Feedback

Lewis Hamilton

Duminica, 24 Iunie

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Paul Ricard! Verstappen și Raikkonen au completat podiumul

Lewis Hamilton a obținut victoria în Marele Premiu al Franței și a fost acompaniat pe podiumul de premiere de Max Verstappen și Kimi Raikkonen.
Sambata, 23 Iunie

Formula 1: Hamilton va pleca din pole position în cursa de la Paul Ricard. Pilotul Mercedes va fi urmat de Bottas și Vettel

Lewis Hamilton a stabilit cel mai bun timp în calificările pentru Marele Premiu al Franței și va fi acompaniat pe prima linie a grilei de start de coechipierul sau Valtteri Bottas si de Sebastian Vettel.
Vineri, 22 Iunie

Formula 1: Hamilton, cel mai rapid în antrenamentele din Franța: Red Bull și Ferrari încearcă să țină pasul cu Mercedes

Lewis Hamilton a fost cel mai rapid în ambele sesiuni de antrenamente de vineri de la Paul Ricard, în timp ce rivalii de la Red Bull și Ferrari au fost la peste 3 zecimi de secundă în spate.
Miercuri, 30 Mai

Formula 1: Hamilton anticipează că Ricciado va rămâne la Red Bull: "Nu cred că va veni la Mercedes, iar Raikkonen vrea să continue cu Ferrari"

Lewis Hamilton consideră că Daniel Ricciardo nu are loc la Mercedes și că Ferrari îi va prelungi contractul lui Kimi Raikkonen, astfel că australianul ar urma să rămână la Red Bull.
Marti, 15 Mai

Formula 1: Mercedes insistă că Hamilton va rămâne la echipă și în 2019: "Nu vrea să plece în altă parte"

Oficialii Mercedes afirmă că "aproape au rezolvat" negocierile cu Lewis Hamilton pentru un nou contract și exclud varianta ca pilotul britanic să-și dorească să concureze pentru o altă echipă.
Duminica, 13 Mai

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Barcelona în fața lui Bottas și Verstappen! Vettel, locul 4 după o strategie neinspirată

Lewis Hamilton a obținut o victorie facilă în Marele Premiu al Spaniei și a fost acompaniat pe podium de Valtteri Bottas și Max Verstappen. Sebastian Vettel a terminat doar pe locul 4 după ce a efectuat o oprire suplimentară la boxe.
Sambata, 12 Mai

Formula 1: Hamilton, pole position la Barcelona în fața lui Bottas. Ferrari ocupă a doua linie a grilei de start

Lewis Hamilton l-a învins cu numai 0.040 secunde pe Valtteri Bottas în drumul spre pole position pe circuitul de la Barcelona, în timp ce Sebastian Vettel și Kimi Raikkonen ocupă a doua linie a grilei după ce au rulat cu pneuri soft.
Vineri, 11 Mai

Formula 1: Bottas și Hamilton, cei mai rapizi în antrenamentele din Spania. Accident pentru Ricciardo

Valtteri Bottas și Lewis Hamilton au stabilit cei mai buni timpi în cele două sesiuni de antrenamente libere de vineri de la Barcelona, în timp ce Daniel Ricciardo a suferit un accident.
Joi, 10 Mai

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Spaniei: start în sezonul european

Circuitul de la Barcelona găzduiește prima cursă europeană a sezonului, iar echipele vor introduce îmbunătățiri majore la monoposturi, astfel că lupta pentru victorie este deschisă oricărui rezultat.
Duminica, 29 Aprilie

Formula 1: Spectacol la Baku: Hamilton câștigă în fața lui Raikkonen după o pană suferită de Bottas. Vettel pe locul 4, acroșaj între Verstappen și Ricciardo

Lewis Hamilton a câștigat cursa de la Baku după ce Valtteri Bottas a abandonat pe final din cauza unei pene. Sebastian Vettel a terminat pe 4 după un atac neinspirat pe final, în timp ce Max Verstappen și Daniel Ricciardo au abandonat după un acroșaj.