Max Verstappen

Luni, 19 Iulie

Formula 1: Lewis Hamilton câștigă la Silverstone, după un incident controversat cu Max Verstappen

Lewis Hamilton, campionul mondial en-titre, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 găzduit de legendarul circuit Silverstone. Cursa (care a inclus în premieră o manșă de sprint) nu a fost, însă, lipsită de incidente.
Luni, 05 Iulie

Formula 1: Verstappen bifează a treia victorie consecutivă din 2021. Norris, pe podium în Austria

Max Verstappen, pilotul celor de la Red Bull Racing, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei. Podiumul a fost completat de Valtteri Bottas și Lando Norris.
Luni, 28 Iunie

Formula 1: Verstappen, victorie fără emoții pe circuitul de casă al echipei sale. Hamilton și Bottas au completat podiumul

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Styriei, găzduit de circuitul de casă al echipei sale, Red Bull Ring. Este a patra victorie din 2021 a pilotului olandez.
Luni, 24 Mai

Formula 1: Max Verstappen, pentru prima dată învingător la Monaco. Sainz și Norris completează podiumul

Max Verstappen, pilotul celor de la Red Bull Racing, a câștigat pentru prima dată Marele Premiu de Formula 1 al Principatului Monaco. Carlos Sainz și Lando Norris au completat podiumul într-o cursă pe care Mercedes-AMG Petronas vrea să o uite cât mai curând.
Luni, 10 Mai

Formula 1: Weekend perfect pentru Lewis Hamilton în Spania: pole-ul cu numărul 100 și victorie

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei, găzduit de Circuit de Barcelona-Catalunya. Tot în acest weekend, britanicul și-a trecut în cont pole-ul cu numărul 100 din carieră.
Luni, 19 Aprilie

Formula 1: FORMULA 1: Max Verstappen, învingător la Imola. Cursa a fost oprită în turul 35 după un accident dur

Max Verstappen, pilotul celor de la Red Bull Racing, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al regiunii Emilia-Romagna, găzduit de legendarul circuit Enzo și Dino Ferrari din Imola. Cursa a fost plină de incidente.
Duminica, 13 Decembrie 2020

Formula 1: Verstappen încheie sezonul 2020 al Formulei 1 cu o victorie în Abu Dhabi: Bottas și Hamilton au completat podiumul

Max Verstappen a câștigat ultima cursă a sezonului de Formula 1 de la Abu Dhabi, în care Mercedes a completat podiumul prin Valtteri Bottas și Lewis Hamilton. Ferrari nu a obținut niciun punct, iar McLaren a terminat pe locul trei în clasamentul constructori.
Sambata, 12 Decembrie 2020

Formula 1: Verstappen, pole position în Abu Dhabi: pilotul Red Bull i-a învins pe Bottas și Hamilton

Max Verstappen a obținut pole position-ul pentru ultima cursă de Formula 1 a sezonului din Abu Dhabi, după ce i-a învins pe Valtteri Bottas și Lewis Hamilton pentru mai puțin de o zecime de secundă.
Vineri, 11 Decembrie 2020

Formula 1: Verstappen și Bottas, cei mai rapizi în antrenamentele din Abu Dhabi: Hamilton a revenit la Mercedes

Max Verstappen și Valtteri Bottas au fost cei mai rapizi în antrenamentele libere de vineri de la Abu Dhabi. Lewis Hamilton a revenit la Mercedes și a ocupat locurile cinci și doi în cele două sesiuni.
Duminica, 11 Octombrie 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Nurburgring și a egalat recordul de victorii deținut de Schumacher! Podium pentru Verstappen și Ricciardo

Lewis Hamilton a câștigat la Nurburgring după ce Valtteri Bottas a comis o greșeală și a abandonat din motive tehnice. Britanicul egalează recordul de victorii deținut de Michael Schumacher, în timp ce Daniel Ricciardo a obținut primul podium al anului în spatele lui Max Verstappen.