Mexic

Sambata, 27 Octombrie 2018

Formula 1: Red Bull a dominat antrenamentele din Mexic: Verstappen și Ricciardo, cei mai rapizi

Max Verstappen și Daniel Ricciardo au fost cei mai rapizi în antrenamentele de vineri din Mexic, în timp ce Renault a produs surpriză după ce a ocupat locul 3 prin Carlos Sainz.
Vineri, 26 Octombrie 2018

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu de Formula 1 al Mexicului: Hamilton are nevoie de locul 7 pentru al cincilea titlu mondial

Lewis Hamilton consideră că titlul pe care îl va obține în acest an va fi cel mai important din întreaga sa carieră, în condițiile în care un loc șapte în cursa din Mexic îi va asigura un nou trofeu indiferent de rezultatul lui Sebastian Vettel.
Duminica, 29 Octombrie 2017

Formula 1: Verstappen a câștigat cursa din Mexic. Hamilton, campion mondial după ce Vettel a terminat doar pe locul 4

Max Verstappen a obținut victoria în Mexic, în timp ce Lewis Hamilton a devenit campion mondial cu două curse înainte de final chiar dacă a terminat doar pe 9, întrucât Sebastian Vettel a încheiat pe 4.
Sambata, 28 Octombrie 2017

Formula 1: Vettel, pole position în Mexic în fața lui Verstappen. Hamilton, locul 3 pe grila de start

Sebastian Vettel a obținut pole position-ul pentru Marele Premiu al Mexicului după ce l-a învins cu numai 0.086 secunde pe Max Verstappen, în timp ce Lewis Hamilton va lua startul de pe locul 3.
Joi, 26 Octombrie 2017

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Mexicului: Hamilton, o simplă formalitate pentru a deveni campion

Lewis Hamilton are de îndeplinit o simplă formalitate pentru a cuceri titlul mondial în Marele Premiu al Mexicului, locul 5 fiind suficient chiar și în cazul unei victorii pentru Sebastian Vettel.
Luni, 31 Octombrie 2016

Formula 1: Vettel, criticat dur de Verstappen pentru comentariile din timpul cursei din Mexic: "Este un tip foartre frustrat!"

Max Verstappen consideră că Sebastian Vettel este frustrat după replicile dure pe care le-a avut prin radio în timpul cursei din Mexic.
Duminica, 30 Octombrie 2016

Formula 1: Speranța moare ultima: Hamilton câștigă în Mexic în fața lui Rosberg și rămâne în cursa pentru titlu

Lewis Hamilton a obținut victoria în Mexic în fața lui Nico Rosberg, iar avansul dintre cei doi a scăzut la numai 19 puncte în favoarea germanului. Sebastian Vettel a completat podiumul.
Sambata, 29 Octombrie 2016

Formula 1: Hamilton, pole position în Mexic în fața lui Rosberg. Ferrari, doar pe locurile 6 și 7

Lewis Hamilton a obținut pole position-ul pentru cursa din Mexic și va fi acompaniat de coechipierul său Nico Rosberg, în timp ce Red Bull a monopolizat a doua linie a grilei. Ferrari a dezamăgit și a obținut doar pozițiile 6 și 7.
Duminica, 01 Noiembrie 2015

Formula 1: Rosberg a câștigat în Mexic după o secetă de patru luni! Dublu abandon pentru Ferrari

Nico Rosberg a obținut victoria în Marele Premiu al Mexicului în fața coechipierului său Lewis Hamilton, în timp ce Valtteri Bottas a profitat de o pană a lui Sebastian Vettel și de un Safety Car pentru a obține ultimul loc pe podium pentru Williams.
Sambata, 31 Octombrie 2015

Formula 1: Rosberg a obţinut în Mexic al patrulea pole position consecutiv. Hamilton şi Vettel, principalii rivali

Nico Rosberg va pleca din pole position în Marele Premiu al Mexicului după ce i-a învins pe coechipierul său de la Mercedes, Lewis Hamilton, şi Sebastian Vettel.