Abu Dhabi

Duminica, 03 Noiembrie 2013
Sebastian Vettel a obţinut în Abu Dhabi a şaptea victorie consecutivă după ce a profitat de startul ratat al lui Mark Webber, care a terminat pe doi în faţa lui Nico Rosberg.
Luni, 27 Noiembrie 2023

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen încheie sezonul cu o nouă victorie. Leclerc și Russell pe podium

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de la Abu Dhabi, reușind astfel să încheie sezonul 2023 cu încă o victorie categorică. În spatele său s-au clasat Charles Leclerc pe locul 2, respectiv George Russell pe locul 3.
Duminica, 20 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen câștigă ultima cursă a sezonului în fața lui Leclerc! Hamilton, fără victorie în 2022

Max Verstappen și-a adjudecat cea de-a 15 victorie din acest sezon în Marele Premiu de la Abu Dhabi, ultima etapă din actualul sezon de Formula 1. Charles Leclerc a terminat în fața lui Sergio Perez și devine vice-campion, în timp ce Lewis Hamilton are parte de un sezon fără victorie, pentru prima dată în carieră.
Sambata, 19 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen, pole în fața lui Sergio Perez! Charles Leclerc, pe locul 3

Max Verstappen a obținut un nou pole position în etapa din Abu Dhabi, ultima rundă a sezonului de Formula 1 din 2022. El va pleca în fața principalilor săi rivali din acest sezon, Sergio Perez și Charles Leclerc.
Vineri, 18 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente

Max Verstappen a încheiat pe prima poziție a doua sesiune de antrenamente din Abu Dhabi. Al doilea rezultat i-a aparținut lui George Russell, iar al treilea lui Charles Leclerc.
Joi, 17 Noiembrie 2022

Formula 1: F1: McLaren prezintă o grafică nouă pentru ultima cursă din Abu Dhabi

McLaren a dezvăluit o grafică nouă pentru ultima cursă de Formula 1 din acest sezon, care va avea loc la Abu Dhabi. Noua grafică a fost creată de o artistă din Liban.
Duminica, 12 Decembrie 2021

Formula 1: Max Verstappen este noul campion mondial din Formula 1

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Abu Dhabi și și-a trecut în cont primul titlul mondial din carieră. Podiumul etapei a fost completat de Lewis Hamilton și Carlos Sainz.

Formula 1: Nikita Mazepin ratează MP de Formula 1 din Abu Dhabi. Rusul a fost testat pozitiv la COVID

Nikita Mazepin a fost testat pozitiv la COVID, astfel că ratează Marele Premiu de Formula 1 din Abu Dhabi, ultima cursă din 2021. În consecință, Haas va avea un singur pilot pe circuit: Mick Schumacher.
Joi, 09 Decembrie 2021

Formula 1: Abu Dhabi și-a prelungit contractul cu Formula 1 până cel puțin în 2030

Marele Premiu de Formula 1 din Abu Dhabi, găzduit de circuitul Yas Marina, va rămâne în calendarul competițional până cel puțin în 2030.
Duminica, 13 Decembrie 2020

Formula 1: Verstappen încheie sezonul 2020 al Formulei 1 cu o victorie în Abu Dhabi: Bottas și Hamilton au completat podiumul

Max Verstappen a câștigat ultima cursă a sezonului de Formula 1 de la Abu Dhabi, în care Mercedes a completat podiumul prin Valtteri Bottas și Lewis Hamilton. Ferrari nu a obținut niciun punct, iar McLaren a terminat pe locul trei în clasamentul constructori.
Sambata, 12 Decembrie 2020

Formula 1: Verstappen, pole position în Abu Dhabi: pilotul Red Bull i-a învins pe Bottas și Hamilton

Max Verstappen a obținut pole position-ul pentru ultima cursă de Formula 1 a sezonului din Abu Dhabi, după ce i-a învins pe Valtteri Bottas și Lewis Hamilton pentru mai puțin de o zecime de secundă.