Lewis Hamilton

Luni, 11 Octombrie

Formula 1: Valtteri Bottas, victorie în Turcia. Max Verstappen preia din nou conducerea în clasamentul piloților

Valtteri Bottas a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Turciei. Este prima victorie din 2021 a finlandezului. Max Verstappen a încheiat pe 2 și a preluat conducerea în clasamentul piloților după ce Hamilton a terminat pe poziția a 5-a.
Vineri, 08 Octombrie

Formula 1: Lewis Hamilton, penalizare de 10 poziții pe grilă în Turcia pentru înlocuirea motorului termic

Lewis Hamilton a primit o penalizare de 10 poziții pe grilă în Marele Premiu de Formula 1 al Turciei. Monopostul britanicului a primit un nou motor termic.
Luni, 27 Septembrie

Formula 1: MP al Rusiei: Lewis Hamilton ajunge la 100 de victorii în Formula 1. Dezamăgire pentru Lando Norris

Marele Premiu de Formula 1 al Rusiei s-a terminat cu un Lando Norris dezamăgit după ce a pierdut prima poziție și șansa la prima sa victorie în Marele Circ, și cu un Lewis Hamilton ajungând la victoria cu numărul 100 în Formula 1.
Luni, 06 Septembrie

Formula 1: Max Verstappen, victorie pe circuitul de casă de la Zandvoort în fața unui public dezlănțuit

Olandezul Max Verstappen a câștigat pe circuitul de casă de la Zandvoort, în fața unui public dezlănțuit. Podiumul a fost completat de Lewis Hamilton și Valtteri Bottas.
Luni, 19 Iulie

Formula 1: Lewis Hamilton câștigă la Silverstone, după un incident controversat cu Max Verstappen

Lewis Hamilton, campionul mondial en-titre, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 găzduit de legendarul circuit Silverstone. Cursa (care a inclus în premieră o manșă de sprint) nu a fost, însă, lipsită de incidente.
Luni, 05 Iulie

Formula 1: Lewis Hamilton, încă doi ani alături de Mercedes-AMG F1 Petronas

Britanicul Lewis Hamilton, septuplu campion mondial de Formula 1, a semnat pentru încă doi ani cu echipa Mercedes-AMG F1 Petronas.
Luni, 28 Iunie

Formula 1: Verstappen, victorie fără emoții pe circuitul de casă al echipei sale. Hamilton și Bottas au completat podiumul

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Styriei, găzduit de circuitul de casă al echipei sale, Red Bull Ring. Este a patra victorie din 2021 a pilotului olandez.
Luni, 17 Mai

Formula 1: Lewis Hamilton, locul 8 în topul celor mai bine plătiți sportivi ai anului

Publicația americană Forbes a realizat un top al celor mai bine plățiti sportivi ai anului. Lewis Hamilton, pilotul celor de la Mercedes-AMG F1 Petronas, ocupă poziția a opta.
Luni, 10 Mai

Formula 1: Weekend perfect pentru Lewis Hamilton în Spania: pole-ul cu numărul 100 și victorie

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei, găzduit de Circuit de Barcelona-Catalunya. Tot în acest weekend, britanicul și-a trecut în cont pole-ul cu numărul 100 din carieră.
Luni, 29 Martie

Formula 1: Hamilton câștigă prima cursă de Formula 1 din 2021 după o luptă strânsă cu Verstappen

Lewis Hamilton a câștigat prima cursă de Formula 1 din 2021, găzduită de circuitul Sakhir din Bahrain. Podiumul a fost completat de Max Verstappen și de Valtteri Bottas.