• Home
  • ŞTIRI
    • Auto
    • Motorsport
    • Aventour la feminin
    • Aventour la feminin 2023
    • RomanianRoads Luxury Edition
  • TEST DRIVE
  • Maşini noi
    • Abarth
    • Alfa Romeo
    • Alpine
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Citroen
    • Cupra
    • Dacia
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Geely
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Isuzu
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lamborghini
    • Land Rover
    • Leapmotor
    • Lexus
    • Lotus
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes-Benz
    • MINI
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Range Rover
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • SEAT
    • Skoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Tata
    • Tesla
    • Toyota
    • Volkswagen
    • Volvo
    • Toate mărcile
    Topurile Automarket
    • Topul celor mai economice mașini de oraș
    • Cele rapide masini sub 30000 euro
    • Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
    • Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
    • Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
    • Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
    • Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
    • Cele mai ieftine mașini din România
    • Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
    • Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
    • Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
    • Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
  • RETRO
  • Login
Automarket.ro
×
  • Masini noi
  • Stiri
  • Aventour la feminin
  • Aventour la feminin 2023
  • RomanianRoads Luxury Edition
  • Test Drive
  • Topuri
  • Retro
  • Login
  • Termeni si conditii
  • Descarca aplicatie

Dutz

  • Membru din
  • Varsta 2026
  • Locatie nespecificat
  • Sex Masculin

Ultimele comentarii

 3743 in total
  • George, cam câți clienți crezi ca există pe segmentul ăsta? De ce crezi ca cineva care are Ferrari, Lamborghini, Porsche își va lua o mașină chinezească?… care mai seamănă cu unele dintre ele. Crezi ca prețul este un factor decisiv pe segmentul ăsta? Pari foarte convins că dispar toți restul și ar fi interesant sa știm de ce… Când conduci un Ferrari sau un Porsche, nu trebuie sa explici la nimeni nimic este clar ce ai. Când conduci o mașină fără nume, istorie, imagine etc (chiar cu performante si preț mai bune)… trebuie să te explici, iar bogaților nu le place asta, nu o sa facă ei efortul. Bogații sunt conservatori, le place să rămână bogați ;))
    Primul supercar electric venit din China debutează cu 1.224 CP și 166.000 euro preț de pornire
  • Ciudat… nu? Devreme ce si pentru Tesla scad vânzările (de aceea au făcut din nou reduceri in SUA plus aburelile cu retehnologizarea)… afirmația ca Tesla bate WV este puțin scoasă din context. Toți se bat pe o felie prea mică (ca si număr clienti). Toate Electricele ar trebui sa fie pe creștere si sa nu fie stres pe următorii 4 ani, cel puțin cele care au prețuri competitive (in măsura in care acest lucru poate fi afirmat). Mai mult in următorul video se pune in discuție politica de subvenții din China… din nou “ciudat” exact asta am afirmat zilele trecute. China face dumping si nu va funcționa. Segmentul de piața care poate folosii o electrică este prea mic si lucrurile se agravează pe sfârșit de 2023 exact cum am bănuit la începutul anului când unii erau umezi tot la cum se vând Electricele ca pâinea calda. Poi ca si pâinea calda care se răcește destul de repede au si scăzut. Ce se mai omite este progresul foarte lent pentru creșterea producției de electricitate verde. Sunt probleme grave in zona respectiva. In continuare folosim energie poluanta pentru celelalte nevoi de baza, gaz sa ne încălzim etc…. ori unii au orbul găinii ori nu pot sa înțeleagă minciuna si abureala in toată treaba asta. Cred ca electrificarea auto face mult mai mult rău decât bine in felul in care se dezvolta in momentul de față. Vom vedea in cele câteva luni rămase din anul acesta dacă ce am bănuit se va întâmpla… chiar sper să greșesc.
    Îmbunătățiri pentru Volkswagen ID.4 și ID.5 în Europa: autonomie mai mare
  • Oricum de apreciat ironia italienilor care vor sa vina de “hac” chinezilor cu un Panda ;). Poate-si iau si chinezii ca tot sunt pe cale de dispariție pe la ei. Mai vedem si cu invazia chinezăriilor… nu-i prima dată când încearcă.
    Viitorul Fiat Panda electric promite să le pună bețe în roate producătorilor chinezi
  • Așa și? Că m-ai pierdut… ;)
    Renault și Volvo, parteneriat pentru dezvoltarea de utilitare electrice
  • Cred ca nu știi ce vorbești… am fost in China 3 ani. Am văzut oameni dormind pe cutii de carton pe coridoare si lucrând schimburi de 16 ore cu 8 pauza între ele, săptămâni la rând. Nici nu se duc acasă. Unii au casa la sute sau chiar mii de km depărtare. Clar toți vor profit… dar sub nici o formă nu se pot compara condițiile de munca din China cu cele din Europa. Orice angajator ar vrea sa profite cât mai mult de angajați… dar nu pot face in Europa ce fac in China. Putem face filozofii si sa demonstram ce nasol este capitalismul… dar este un mare dar, nu este nimic mai bun.
    Sedanul chinezesc Hongqi H5: un rival pentru BMW Seria 5, pe scheletul lui Mazda6
Pagina
12345...349350351...
  • CE MASINA /MASINI CONDUC Nespecificat
  • CE MASINI AM MAI CONDUS Nespecificat
  • MASINA LA CARE VISEZ Nespecificat
  • TOP MASINI Nespecificat
imedia © 2006-2026 iMedia Plus Group.
Toate drepturile rezervate. Termeni şi condiţii
Ai sugestii sau intrebări?
Trimite-ne mesajul tău