Abu Dhabi

Joi, 22 Noiembrie 2018

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu din Abu Dhabi: Formula 1 își ia rămas-bun de la Alonso

Retragerea lui Fernando Alonso din Formula 1 va reprezenta principalul punct de atracție în ultima cursă a sezonului, după ce Lewis Hamilton și Mercedes și-au adjudecat deja cele două titluri mondiale.
Duminica, 26 Noiembrie 2017

Formula 1: Bottas a câștigat în Abu Dhabi ultima cursă a sezonului. Hamilton și Vettel au completat podiumul

Valtteri Bottas a triumfat în ultima cursă a sezonului desfășurată în Abu Dhabi după ce a fost atacat doar sporadic de coechipierul său Lewis Hamilton, care a terminat pe locul doi în fața lui Sebastian Vettel.
Sambata, 25 Noiembrie 2017

Formula 1: Bottas, pole position în Abu Dhabi. Hamilton, locul 2 după o eroare în ultimul viraj

Valtteri Bottas va pleca din pole position în cursă din Abu Dhabi după ce Lewis Hamilton a comis o eroare în ultimul viraj. Sebastian Vettel și Daniel Ricciardo ocupa linia a doua.
Vineri, 24 Noiembrie 2017

Formula 1: Antrenamente Abu Dhabi: Vettel și Hamilton și-au împărțit victoriile în sesiunile de vineri. Ferrari testează componente pentru 2018

Sebastian Vettel a fost cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente de vineri de la Abu Dhabi, în timp ce Lewis Hamilton și-a luat revanșa în a doua sesiune.
Joi, 23 Noiembrie 2017

Formula 1: Pirelli va furniza 7 compoziții de pneuri în sezonul 2018: noutățile sunt hypersoft și superhard

Pirelli va furniza piloților nu mai puțin de 7 compoziții de cauciucuri pe parcursul sezonului 2018. Noutățile sunt pneul hypersoft, cel mai moale din gamă, și cauciucul superhard, cel mai dur din gamă.
Duminica, 27 Noiembrie 2016

Formula 1: Final electrizant de sezon în Formula 1: Hamilton a câștigat în Abu Dhabi, dar Rosberg este noul campion mondial!

Lewis Hamilton a obținut victoria în ultima cursa a sezonului, însă Nico Rosberg și-a asigurat titlul mondial după ce a ocupat locul doi în fața lui Sebastian Vettel, care pe finalul cursei a lăsat senzația că ar putea câștiga.
Sambata, 26 Noiembrie 2016

Formula 1: Hamilton, pole position la Abu Dhabi în cursa decisivă pentru titlu. Rosberg completează prima linie a grilei

Lewis Hamilton va pleca din pole position în cursa din Abu Dhabi, în care coechipierul său Nico Rosberg va lua startul de pe locul doi şi are nevoie de un podium pentru a deveni campion.
Vineri, 25 Noiembrie 2016

Formula 1: Debut convingător pentru Mercedes: Hamilton l-a învins pe Rosberg în antrenamentele din Abu Dhabi

Lewis Hamilton a fost cel mai rapid în antrenamentele de vineri din Abu Dhabi şi l-a surclasat pe coechipierul sau Nico Rosberg, cu care lupta pentru titlul mondial.
Joi, 24 Noiembrie 2016

Formula 1: Hamilton exclude utilizarea unei strategii "inteligente": "Nu-l voi bloca pe Rosberg cu scopul de a fi depăşit de piloţii Red Bull"

Lewis Hamilton a exclus varianta de a-l ţine blocat în spatele său pe Nico Rosberg cu scopul ca piloţii Red Bull să-l depăşească pe german şi să-i permită britanicului să devină campion.
Duminica, 29 Noiembrie 2015

Formula 1: Rosberg a încheiat sezonul 2015 al Formulei 1 cu o victorie la Abu Dhabi! Hamilton şi Raikkonen au completat podiumul

Nico Rosberg a triumfat în Abu Dhabi în ultima cursă a sezonului 2015 al Formulei 1 după ce a fost aproape în permanenţă lider în faţa lui Lewis Hamilton, care a ocupat locul doi. Kimi Raikkonen şi-a trecut în cont un nou podium.