Cronica F1 2020

Duminica, 05 Iulie 2020 | F1 TOP

Bottas a câștigat cursa de Formula 1 din Austria! Leclerc si Norris, pe podium după un final cu peripeții și o penalizare pentru Hamilton

Valtteri Bottas a câștigat cursa de Formula 1 din Austria, în timp ce Charles Leclerc și Lando Norris au urcat pe podium nesperat pentru Ferrari după o serie de depășiri pe final și după ce Lewis Hamilton a fost penalizat.
Sambata, 04 Iulie 2020 | F1 TOP

Bottas va pleca din pole position în cursa de Formula 1 din Austria! Hamilton, învins de finlandez cu numai 0.012 secunde

Valtteri Bottas a obținut cel mai bun timp în calificările pentru Marele Premiu al Austriei și va fi urmat pe grila de start de Lewis Hamilton și Max Verstappen.