vine din Franţa: "Versiune de bază austeră, dar raport calitate/preţ imbatabil"
Pagina
12345...326327328...
  • CE MASINA /MASINI CONDUC Mercedes Clasa A, Mitsubishi Colt
  • CE MASINI AM MAI CONDUS multe
  • MASINA LA CARE VISEZ -
  • TOP MASINI 1. -
imedia © 2006-2025 iMedia Plus Group.
Toate drepturile rezervate. Termeni şi condiţii
Ai sugestii sau intrebări?
Trimite-ne mesajul tău