Verstappen

Sambata, 09 Martie | F1 TOP

F1: Verstappen, pole position în Arabia Saudită. Leclerc, al doilea în calificări

Max Verstappen va porni din pole position în Marele Premiu de Formula 1 din Arabia Saudită. Charles Leclerc a fost al doilea cel mai rapid în calificări, iar Sergio Perez a completat podiumul.
Luni, 07 August 2023 | Motorsport

Max Verstappen vrea să-și înființeze propria echipă în motorsport: "Vreau să câștig și cu aceasta"

Max Verstappen, dublul campion mondial de Formula 1, își dorește să înființeze o echipă sub nume propriu în motorsport. Echipa olandezului ar urma să concureze în campionatele sub egida regulamentului internațional GT3.
Sambata, 29 Iulie 2023 | F1 TOP

F1 Belgia: Max Verstappen, cel mai rapid în calificări. Leclerc va pleca din pole

Max Verstappen a stabilit cel mai rapid rezultat în sesiunea a treia de calificări pentru Marele Premiu de Formula 1 al Belgiei. Dar, din cauza unei penalizări cu 5 locuri pe grilă, olandezul va pleca de pe 6, iar Charles Leclerc a fost promovat în pole position.
Luni, 24 Octombrie 2022 | F1 TOP

F1: Max Verstappen, victorie în SUA. Red Bull Racing ia titlul și la constructori

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Statelor Unite, găzduit de circuitul din Austin, Texas. Red Bull Racing și-a trecut în cont și titlul de campion la constructori.
Joi, 03 Martie 2022 | F1 TOP

Max Verstappen și-a prelungit contractul cu Red Bull Racing până în 2028

Olandezul Max Verstappen va fi pilot Red Bull Racing până cel puțin în 2028, după ce și-a prelungit înțelegerea cu echipa austriacă.
Luni, 25 Octombrie 2021 | F1 TOP

Max Verstappen câștigă în Texas și se distanțează la 12 puncte de Hamilton în clasamentul general

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Statelor Unite ale Americii. Olandezul are acum un avans de 12 puncte în fața lui Lewis Hamilton în clasamentul general al piloților.
Luni, 13 Septembrie 2021 | F1 TOP

Dublă McLaren la Monza. Daniel Ricciardo câștigă pentru prima oară din 2018

Daniel Ricciardo a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Italiei, găzduit de legendarul circuit Monza. Lando Norris a terminat pe 2, însă incidentul dintre Verstappen și Hamilton a fost punctul culminant al cursei din Peninsulă.