George Russell

Luni, 04 Martie

Formula 1: Formula 1: Dublă Red Bull în Bahrain. Max Verstappen începe sezonul cu o nouă victorie

Max Verstappen a început sezonul 2024 de Formula 1 cu o nouă victorie în Marele Premiu din Bahrain. Prima cursă din noul sezon s-a încheiat cu o dublă Red Bull și cu o nouă dominație a triplului campion mondial.
Vineri, 01 Martie

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, pole în Bahrain, în fața lui Leclerc și Russell

Max Verstappen și-a trecut în cont primul pole position din 2024 înaintea primei curse din noul sezon de Formula 1. În spatele triplului campion en-titre se află Charles Leclerc și George Russell.
Miercuri, 14 Februarie

Formula 1: Formula 1: Noul Mercedes F1 W15, ultimul Mercedes pilotat de Lewis Hamilton

Mercedes a dezvăluit oficial noul său monopost pentru sezonul 2024. Acesta, botezat F1 W15, va fi și ultimul Mercedes care va fi pilotat de către Lewis Hamilton și va încheia o epocă pentru echipa germană.
Luni, 27 Noiembrie 2023

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen încheie sezonul cu o nouă victorie. Leclerc și Russell pe podium

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de la Abu Dhabi, reușind astfel să încheie sezonul 2023 cu încă o victorie categorică. În spatele său s-au clasat Charles Leclerc pe locul 2, respectiv George Russell pe locul 3.
Joi, 31 August 2023

Formula 1: OFICIAL: Lewis Hamilton rămâne la Mercedes pentru încă două sezoane

Lewis Hamilton și George Russell, actualii piloți Mercedes în Formula 1, vor rămâne la echipa germană până la sfârșitul lui 2025.
Vineri, 21 Iulie 2023

Formula 1: F1 Ungaria: George Russell, cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente

George Russell, pilotul celor de la Mercedes, a stabilit cel mai bun timp în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria. Sesiunea a fost afectată de ploaie, iar unii piloți din frunte nu au stabilit un timp pe tur.
Duminica, 13 Noiembrie 2022

Formula 1: F1: George Russell, victorie în cursa de sprint din Brazilia

George Russell s-a impus în cursa de sprint din Brazilia și va pleca din pole position în Marele Premiu de pe circuitul Interlagos. Carlos Sainz a încheiat pe 2, iar Lewis Hamilton pe 3.
Vineri, 07 Octombrie 2022

Formula 1: Formula 1 Japonia: George Russell, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente libere

George Russell, pilotul Mercedes, a stabilit cel mai bun timp în cea de-a doua sesiune de antrenamente libere din Japonia. Ambele sesiuni de vineri au fost afectate de ploaie la revenirea Marelui Circ în țara Soarelui Răsare.
Luni, 05 Septembrie 2022

Formula 1: F1 Olanda: Max Verstappen, victorie în fața propriilor suporteri! Russell și Leclerc pe podium

Max Verstappen a câștigat cursa sa de casă pentru al doilea an la rând. Pilotul olandez își mărește avantajul în clasamentul piloților la peste 100 de puncte față de Charles Leclerc și Sergio Perez. În spatele campionului mondial au terminat George Russell și pilotul monegasc.
Sambata, 07 Mai 2022

Formula 1: F1 Miami: George Russell, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente libere

După a doua sesiune de antrenamente libere plină de incidente, George Russell a stabilit cel mai rapid timp al zilei. Locul doi a fost ocupat de Charles Leclerc, iar Sergio Perez a completat podiumul.