Vectra Racing

Joi, 07 Aprilie 2011 | Motorsport

Mani Gyenes, pe podium la Abu Dhabi Desert Challenge

Mani Gyenes s-a clasat pe locul trei la clasa Open din prima etapă a Campionatului Mondial de Rally-Raid.
Marti, 18 Ianuarie 2011 | Interviu

Interviu cu Mani Gyenes şi Marcel Butuza, românii din Raliul Dakar

Ediţia de anul acesta a Raliului Dakar a adus o performanţă deosebită pentru românii Mani Gyenes şi Marcel Butuza. Gyenes a reuşit chiar primul loc la categoria Maraton.
Marti, 18 Ianuarie 2011 | Motorsport

Românul care a scris istorie în Raliul Dakar revine acasă

Mani Gyenes, românul care a adus pentru prima dată România pe cea mai înaltă treaptă a podiumului din Raliul Dakar, revine mâine la Bucureşti alături de Marcel Butuza, coechipierul său de la Vectra Racing.
Luni, 03 Ianuarie 2011 | Motorsport

Carlos Sainz a câştigat prima etapă din Raliul Dakar

Spaniolul Carlos Sainz a câştigat duminică prima etapă din Raliul Dakar, în timp ce românul Mani Gyenes a terminat pe locul 22 la clasa moto.
Sambata, 01 Ianuarie 2011 | Motorsport

A început DAKAR 2011!

Cea mai dură competiție auto a lumii a luat startul în chiar prima zi a anului, la Buenos Aires. Concurenții vor parcurge 9500 de kilometri până în 16 ianuarie.