Formula 1: Daniel Ricciardo revine la Red Bull Racing. Australianul confirmat ca pilot de rezervă în 2023

Australianul Daniel Ricciardo se întoarce acasă, adică la Red Bull Racing. Echipa austriacă tocmai l-a confirmat ca pilot de rezervă pentru sezonul 2023.
Vineri, 18 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente

Max Verstappen a încheiat pe prima poziție a doua sesiune de antrenamente din Abu Dhabi. Al doilea rezultat i-a aparținut lui George Russell, iar al treilea lui Charles Leclerc.
Luni, 31 Octombrie 2022

Formula 1: F1: Verstappen câștigă în Mexic și stabilește un nou record de victorii într-un sezon

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului. Olandezul a stabilit un nou record de victorii într-un sezon (14), vechea performanță aparținându-i lui Michael Schumacher (13).
Luni, 24 Octombrie 2022

Formula 1: F1: Max Verstappen, victorie în SUA. Red Bull Racing ia titlul și la constructori

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Statelor Unite, găzduit de circuitul din Austin, Texas. Red Bull Racing și-a trecut în cont și titlul de campion la constructori.
Duminica, 09 Octombrie 2022

Formula 1: F1 Japonia: Verstappen câștigă și devine campion mondial pentru a 2-a oară

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei, găzduit de legendarul circuit Suzuka. Totodată, pilotul olandez a devenit campion mondial pentru a 2-a oară în carieră.
Luni, 03 Octombrie 2022

Formula 1: Sergio Perez, victorie în Singapore. Charles Leclerc a încheiat pe locul 2

Sergio Perez a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al statului Singapore. Charles Leclerc și Carlos Sainz au completat podiumul.
Luni, 29 August 2022

Formula 1: F1: Plecat de pe 14, Max Verstappen câștigă Marele Premiu al Belgiei

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Belgiei, deși a pornit în cursă de pe poziția a 14-a. Locul secund a fost ocupat de Sergio Perez, iar Carlos Sainz a urcat pe ultima treaptă a podiumului.
Luni, 01 August 2022

Formula 1: F1 Ungaria: Victorie pentru Max Verstappen, o nouă dezamăgire pentru Ferrari

Plecat de pe poziția a 10-a, Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Ungaria, găzduit de circuitul Hungaroring. Locul 2 a fost ocupat de Lewis Hamilton, iar George Russell a terminat al treilea.
Joi, 28 Iulie 2022

Formula 1: SURSE: Porsche va deține 50% din echipa de F1 Red Bull Racing

Potrivit unor documente, Porsche ar urma să dețină 50% din echipa de Formula 1 Red Bull Racing, în contextul intrării producătorului din Stuttgart în Marele Circ. Un anunț oficial ar putea fi făcut la începutul lunii august.
Luni, 20 Iunie 2022

Formula 1: F1: Max Verstappen câștigă Marele Premiu al Canadei. Sainz și Hamilton pe podium

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Canadei. Carlos Sainz și Lewis Hamilton au completat podiumul.