AutoGP

Luni, 07 Octombrie 2013 | Motorsport

Vişoiu, un podium şi un abandon în ultima etapă de AutoGP

Robert Vişoiu a obţinut un podium în prima cursă de AutoGP din Cehia, însă a fost nevoit să abandoneze în a doua cursă din cauza unor defecţiuni tehnice.
Vineri, 12 Iulie 2013 | Formula 1

Vişoiu vrea să termine pe podium cursele de AutoGP de la Mugello

Robert Vişoiu speră să termine pe podium cursele de AutoGP de la Mugello pentru a trece peste perioada nefastă înregistrată în GP3.
Luni, 03 Iunie 2013 | Motorsport

Marinescu şi Vişoiu, evoluţii modeste în cursele de Formula Renault 3.5 şi AutoGP

Mihai Marinescu a obţinut doar un loc 14 în etapa de Formula Renault 3.5 de la Spa-Francorchamps, în timp ce Robert Vişoiu a câştigat două puncte în etapa de AutoGP de la Silverstone.
Joi, 30 Mai 2013 | Motorsport

Weekend plin de motorsport: WRC, CNR, AutoGP şi Formula Renault

Sfârşitul săptămânii aduce etape în Campionatul Mondial de Raliuri şi Campionatul Naţional de Raliuri, iar România are reprezentanţi şi în AutoGP şi Formula Renault 3.5.
Luni, 06 Mai 2013 | Motorsport

Robert Vişoiu a câştigat un singur punct în etapa de AutoGP de la Hungaroring

Robert Vişoiu a înregistrat un abandon şi un loc 10 în cele două curse din competiţia AutoGP desfăşurate pe circuitul de la Hungaroring.
Luni, 08 Aprilie 2013 | Motorsport

Vişoiu, aproape de podium în etapa de AutoGP de la Marrakech

Robert Vişoiu a obţinut locul patru în cursa de duminică de AutoGP de la Marrakech, după ce sâmbătă abandonase cu două tururi înainte de final.
Luni, 25 Martie 2013 | Motorsport

Robert Vişoiu a terminat pe trei şi şase cursele de debut din AutoGP

Robert Vişoiu a ocupat locurile trei şi şase în cele două curse din cadrul primei etape a sezonului din competiţia AutoGP.
Vineri, 22 Martie 2013 | Motorsport

Vişoiu, cel mai rapid în primele antrenamente din AutoGP

Robert Vişoiu a stabilit cel mai bun timp în antrenamentele de vineri de la Monza din etapa de debut a sezonului de AutoGP.
Joi, 21 Martie 2013 | Motorsport

Vişoiu începe la Monza campania în AutoGP

Robert Visoiu va concura la finalul acestei săptămâni în prima cursă de AutoGP a sezonului, iar piteşteanul îşi propune să obţină un rezultat bun în calificări.
Sambata, 16 Martie 2013 | Motorsport

Robert Vişoiu va concura şi în AutoGP, pe lângă programul din GP3

Pilotul român Robert Vişoiu va concura în acest sezon şi în competiţia AutoGP, pe lângă participarea în GP3.
Joi, 23 Iunie 2011 | F1 TOP

Cursa AutoGP de la Bucureşti a fost anulată!

Cursa de AutoGP care ar fi trebuit să aibă loc la Bucureşti în luna august a fost anulată, întrucât circuitul din jurul Palatului Parlamentului nu a primit licenţa din partea FIA.
Marti, 21 Septembrie 2010 | F1 TOP

Circuitul din jurul Casei Poporului va găzdui în 2011 o cursă de monoposturi AutoGP!

Bucureştiul va găzdui în luna iulie pe circuitul stradal din jurul Palatului Parlamentului o cursă de monoposturi din competiţia AutoGP, care l-a lansat în Formula 1 pe Felipe Massa.

Robert Visoiu, AutoGP, Buchrest GP, cursa Bucuresti, cursa de monoposturi, cursa Palatul Parlamentului, Palatul Parlamentului