Feedback

Sebastian Vettel

Joi, 20 Septembrie

Formula 1: Vettel are planuri ambițioase pentru a obține titlul: "Obiectivul este să câștigăm toate cele șase curse rămase"

Sebastian Vettel și-a stabilit ca obiectiv să câștige toate cele șase curse care au mai rămas din acest sezon pentru a obține titlul mondial indiferent de rezultatele lui Lewis Hamilton.
Duminica, 02 Septembrie

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Monza după un acroșaj la start cu Vettel și o depășire asupra lui Raikkonen. Bottas a completat podiumul

Lewis Hamilton a triumfat la Monza după ce a scăpat de un acroșaj cu Sebastian Vettel la start și după ce l-a depășit pe liderul Kimi Raikkonen cu numai 8 tururi înainte de finalul cursei. Vettel a terminat doar pe locul cinci.
Sambata, 01 Septembrie

Formula 1: Raikkonen, pole position la Monza în fața lui Vettel! Hamilton și Bottas ocupă a doua linie a grilei

Kimi Raikkonen l-a învins pe Sebastian Vettel în lupta pentru pole position în Marele Premiu al Italiei, în timp ce Mercedes a monopolizat a doua linie a grilei de start prin Lewis Hamilton și Valtteri Bottas.
Vineri, 31 August

Formula 1: Perez și Vettel, cei mai rapizi în antrenamentele de vineri de la Monza. Accident spectaculos pentru Ericsson

Sergio Perez a fost cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente de la Monza, care s-a desfășurat pe un circuit ud, înainte ca Sebastian Vettel să ocupe primul loc în sesiunea de după-amiază.
Joi, 30 August

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Italiei: Vettel mizează pe prima victorie pentru Ferrari la Monza după 2010

Sebastian Vettel speră să reducă și mai mult diferența care îl separă de Lewis Hamilton în clasament printr-o victorie la Monza. Scuderia nu a mai câștigat pe propriul teren din 2010.
Duminica, 26 August

Formula 1: Vettel a câștigat cursa de la Spa-Francorchamps! Hamilton și Verstappen au completat podiumul

Sebastian Vettel a câștigat cursa din Belgia după ce l-a depășit în primul tur pe Lewis Hamilton, în timp ce Max Verstappen a urcat pe ultima treaptă a podiumului.
Vineri, 24 August

Formula 1: Vettel și Raikkonen, cei mai rapizi în antrenamentele din Belgia. Bottas și Hulkenberg vor pleca de pe ultima linie a grilei de start

Sebastian Vettel a stabilit cel mai bun timp în prima sesiune de antrenamente de la Spa-Francorchamps, în timp ce coechipierul său Kimi Raikkonen s-a impus în a doua sesiune.
Marti, 31 Iulie

Formula 1: Vettel rămâne încrezător în șansele la titlul mondial: "Monopostul Ferrari este mai puternic și are potențialul de a se dezlănțui"

Sebastian Vettel este optimist că Ferrari are un monopost cu potențial pentru a recupera în a doua jumătate a sezonului diferența de 24 de puncte care îl separă de liderul Lewis Hamilton.
Duminica, 29 Iulie

Formula 1: Hamilton a câștigat fără emoții la Hungaroring! Vettel, locul 2 după un acroșaj cu Bottas în finalul cursei

Lewis Hamilton a câștigat detașat cursa de la Hungaroring, în timp ce Sebastian Vettel a ocupat locul doi după ce l-a depășit pe final pe Valtteri Bottas, care l-a lovit din spate.
Vineri, 27 Iulie

Formula 1: Luptă echilibrată între Red Bull și Ferrari: Ricciardo și Vettel, cel mai rapizi în antrenamentele din Ungaria

Daniel Ricciardo și Sebastian Vettel au fost cei mai rapizi în antrenamentele de vineri de la Hungaroring, în care Red Bull și Ferrari au fost foarte apropiate, iar Mercedes a ocupat doar locurile 5 și 6.