Arhiva stiri iunie 2020

Sambata, 20 Iunie 2020 | Tehnologie | 11 comentarii

Grupul BMW și Mercedes-Benz pun pauză proiectului comun care viza dezvoltarea unor tehnologii pentru condusul autonom

Oficialii Daimler și reprezentanții Grupului BMW au anunțat că vor pune pauză proiectului comun care viza dezvoltarea unor tehnologii de conducere autonomă. Cele două companii au ajuns la concluzia că acesta nu este cel mai potrivit moment pentru un astfel de proiect.
Sambata, 20 Iunie 2020 | TV: Reclame

VIDEO: Primul clip de prezentare al noului Mustang Mach 1: muscle car-ul ajunge pe circuit alături de prima generație Mach 1

La scurt timp de la prezentarea noului Mustang Mach 1, Ford a publicat și un scurt clip video cu proaspătul muscle car. În cadrul spotului își face apariția și prima generație Mach 1. Versiunea din SUA este echipată cu motorul V8 de 5.0 litri cu 480 CP.
Sambata, 20 Iunie 2020 | Industrie | 1 comentariu

Sărbătoare în Cehia: uzina Skoda din Mlada Boleslav a produs 3 milioane de motoare din seria EA211

Uzina Skoda din Mlada Boleslav a atins o nouă bornă: trei milioane de motoare din seria EA211 produse din 2012 și până astăzi.
Vineri, 19 Iunie 2020 | Formula 1 | 10 comentarii

Mercedes pregătește un update pentru cursa inaugurală din Austria: "Avem câteva idei care vor face monopostul mai rapid"

Mercedes a anunțat că va introduce în cursa inaugurală a sezonului din Austria un update la care a lucrat chiar înainte de startul campanionatului programat inițial în Australia.
Vineri, 19 Iunie 2020 | Industrie | 4 comentarii

Jaguar Land Rover ar putea renunța la unele modele, din cauza crizei: “Trebuie să mai așteptăm câteva săptămâni înaintea deciziei”

Grupul Jaguar Land Rover va decide “în următoarele săptămâni” dacă va trebui să reducă și mai mult costurile, cu posibilitatea renunțării la unele modele din cauza crizei, după cum a declarat unul dintre reprezentanții Tata Motors.
Vineri, 19 Iunie 2020 | Modele noi | 1 comentariu

Producătorul croat Rimac inaugurează o nouă linie de asamblare: livrările hypercar-ului electric C_Two, amânate pentru 2021

Producătorul croat Rimac a inaugurat o nouă linie de producție, însă livrările hypercarului electric C_Two au fost amânate pentru 2021.
Vineri, 19 Iunie 2020 | General | 4 comentarii

Kia a lansat o aplicație mobilă pentru promovarea mașinilor electrice: "Go Electric" explică tehnologiile și cum se încarcă bateriile

Kia a lansat o aplicație de smartphone care explică tehnologiile disponibile pe mașini electrice și modul în care se încarcă bateriile.
Vineri, 19 Iunie 2020 | Industrie | 5 comentarii

Tesla vrea să înceapă construcția unei noi fabrici americane în cel mult trei luni: producătorul va alege între Texas și Oklahoma

Tesla a anunțat autoritățile din statul american Texas că vrea să înceapă construcția unei fabrici, cel târziu în luna septembrie a acestui an. Dacă Texas nu va oferi suficiente stimulente fiscale pentru investiția Tesla, producătorul american ia în calcul statul vecin Oklahoma ca alternativă pentru noua uzină.
Vineri, 19 Iunie 2020 | Modele noi | 1 comentariu

Informații neoficiale despre viitorul Skoda Karoq facelift: cehii pregătesc motorizări mild-hybrid și îmbunătățiri pentru interior

Skoda va prezenta Karoq facelift în 2021. Cehii pregătesc câteva modificări minore pentru partea exterioară, tehnologii noi pentru interior și, conform surselor, motorizări mild-hybrid preluate din portofoliul modelului Octavia.
Vineri, 19 Iunie 2020 | Intern | 19 comentarii

Evoluția programelor Rabla și Rabla Plus 2020: există rezervări pentru 20.000 de mașini diesel și pe benzină și pentru 1.225 de mașini electrice

Românii au făcut rezervări pentru aproape 20.000 de mașini în cadrul programului Rabla Clasic și pentru 1.225 de mașini electrice în programul Rabla Plus, potrivit unor date preliminare.
Vineri, 19 Iunie 2020 | TV: Prezentari

VIDEO: Primul clip de prezentare al noului Nissan GT-R50 by Italdesign: modelul sport cu 720 CP filmat pe circuitul Tazio Nuvolari

În urmă cu câteva săptămâni, Italdesign a publicat primele imagini cu versiunea de serie a lui Nissan GT-R50 by Italdesign. Acum, compania lansează primul clip de prezentare al sportivei cu 720 CP. Cele două companii vor produce doar 50 de unități.
Vineri, 19 Iunie 2020 | Modele noi

Teaser pentru noua generație Ford F-150: prezentare oficială în 25 iunie

Ford a publicat un teaser pentru noua generație a pick-up-ului F-150, model ce va fi prezentat oficial în data de 25 iunie. Noul F-150 va primi o versiune electrică la jumătatea anului 2022.
Îţi place Automarket? Fii prietenul nostru pe Facebook
Vineri, 19 Iunie 2020 | Intern | 3 comentarii

DRPCIV a mărit cu peste 30% anumite taxe: 89 lei pentru permisul de conducere și 49 lei pentru certificatul de înmatriculare

DRPCIV a mărit la 89 lei taxa pentru permisul de conducere și la 49 lei taxa pentru certificatul de înmatriculare. Cele două taxe au crescut cu peste 30%.
Vineri, 19 Iunie 2020 | Modele noi | 3 comentarii

Noutăți pentru BMW Seria 7 facelift: motoare diesel cu sistem mild-hybrid și direcție integrală îmbunătățită

BMW Seria 7 facelift va fi disponibil din luna iulie cu două motorizări diesel de 3.0 litri cu șase cilindri echipate cu un sistem mild-hybrid la 48V. Noile versiuni promit mai multe resurse și un consum de carburant mai mic.
Joi, 18 Iunie 2020 | Industrie

Salonul Auto de la Munchen va înlocui tradiționalul eveniment de la Frankfurt până în 2025: "Vom organiza teste și demonstrații pe străzile orașului"

Salonul Auto de la Frankfurt va fi mutat la Munchen începând de anul viitor, iar noii organizatori au anunțat că vor putea găzdui evenimentul timp de trei ediții în anii impari, până în 2025.
Joi, 18 Iunie 2020 | Formula 1 | 8 comentarii

Leclerc a testat monopostul Ferrari pe străzile din Maranello: "M-am simțit ca acasă în cockpit"

Charles Leclerc s-a plimbat pe străzile din Maranello la volanul monopostului Ferrari ca parte a pregătirilor pentru noul sezon competițional care va începe în 5 iulie.
Joi, 18 Iunie 2020 | Intern | 18 comentarii

Noile BMW X5 M și X6 M au ajuns în România: SUV-urile de performanță au prețuri începând de la peste 125.000 de euro

BMW a început livrările SUV-urilor X5 M și X6 M pe piața din România. BMW X5 M poate fi comandat începând de la 125.070 de euro, în timp ce X6 M pornește de la 127.925 de euro. Ambele SUV-uri sunt echipate cu motorul V8 de 4.4 litri disponibil în versiuni de 600 CP și 625 CP.
Joi, 18 Iunie 2020 | Tehnologie | 7 comentarii

Șoferii SUV-ului electric Ford Mustang Mach-E vor putea lua mâinile de pe volan în timpul mersului: opțiunea, activă doar pe anumite autostrăzi din SUA

Ford a anunțat că SUV-ul electric Mustang Mach-E va primi anul viitor un update prin care șoferii vor putea lua mâinile de pe volan în timpul mersului pe anumite autostrăzi din SUA și Canada.
Joi, 18 Iunie 2020 | Modele noi | 10 comentarii

Viitorul Mercedes-Benz Clasa S va fi prezentat în luna septembrie: motorul V12 va fi păstrat în gamă

Noua generație Mercedes-Benz Clasa S va fi prezentată în prima parte a lunii septembrie, conform declarațiilor făcute de Jürgen Weissinger, directorul departamentului de dezvoltare. Modelul va folosi o platformă nouă și va avea și versiune electrică.
Joi, 18 Iunie 2020 | Industrie | 2 comentarii

Tensiuni la Nissan: directorul financiar vrea să fie promovat în poziția de CEO pentru a conduce programul de restructurare

Directorul financiar Nissan, cel care a întocmit planul de restructurare a companiei, pune presiune pe membrii din board pentru a fi promovat în poziția de CEO și, astfel, să se ocupe în mod direct de strategia de reorganizare, susține agenția Reuters, care citează patru surse din cadrul Nissan.
Intrebari & Raspunsuri Close
Inchide notificarea pentru