Red Bull Racing

Luni, 06 Septembrie 2021

Formula 1: Max Verstappen, victorie pe circuitul de casă de la Zandvoort în fața unui public dezlănțuit

Olandezul Max Verstappen a câștigat pe circuitul de casă de la Zandvoort, în fața unui public dezlănțuit. Podiumul a fost completat de Lewis Hamilton și Valtteri Bottas.
Vineri, 27 August 2021

Formula 1: Sergio Perez va concura pentru Red Bull Racing și în 2022

Mexicanul Sergio Perez rămâne la echipa austriacă Red Bull Racing și sezonul următor. În prezent ocupă poziția a patra în clasamentul piloților.
Luni, 05 Iulie 2021

Formula 1: Verstappen bifează a treia victorie consecutivă din 2021. Norris, pe podium în Austria

Max Verstappen, pilotul celor de la Red Bull Racing, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei. Podiumul a fost completat de Valtteri Bottas și Lando Norris.
Duminica, 06 Iunie 2021

Formula 1: Sergio Perez câștigă pe circuitul stradal din Baku. Vettel și Gasly pe podium

Sergio Perez, pilotul celor de la Red Bull Racing, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Azerbaidjan. După un final dramatic, Sebastian Vettel și Pierre Gasly au ocupat locurile 2, respectiv 3.
Luni, 12 August 2019

Formula 1: Red Bull Racing renunță la Pierre Gasly: francezul va face schimb de locuri cu Alex Albon de la Toro Rosso

Red Bull Racing a anunțat că renunță la serviciile lui Pierre Gasly, iar pilotul francez va fi înlocuit de Alex Albon de la Toro Rosso. Practic, cei doi vor face schimb de locuri pentru restul sezonului.
Luni, 19 Februarie 2018

Formula 1: Red Bull prezintă primele imagini cu noul monopost pentru sezonul 2018: culorile finale vor fi dezvăluite săptămâna viitoare

Red Bull a dezvăluit luni primele imagini cu noul monopost pentru sezonul 2018, însă culorile finale vor fi prezentate abia peste o săptămână, la startul testelor de la Barcelona.
Luni, 18 Septembrie 2017

Formula 1: Verstappen îl acuză pe Vettel de producerea accidentului din Singapore: "Nu a fost prea inteligent"

Max Verstappen consideră că Sebastian Vettel este vinovat de producerea accidentului din primul viraj al cursei din Singapore, însă germanul afirmă că nici nu știe ce s-a întâmplat.
Luni, 28 August 2017

Formula 1: Verstappen sugerează o posibilă despărțire de Red Bull: "Dacă lucrurile continuă așa, această relație nu va continua"

Jos Verstappen susține că fiul său Max este profund dezamăgit de numeroasele abandonuri tehnice suferite în acest an și admite că situația nu poate continua în acest mod și anul viitor.
Joi, 02 Februarie 2017

Formula 1: Red Bull avertizează că va lupta cu Mercedes pentru titlu: "Ne descurcăm bine când se schimbă regulamentul"

Red Bull Racing este optimistă că va lupta cu Mercedes pentru titlul mondial în acest sezon, întrucât se adaptează rapid la noile regulamente tehnice.
Duminica, 30 Octombrie 2016

Formula 1: Speranța moare ultima: Hamilton câștigă în Mexic în fața lui Rosberg și rămâne în cursa pentru titlu

Lewis Hamilton a obținut victoria în Mexic în fața lui Nico Rosberg, iar avansul dintre cei doi a scăzut la numai 19 puncte în favoarea germanului. Sebastian Vettel a completat podiumul.