Luni, 21 Octombrie

Formula 1: Vettel își laudă coechipierul: "Leclerc este rapid și m-a ajutat să înțeleg mai bine monopostul Ferrari"

Sebastian Vettel consideră că Charles leclerc este un pilot rapid și își laudă coechipierul pentru ajutorul acordat să înțeleagă mai bine caracteristicile monopostului Ferrari.
Duminica, 13 Octombrie

Formula 1: Ferrari a obținut la Suzuka al cincilea pole position consecutiv: Vettel și Leclerc vor pleca din prima linie a grilei de start

Sebastian Vettel va pleca din pole position în cursa de la Suzuka și va fi urmat de coechipierul său de la Ferrari, Charles Leclerc, în timp ce Mercedes a monopolizat a doua linie a grilei prin Valtteri Bottas și Lewis Hamilton.
Duminica, 29 Septembrie

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa din Rusia după un abandon al lui Vettel! Bottas și Leclerc completează podiumul

Lewis Hamilton a obținut în Rusia prima victorie după pauza de vară ca urmare a unui abandon suferit de Sebastian Vettel și a unei strategii riscante pentru Charles Leclerc care nu a avut efect.
Sambata, 28 Septembrie

Formula 1: Leclerc a obținut în Rusia al patrulea pole position consecutiv în Formula 1! Hamilton îl învinge pe Vettel în lupta pentru locul doi

Charles Leclerc a obținut în Rusia al patrulea pole position consecutiv și va fi acompaniat pe prima linie a grilei de start de Lewis Hamilton, care a reușit să-l învingă pe Sebastian Vettel cu numai 0.023 secunde.
Marti, 24 Septembrie

Formula 1: Formula 1 ar putea experimenta în 2020 un nou format pentru calificări: "grila inversată" este deja criticată vehement de Hamilton și Vettel

Formula 1 intenționează să introducă un format nou pentru calificările la unele curse din sezonul 2020, iar una dintre opțiuni este inversarea grilei de start. Lewis Hamilton și Sebastian Vettel au criticat deja vehement propunerea.
Duminica, 22 Septembrie

Formula 1: Vettel a câștigat cursa din Singapore după ce l-a depășit la boxe pe Leclerc! Verstappen a completat podiumul

Sebastian Vettel a obținut victoria în Singapore după ce l-a depășit pe coechipierul său de la Ferrari, Charles Leclerc, în urma singurei opriri la boxe. Max Verstappen a completat podiumul în fața celor doi piloți Mercedes, Lewis Hamilton și Valtteri Bottas.
Luni, 09 Septembrie

Formula 1: Vettel, la un pas să fie suspendat o cursă în Formula 1: pilotul Scuderiei Ferrari a acumulat 9 puncte de penalizare din 12

Sebastian Vettel riscă să fie suspendat o cursă dacă va comite o nouă greșeală majoră într-una dintre următoarele trei curse, după eroarea din Marele Premiu al Italiei.
Luni, 19 August

Formula 1: Ferrari are încă încredere în Vettel: "Obiectivul său rămâne să câștige titlul mondial pentru Scuderia"

Oficialii Ferrari își exprimă în continuare încrederea în Sebastian Vettel, despre care afirmă că rămâne determinat să obțină titlul mondial alături de echipă, în ciuda unui debut modest de sezon.
Miercuri, 14 August

Formula 1: Leclerc admite superioritatea lui Vettel: "Germanul gestionează mai bine pneurile"

Charles Leclerc admite că Sebastian Vettel gestionează mai bine pneurile, ceea ce îi permite să obțină rezultate mai bune în acest sezon.
Duminica, 11 August

Formula 1: Vettel: "Ambiția noastră este să controlăm cursele de Formula 1, dar suntem departe de asta"

Sebastian Vettel afirmă că ambiția Scuderiei Ferrari este să domine cursele de Formula 1, însă admite că în prezent echipa este departe de acest obiectiv.