Motorsport

Marti, 13 Mai 2014

Formula 1: McLaren ar putea testa motoarele Honda imediat după ultima cursă a sezonului

McLaren a dezvăluit că ar putea evalua în premieră motoarele Honda pentru 2015 imediat după finalul Marelui Premiu din Abu Dhabi din luna noiembrie.
McLaren va utiliza motoare Honda începând din sezonul 2015, iar cel puţin teoretic ar trebui să aştepte până la primele... 4 comentarii
Marti, 13 Mai 2014

Formula 1: Procesul lui Ecclestone: bancherul german insistă că a fost mituit

Fostul bancher german Gerhard Gribkowsky a reiterat în cadrul procesului în care este implicat Bernie Ecclestone acuzaţiile potrivit cărora a fost mituit de britanic.
Procesul în care Bernie Ecclestone 2 comentarii
Marti, 13 Mai 2014

Formula 1: Button vrea să rămână în Formula 1 şi în 2015, dar nu ştie sigur dacă la McLaren

Jenson Button a dezvăluit că intenţionează să concureze în Formula 1 şi în sezonul 2015, însă nu ştie dacă McLaren va fi echipa potrivită.
Jenson Button este în prezent cel mai experimentat pilot de pe grila de start, iar contractul său cu McLaren urmează să expire la... 13 comentarii
Marti, 13 Mai 2014

Formula 1: FIA: "Nu avem niciun motiv să anulăm cursa din Rusia"

Jean Todt susţine că nu există niciun motiv pentru anularea Marelui Premiu al Rusiei, în ciuda situaţiei tensionate din Ucraina.
Presa...
Marti, 13 Mai 2014

Formula 1: Programul echipelor în sesiunea de teste de la Barcelona

Kimi Raikkonen este singurul pilot care va testa pentru Ferrari în ambele zile de teste de pe circuitul de la Barcelona, care au loc marţi şi miercuri.
La numai două zile după Marele Premiu al Spaniei, cele 11 echipe din Formula 1 s-au reunit din nou pe circuitul de la Barcelona pentru o... 17 comentarii
Marti, 13 Mai 2014

Formula 1: Red Bull nu renunţă la lupta pentru titlu

Dietrich Mateschitz susţine că Red Bull Racing nu va renunţa la obiectivul de a câştiga titlul în acest sezon, însă Helmut Marko afirmă că situaţia va fi analizată după cursa din Austria.
Cele cinci victorii consecutive obţinute în debutul acestui sezon au transformat Mercedes în marea favorită la titlul mondial.... 8 comentarii
Marti, 13 Mai 2014

Formula 1: Alonso: "Avem potenţialul de a fi a doua forţă din Formula 1"

Fernando Alonso consideră că Ferrari are potenţialul de a deveni a doua forţă a Formulei 1 după Mercedes, însă pentru acest lucru trebuie să învingă Red Bull Racing.
Ferrari a introdus numeroase update-uri pe monopost pentru Marele Premiu al Spaniei, însă echipa a obţinut doar locurile şase şi... 10 comentarii
Luni, 12 Mai 2014

Formula 1: Mercedes: "Nu ne gândim că vom câştiga toate cursele sezonului"

Mercedes nu crede că va fi capabilă să câştige fiecare cursă a acestui sezon. Oficialii echipei justifică atitudinea prin faptul că şansele la victorie pot fi afectate de vreme sau de Safety Car.
Mercedes a câştigat primele cinci curse ale noului sezon competiţional şi se bucură de un avantaj semnificativ din punct de vedere al... 3 comentarii
Luni, 12 Mai 2014

Formula 1: FIA: "Propunerile echipelor pentru reducerea costurilor sunt ridicole"

Jean Todt, preşedintele FIA, a catalogat drept "ridicole" propunerile făcute de echipe pentru reducerea costurilor, care în opinia sa ar trebui să varieze între 30-40%.
Echipele au alcătuit o variantă preliminară a unui plan pe trei ani care vizează reducerea costurilor în Formula 1 până... 4 comentarii
Luni, 12 Mai 2014

Formula 1: Newey admite că ar putea pleca de la Red Bull

Adrian Newey a dezvăluit că ar putea părăsi Red Bull Racing la un moment dat, în mijlocul speculaţiilor ca a primit o nouă ofertă din partea Scuderiei Ferrari.
Presa internaţională a relatat pe parcursul Marelui Premiu al Spaniei că Ferrari i-a făcut o nouă ofertă concretă lui Adrian Newey,... 17 comentarii
Intrebari & Raspunsuri Close
Inchide notificarea pentru