• Home
  • ŞTIRI
    • Auto
    • Motorsport
    • Aventour la feminin
    • Aventour la feminin 2023
    • RomanianRoads Luxury Edition
    • ElectricRomânia 2020
    • ElectricRomânia 2019
    • RomanianRoads 2019
    • Cu noul Duster in creierii muntilor
    • Un german in Transilvania
    • Pick-up Maraton Moldova 2017
  • TEST DRIVE
  • Maşini noi
    • Abarth
    • Alfa Romeo
    • Alpine
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Citroen
    • Cupra
    • Dacia
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Geely
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Isuzu
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lamborghini
    • Land Rover
    • Leapmotor
    • Lexus
    • Lotus
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes-Benz
    • MINI
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Range Rover
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • SEAT
    • Skoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Tata
    • Tesla
    • Toyota
    • Volkswagen
    • Volvo
    • Toate mărcile
    Topurile Automarket
    • Topul celor mai economice mașini de oraș
    • Cele rapide masini sub 30000 euro
    • Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
    • Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
    • Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
    • Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
    • Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
    • Cele mai ieftine mașini din România
    • Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
    • Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
    • Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
    • Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
  • RETRO
  • Login
Automarket.ro
×
  • Masini noi
  • Stiri
  • Aventour la feminin
  • Aventour la feminin 2023
  • RomanianRoads Luxury Edition
  • ElectricRomânia 2020
  • ElectricRomânia 2019
  • RomanianRoads 2019
  • Cu noul Duster in creierii muntilor
  • Un german in Transilvania
  • Pick-up Maraton Moldova 2017
  • Test Drive
  • Topuri
  • Retro
  • Login
  • Termeni si conditii
  • Descarca aplicatie

zarnesteanu

  • Membru din 08.01.2013
  • Varsta 2026
  • Locatie nespecificat
  • Sex Masculin

Ultimele comentarii

 1938 in total
  • Foarte foarte fain masinuta. Pun pariu ca in Cuba a fost vedeta :) Aerul conditionat sper sa fie standard, altfel transpiri in cascade in clima aia. Sper sa mai ajung odata acolo pana nu dau drumul la publicul larg american si strica preturile :):):) O tara superba, poate cu cele mai frumoase plaje din Caraibe. Si gagici una si una. E unul din locurile pe care imi pare rau ca le-am ratat pana sa ma insor :) Un cabrio pe timp de seara si poti sa spui ca ai ajuns direct in paradis.
    Primele impresii de la volanul celui mai mic SUV Audi: noul Q2
  • Iesirea Angliei din UE spune foarte multe si are logica. Desi Germania are nevoie mai mare ca oricine de UE, s-a impuscat singura in picior prin proasta de Merkel. Un milion de sirieni intr-un singur an e enorm, iar Anglia si-a spus parerea cu un pumn in gura la momentul potrivit. Eu astept de pe margine evolutia spectacolul cu o cafea aburinda in mana. Iar parerea producatorilor japo in Anglia si UE, e in coada clasamentului in clipa de fata. Probabil toata lumea a ajuns la concluzia ca cu cat pleaca mai repede, cu atat mai bine. Saptamana trecuta am primit de la dealer o scrisoare in care imi spun ca la una din masinile de acasa trebuie sa-i inlocuiasca airbag-ul. I-am sunat sa-mi fac o programare si au zis ca momentan sunt "out of stock". Da-da-desigur, o sa primesc o scrisoare de la centru cand or sa fie disponibile :( Stiti cum te simti cand conduci in fiecare zi masina si esti constient ca la o coliziune minora poti sa te trezesti cu gatul si pieptul perforat? Si tu si pasagerul din dreapta? E mirific.
    Cât mai costă un Brexit? Piața auto mondială va scădea cu trei milioane de mașini, iar Marea Britanie va duce greul
  • Din pacate este o infrangere nesemnificativa. Aproape hilara. Mai ales ca Renault este producator de volum iar BMW si Audi sunt premium. Daca asta e tot ce poate Franta pe teritoriul german, e foarte foarte trist. Pentru francezi.
    Francezii îi înving pe nemţi la ei acasă: Renault Zoe, cea mai vândută maşină electrică din Germania
  • Ai foarte mare dreptate @inexorabil, dar cine din grupul "gura mare" care a dat volumul la maxim din Septembrie incoace, mai are si un dram de minte si un pic de luciditate sa vada lucrurile asa cum sunt? Numai faptul de a fi in gasca lui "vw s-a apucat de facut carnati" ar trebui sa fie un semnal puternic de alarma. Dar cand ura te orbeste, ratiunea e ultima si are glasul cel mai mic. @misha, ai spus-o perfect. Daca sunt cu ceva dezamagit de Volvo in ultima vreme este logoreea stupida pe care marketingul o scoate pe gura la fiecare comunicat. Bineinteles, lasand la o parte faptul ca profiturile si know-how-ul iau calea chinei in loc sa ramana la o natiune care isi merita locul intre fruntasi pe plan mondial.
    Oficial Volvo: "Știam de șapte ani că VW are o metodă de păcăli emisiile. Dar nu știam cum o face"
  • Nu conteaza ca nu mi-a placut niciodata un interior de Rolls Royce. Nu conteaza ca le vezi la fel de rar pe strazi ca si raritatea de a intalni vreodata un gentleman adevarat, cu sange albastru din tata in fiu. Nu conteaza ca unele modele de-a lungul istoriei au fost chiar ciudate ca design exterior. Ceea ce pentru mine masina asta reuseste intotdeauna este sa se impuna si sa impuna respect. Indiferent ca e vorba de familia regala, sau de un bivol care ordona din spate soferului sa intre in plin in muncitorii care fac greva la poarta fabricii, Rolls a fost si va fi mereu un automobil pe care nu-l poti ignora. Din 2000 incoace, au reusit un design exterior deosebit, cu toate ca interioarele m-au lasat rece. La Wraith interiorul s-a modernizat, desi isi pastreaza amprenta speciala, dar spatele masinii a dupa parerea mea e disproportionat. Oricum, un automobil special, pentru oameni cu adevarat speciali. In orice scoala, exista elevi galagiosi sau linistiti, mai destepti sau mai putin destepti, mai frumosi sau mai putin, etc care formeaza grosul populatiei. Intre ei o sa gasesti mereu cativa care provin din familii instarite sau educate si copii lor poarta firesc amprenta genetica a parintilor, Foarte rar insa poti sa dai de un copil care e linistit, invata bine, este manierat dar ... care nu se amesteca decat foarte rar cu plebea. Adesea poate sa-ti para un copil banal, dar cu care atunci cand incepi sa vorbesti, are acel ceva intangibil, acea maturitate si siguranta de sine care nu se lauda si nu face zgomot inutil. Apoi intr-o zi vezi ca de fapt copilul ala exceleaza la un sport anume, ca invata brici si are cunostinte mult peste nivelul varstei lui. Apoi afli ca dadaca mexicana care il ingrijeste de cand era in fasa are un doctorat si un salariu de 6 cifre. Iar taica-su, bineinteles are yaht, avion privat si Rolls Royce. Cu sofer :)
    Liniște
Pagina
12345...210211212...
  • CE MASINA /MASINI CONDUC Nespecificat
  • CE MASINI AM MAI CONDUS Nespecificat
  • MASINA LA CARE VISEZ Nespecificat
  • TOP MASINI Nespecificat
imedia © 2006-2026 iMedia Plus Group.
Toate drepturile rezervate. Termeni şi condiţii
Ai sugestii sau intrebări?
Trimite-ne mesajul tău