M-Sport

Vineri, 21 Noiembrie 2014

WRC: Elfyn Evans şi Ott Tanak vor concura pentru M-Sport în sezonul 2015 al WRC

M-Sport a confirmat vineri că Elfyn Evans şi Ott Tanak vor forma linia de piloţi pentru sezonul 2015 al Campionatului Mondial de Raliuri.
Luni, 17 Noiembrie 2014

WRC: Ogier încheie sezonul de WRC cu o victorie în Raliul Marii Britanii

Sebastien Ogier a câştigat Raliul Marii Britanii, ultima etapă a sezonului din Campionatul Mondial de Raliuri. Mikko Hirvonen s-a retras din activitatea competiţională cu un loc doi.
Joi, 13 Noiembrie 2014

WRC: Avancronica Ralliului Marii Britanii: Final de carieră pentru Hirvonen

Raliul Marii Britanii marchează sfârşitul sezonului 2014 al Campionatului Mondial de Raliuri şi retragerea din activitatea competiţională a lui Mikko Hirvonen.
Joi, 06 Noiembrie 2014

WRC: Hirvonen se retrage din Campionatul Mondial de Raliuri la sfârşitul sezonului

Mikko Hirvonen şi-a anunţat retragerea din Campionatul Mondial de Raliuri la sfârşitul acestui sezon. Cel mai probabil, finlandezul va fi înlocuit la M-Sport de Ott Tanak.
Luni, 03 Noiembrie 2014

WRC: Kubica, în pericol să nu concureze în WRC în 2015

Robert Kubica a dezvăluit că nu negociază cu nicio echipă pentru sezonul 2015 al Campionatului Mondial de Raliuri, însă are oferte să revină în competiţiile pe circuite.
Luni, 27 Octombrie 2014

WRC: Ogier a câştigat Raliul Spaniei şi îşi păstrează titlul mondial

Sebastien Ogier şi-a adjudecat victoria în Raliul Spaniei şi a devenit pentru a doua oară campion mondial. Jari-Matti Latvala a ocupat locul doi, însă nu a avut nicio şansă să-l oprească pe coechipierul său.
Joi, 23 Octombrie 2014

WRC: Avancronica Raliului Spaniei: Ultima şansă la titlu pentru Latvala

Jari-Matti Latvala trebuie să câştige mai multe puncte decât coechipierul său Sebastien Ogier pentru a rămâne în lupta pentru titlul mondial şi după Raliul Spaniei, singura etapă de WRC desfăşurată pe o suprafaţă mixtă de macadam şi asfalt.
Luni, 06 Octombrie 2014

WRC: Latvala a obţinut în Raliul Franţei prima victorie pe asfalt din carieră

Jari-Matti Latvala a câştigat duminică Raliul Franţei şi a obţinut astfel prima victorie pe asfalt din caieră. Finlandezul mai are de recuperat 27 de puncte în faţa lui Sebastien Ogier, care a obţinut doar trei puncte în urma unor defecţiuni tehnice.
Joi, 02 Octombrie 2014

WRC: Avancronica Raliului Franţei: Ogier vrea să devină campion în ţara sa natală

Sebastien Ogier poate deveni matematic campionul sezonului 2014 din WRC la finalul Raliului Franţei, însă Jari-Matti Latvala, coechipierul său de la Volkswagen, este determinat să amâne verdictul.
Luni, 15 Septembrie 2014

WRC: Ogier a câştigat Raliul Australiei. Volkswagen este campioană la constructori!

Sebastien Ogier a câştigat Raliul Australiei în faţa coechipierilor săi Jari-Matti Latvala şi Andreas Mikkelsen, rezultate în urma cărora Volkswagen a cucerit matematic titlul constructorilor.