Red Bull Racing

Marti, 31 Mai 2022

Formula 1: Sergio Perez și-a prelungit contractul cu Red Bull Racing până în 2024

Mexicanul Sergio Perez rămâne la Red Bull Racing până în 2024. Perez a câștigat Marele Premiu de Formula 1 de la Monaco.
Luni, 30 Mai 2022

Formula 1: Sergio Perez se impune la Monaco. Carlos Sainz și Max Verstappen pe podium

Sergio Perez a câștigat Marele Premiu de Formula 1 de la Monaco, după o cursă care a avut de toate. Podiumul a fost completat, pe rând, de Carlos Sainz și Max Verstappen.
Luni, 09 Mai 2022

Formula 1: Max Verstappen, victorie în Marele Premiu de la Miami. Ferrari cu ambii piloți pe podium

Max Verstappen s-a impus în primul Mare Premiu de Formula 1 din Miami. Charles Leclerc și Carlos Sainz au completat podiumul.
Luni, 28 Martie 2022

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, victorie în Arabia Saudită. Ferrari, din nou pe podium cu ambii piloți

Max Verstappen, campionul mondial en-titre, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Arabia Saudită, găzduit de circuitul stradal din Jeddah. Charles Leclerc și Carlos Sainz au completat podiumul.
Joi, 03 Martie 2022

Formula 1: Max Verstappen și-a prelungit contractul cu Red Bull Racing până în 2028

Olandezul Max Verstappen va fi pilot Red Bull Racing până cel puțin în 2028, după ce și-a prelungit înțelegerea cu echipa austriacă.
Joi, 10 Februarie 2022

Formula 1: F1: Red Bull Racing a dezvăluit monopostul de specificație 2022

Echipa austriacă a prezentat monopostul cu care Max Verstappen și Sergio Perez vor concura în 2022. Șeful Red Bull Racing, Christian Horner, a recunoscut, însă, că, până la prima cursă, monopostul va suferi câteva modificări.
Duminica, 12 Decembrie 2021

Formula 1: Max Verstappen este noul campion mondial din Formula 1

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Abu Dhabi și și-a trecut în cont primul titlul mondial din carieră. Podiumul etapei a fost completat de Lewis Hamilton și Carlos Sainz.
Luni, 22 Noiembrie 2021

Formula 1: Lewis Hamilton, victorie pe circuitul Losail din Qatar. Alonso urcă pe podium după 7 ani

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Qatarului, găzduit de circuitul Losail. Locul doi a fost ocupat de Max Verstappen, iar podiumul a fost completat de Fernando Alonso. Spaniolul a urcat pe podium, ultima dată, în urmă cu 7 ani, pe când era pilotul celor de la Ferrari.
Luni, 08 Noiembrie 2021

Formula 1: Max Verstappen, victorie în Mexic. Perez, primul podium în cursa de casă

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului și se desprinde în clasamentul mondial al piloților. Sergio Perez a reușit o clasare pe podium, pentru prima dată în cursa de casă.
Joi, 07 Octombrie 2021

Formula 1: Monoposturile Red Bull Racing vor purta o grafică specială în Marele Premiu de Formula 1 al Turciei

Drumurile celor de la Red Bull Racing și Honda se vor despărți după acest sezon. Ca un tribut adus furnizorului de motoare nipon, echipa austriacă va concura cu o grafică specială în Marele Premiu de Formula 1 al Turciei.