Miercuri, 15 Noiembrie

Formula 1: Vettel nu se gândește doar la titluri mondiale: "Obiectivul este ca Ferrari să domine din nou Formula 1"

Sebastian Vettel consideră că Ferrari trebuie să revină la forma dominantă din trecut și scoate în evidență parcursul bun din acest an.
Duminica, 12 Noiembrie

Formula 1: Vettel a câștigat cursa de la Interlagos în fața lui Bottas și Raikkonen. Hamilton, locul 4 după ce a plecat din pitlane

Sebastian Vettel a obținut victoria în Brazilia după ce l-a depășit la start pe Valtteri Bottas, în timp ce Lewis Hamilton a terminat pe locul 4 în ciuda faptului că a luat startul din pitlane.
Miercuri, 08 Noiembrie

Formula 1: Vettel, încrezător că își poate îndeplini obiectivul pentru care a semnat cu Ferrari: "Vreau să câștig titlul mondial pentru Scuderia"

Sebastian Vettel rămâne încrezător că va fi capabil să câștige titlul mondial pentru Ferrari și consideră că Lewis Hamilton merită pe deplin trofeul cucerit în acest an.
Luni, 30 Octombrie

Formula 1: Hamilton vede în Verstappen un rival la titlu pentru 2018: "Max așteaptă să-mi ia locul"

Lewis Hamilton se gândește deja la sezonul 2018 și consideră că Max Verstappen va fi unul dintre principalii săi rivali în lupta pentru titlul mondial.
Sambata, 28 Octombrie

Formula 1: Vettel, pole position în Mexic în fața lui Verstappen. Hamilton, locul 3 pe grila de start

Sebastian Vettel a obținut pole position-ul pentru Marele Premiu al Mexicului după ce l-a învins cu numai 0.086 secunde pe Max Verstappen, în timp ce Lewis Hamilton va lua startul de pe locul 3.
Luni, 16 Octombrie

Formula 1: Vettel: "Raikkonen este cel mai bun coechipier pe care l-am avut în Formula 1"

Sebastian Vettel consideră că finlandezul Kimi Raikkonen este cel mai bun coechipier pe care l-a avut în Formula 1, întrucât acesta nu încearcă să apeleze la "jocuri politice" în cadrul Scuderiei Ferrari.
Luni, 09 Octombrie

Formula 1: Încă o lovitură pentru Vettel: este la un pas să fie penalizat pe grilă. Raikkonen: "Problemele la motoare sunt ciudate"

Sebastian Vettel va fi penalizat cu 10 poziții pe grila de start în cazul în care mai primește o mustrare pentru încălcarea regulamentului, în timp ce Kimi Raikkonen a catalogat drept "ciudate" problemele echipei cu motoarele.
Marti, 03 Octombrie

Formula 1: Vettel răsuflă ușurat: germanul poate folosi cutia de viteze în Japonia, dar Ferrari va face schimbări pentru îmbunătățirea fiabilității

Sebastian Vettel va putea folosi și la Suzuka cutia de viteze utilizată în Malaysia, întrucât aceasta nu a fost avariată după impactul cu Lance Stroll. Ferrari anunță însă schimbări pentru îmbunătățirea fiabilității.
Luni, 02 Octombrie

Formula 1: Mercedes, îngrijorată de lipsa recentă de formă: "Nu am ținut pasul cu Red Bull și Ferrari"

Oficialii Mercedes admit că sunt îngrijorați de lipsa de forma pe care o traversează echipa, în ciuda faptului că Lewis Hamilton și-a extins avansul în clasamentul general.
Joi, 28 Septembrie

Formula 1: Avancronică Malaysia: Hamilton și Vettel luptă pe furtună în ultima cursă de Formula 1 de la Sepang

Lewis Hamilton și Sebastian Vettel au mari șanse să se confrunte pe furtună în Marele Premiu al Malaysiei, care va părăsi calendarul competițional după această cursă.