Marti, 04 Iunie 2019

Formula 1: Ferrari risipește speranțele fanilor: "Nu vom îmbunătăți semnificativ monopostul în perioada următoare"

Ferrari a admis că nu va introduce în perioada următoare îmbunătățiri la monopost care să aibă ca rezultat o creștere semnificativă a performanțelor.
Duminica, 10 Iunie 2018

Formula 1: Vettel a câștigat cursa de la Montreal și a devenit liderul clasamentului! Bottas și Verstappen au urcat pe podium

Sebastian Vettel a câștigat în Canada după o cursă în care victoria sa nu a fost pusă în niciun moment la îndoială și a urcat pe primul loc în clasament după ce Lewis Hamilton a terminat doar pe locul 5.
Sambata, 09 Iunie 2018

Formula 1: Vettel, pole position în Canada în fața lui Bottas. Verstappen și Hamilton, în a doua linie a grilei

Sebastian Vettel va pleca de pe prima poziție în Marele Premiu al Canadei și va fi acompaniat pe prima linie a grilei de Valtteri Bottas. Max Verstappen, Lewis Hamilton și Kimi Raikkonen au ocupat următoarele 3 poziții.
Joi, 07 Iunie 2018

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Canadei: Mercedes renunță la upgrade-ul pentru motor, Ricciardo este penalizat pe grilă

Ferrari este singura echipă de top lipsită de probleme înainte de cursa din Canada: Mercedes a renunțat la introducerea unui update pentru motor, în timp ce Daniel Ricciardo va fi penalizat pe grila de start.
Duminica, 11 Iunie 2017

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Montreal. Vettel, doar locul 4 după un start ratat

Lewis Hamilton a obținut victoria în Canada și a redus la numai 12 puncte diferența care îl separă de Sebastian Vettel, după ce germanul a ratat startul și a terminat doar pe locul 4.
Sambata, 10 Iunie 2017

Formula 1: Hamilton a obținut pole position-ul în Canada în fața lui Vettel și a egalat performanța lui Ayrton Senna

Lewis Hamilton a dominat calificările pentru Marele Premiu al Canadei după ce l-a învins cu trei zecimi de secundă pe Sebastian Vettel, în timp ce Valtteri Bottas va pleca de pe locul 3.
Joi, 08 Iunie 2017

Formula 1: Avancronică F1 Canada: începe recuperarea lui Hamilton sau își consolidează Vettel poziția de lider?

Cursa de la Montreal reprezintă oportunitatea perfectă pentru Lewis Hamilton să recupereze parțial cele 25 de puncte care îl separă de Sebastian Vettel în clasamentul general.
Joi, 23 Iunie 2016

Formula 1: Formula 1, la un pas să rămână fără Monza, Nurburgring şi Montreal: sezonul 2017 ar putea avea doar 18 curse

Sezonul 2017 al Formulei 1 ar putea avea numai 18 curse, întrucât etapele programate la Monza, în Germania şi la Montreal riscă să fie excluse din cauza neînţelegerilor cu Bernie Ecclestone.
Duminica, 12 Iunie 2016

Formula 1: Campionul confirmă revenirea: Hamilton a câştigat cursa din Canada în faţa lui Vettel datorită unei strategii mai bune pentru pneuri

Lewis Hamilton a obţinut duminică la Montreal a doua victorie consecutivă a sezonului datorită unei strategii mai bune pentru pneuri prin care şi-a răscumpărat greşeala unui start ratat în urma căruia a fost depăşit de Sebastian Vettel.
Sambata, 11 Iunie 2016

Formula 1: Hamilton, pole position în Canada. Rosberg, la un pas să-l detroneze pe britanic

Lewis Hamilton a obţinut pole position-ul pentru cursa de la Montreal pentru un avans de numai 0.062 secunde în faţa lui Nico Rosberg, în timp ce Sebastian Vettel va pleca de pe locul 3.