Feedback

Lewis Hamilton

Sambata, 24 Iunie

Formula 1: Hamilton îl învinge pe Bottas în lupta pentru pole position din Azerbaidjan. Ferrari ocupă linia a doua a grilei

Lewis Hamilton a obținut pole position-ul pentru cursa de la Baku după ce l-a învins pe Valtteri Bottas, în timp ce Kimi Raikkonen a ocupat locul 3 în fața coechipierului său de la Ferrari, Sebastian Vettel.
Miercuri, 21 Iunie

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu din Azerbaidjan: lupta pentru titlu dintre Vettel și Hamilton se mută la Baku

Sebastian Vettel și Lewis Hamilton vor continua lupta pentru titlul mondial pe circuitul de la Baku, care găzduiește pentru a doua oară o cursă de Formula 1.
Marti, 13 Iunie

Formula 1: Hamilton: "Victoria de la Montreal reprezintă o lovitură pentru Ferrari"

Lewis Hamilton consideră că victoria obținută în Canada reprezintă o lovitură pentru Ferrari, însă admite că rivalii sunt încă dificil de învins.
Duminica, 11 Iunie

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Montreal. Vettel, doar locul 4 după un start ratat

Lewis Hamilton a obținut victoria în Canada și a redus la numai 12 puncte diferența care îl separă de Sebastian Vettel, după ce germanul a ratat startul și a terminat doar pe locul 4.
Marti, 30 Mai

Formula 1: Hamilton este convins că rămâne în lupta pentru titlu: "Războiul nu s-a terminat. Este un maraton, nu un sprint"

Lewis Hamilton este convins că rămâne cu șanse reale la titlul mondial, deși Sebastian Vettel s-a distanțat la 25 de puncte în clasamentul general.
Miercuri, 17 Mai

Formula 1: Bottas admite că l-a ajutat pe Hamilton să câștige cursa din Spania prin blocarea lui Vettel

Valtteri Bottas a recunoscut că a avut rolul de a-l bloca pe Sebastian Vettel în cursa de la Barcelona pentru a-l ajuta pe coechipierul său Lewis Hamilton să obțină victoria.
Luni, 15 Mai

Formula 1: Hamilton admite că lupta pentru titlu ar putea afecta prietenia cu Vettel: "Era supărat că a pierdut cursa"

Lewis Hamilton nu exclude ipoteza ca prietenia sa cu Sebastian Vettel să aibă de suferit în cazul în care cei doi vor lupta pentru titlul mondial în acest sezon.
Duminica, 14 Mai

Formula 1: Hamilton a câștigat la Barcelona după dueluri spectaculoase cu Vettel. Ricciardo completează podiumul

Lewis Hamilton a obținut o victorie prețioasă în cursă din Spania datorită unei strategii mai bune la opririle la boxe, după ce inițial a fost depășit la start de Sebastian Vettel, care a terminat pe locul doi în fața lui Daniel Ricciardo.
Miercuri, 10 Mai

Formula 1: Noutăți pe monoposturi: numărul și numele piloților, afișate mai vizibil de la cursa din Spania

Numele și numărul cu care concurează piloții vor fi afișate într-un mod mai vizibil pe monoposturi începând de la Marele Premiu al Spaniei de la sfârșitul acestei săptămâni.
Marti, 09 Mai

Formula 1: Mercedes: "Sezonul începe din nou la Barcelona. Nu știm cine are cele mai bune upgrade-uri"

Niki Lauda consideră că lupta pentru titlurile mondiale va fi relansată în Spania, acolo unde Mercedes, Ferrari și Red Bull vor sosi cu noutăți majore la monoposturi.