Kimi Raikkonen

Miercuri, 31 August 2016

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Italiei: Hamilton pregăteşte asaltul pentru victoria cu numărul 50 din carieră

Lewis Hamilton este pregătit să lupte pentru a treia victorie consecutivă pe circuitul de la Monza şi a 50-a a carierei, care i-ar permite să-şi consolideze poziţia de lider.
Luni, 29 August 2016

Formula 1: Verstappen se apără după acuzaţiile lui Vettel şi Raikkonen că a vrut să-i scoată în decor: "Este o mare minciună"

Max Verstappen a intrat într-un conflict verbal dur cu Sebastian Vettel şi Kimi Raikkonen în urma duelurilor pe care le-a avut cu aceştia în cursa de duminică de la Spa-Francorchamps.
Sambata, 27 August 2016

Formula 1: Rosberg, pole position în Belgia! Hamilton, ultimul loc după o serie de penalizări pentru înlocuirea motoarelor

Nico Rosberg a stabilit pole positionul în Belgia și are șansa de a reveni pe prima poziție în clasament, întrucât Lewis Hamilton va pleca ultimul după o serie de penalizări pentru schimbarea succesivă a motoarelor.
Luni, 01 August 2016

Formula 1: Raikkonen: "Forma prin care trece Ferrari este dureroasă"

Kimi Raikkonen a admis că Ferrari traversează o perioadă "dureroasă" după ce a fost depăşită de Red Bull în clasamentul constructorilor.
Duminica, 31 Iulie 2016

Formula 1: Hamilton a obținut în Germania a patra victorie consecutivă. Red Bull termină pe podium și depășește Ferrari la constructori

Lewis Hamilton și-a extins avansul în clasamentul general după obținerea celei de-a patra victorii consecutive, în timp ce Red Bull a urcat pe locul 2 la constructori după ce Daniel Ricciardo și Max Verstappen au terminat pe podium.
Sambata, 30 Iulie 2016

Formula 1: Rosberg, pole position în Germania în fața lui Hamilton. Red Bull învinge Ferrari

Nico Rosberg a obținut pole position-ul pentru cursa de la Hockenheim în fața lui Lewis Hamilton, în timp ce Red Bull a monopolizat a doua linie a grilei de start în fața Scuderiei Ferrari.
Joi, 28 Iulie 2016

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Germaniei: Rosberg caută revanşa în faţa lui Hamilton. Red Bull are ambiţia de a surclasa Ferrari

Nico Rosberg mizează pe o victorie în cursa de casă de la Hockenheim pentru a redeveni lider în defavoarea lui Lewis Hamilton, în timp ce Red Bull este pregătită să depăşească Ferrari în lupta pentru locul doi.
Duminica, 24 Iulie 2016

Formula 1: Hamilton a câștigat la Hungaroring și a devenit liderul clasamentului general. Rosberg și Ricciardo au completat podiumul

Lewis Hamilton a obținut a cincea victorie pe circuitul din Ungaria după ce l-a depășit la start pe Nico Rosberg, care s-a mulțumit cu locul doi în fața lui Daniel Ricciardo.
Sambata, 23 Iulie 2016

Formula 1: Rosberg, pole position în Ungaria! Hamilton, locul 2 după ce a fost încurcat de Alonso

Nico Rosberg a obţinut pole position-ul la Hungaroring, însă Lewis Hamilton a fost nevoit să renunţe la ultimul tur rapid după ce Fernando Alonso a derapat pe circuit.
Vineri, 22 Iulie 2016

Formula 1: Rosberg şi-a prelungit contractul cu Mercedes până în 2018 şi a fost cel mai rapid în antrenamentele din Ungaria

Nico Rosberg şi-a prelungit contractul cu Mercedes până în 2018 şi a fost cel mai rapid în antrenamentele de vineri de la Hungaroring.