Austria

Duminica, 21 Iunie 2015
Nico Rosberg a obţinut victoria în Marele Premiu al Austriei după ce l-a depăşit în primul viraj pe Lewis Hamilton, în timp ce Felipe Massa şi-a trecut în cont ultimul loc pe podium după ce a profitat de o eroare comisă de Ferrari la prima oprire la boxe a lui Sebastian Vettel.
Joi, 16 Martie 2023

Formula 1: Formula 1: Etapa din Austria rămâne în calendar până în 2027

Circuitul Red Bull Ring din Austria va găzdui curse de Formula 1 până în 2027, după ce a fost semnat un contract nou care prevede prelungirea acestei etape pentru încă 4 sezoane. Ediția din acest an va avea loc la începutul lunii iulie.
Luni, 11 Iulie 2022

Formula 1: Formula 1 Austria: Charles Leclerc câștigă în fața lui Max Verstappen. Abandonuri pentru Sergio Perez și Carlos Sainz

Charles Leclerc a câștigat Marele Premiu al Austriei, în fața lui Max Verstappen și Lewis Hamilton. Ceilalți piloți Red Bull și Ferrari, Sergio Perez și Carlos Sainz Jr, au fost nevoiți să abandoneze.
Vineri, 08 Iulie 2022

Formula 1: Formula 1 Austria: Max Verstappen va pleca din pole în cursa de sprint. Accidente pentru piloții Mercedes

Max Verstappen a obținut cel mai bun timp în calificările de vineri din Austria. Campionul mondial își trece în cont un pole nou și va pleca în cursa de sprint de pe primul loc, în fața piloților Ferrari. Cei de la Mercedes au avut o sesiune dezastruoasă, ambii piloți ieșind în decor în ultima parte a calificărilor.
Duminica, 12 Iulie 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa din Austria! Bottas, locul doi după ce l-a depășit pe final pe Verstappen

Lewis Hamilton a obținut fără emoții victoria în a doua cursă de Formula 1 din Austria, în timp ce Valtteri Bottas a terminat pe locul doi după ce l-a depășit pe Max Verstappen cu trei tururi înainte de final.
Sambata, 11 Iulie 2020

Formula 1: Hamilton, pole position pe ploaie în Austria! Verstappen, locul doi în fața lui Sainz după un derapaj în ultimul tur rapid

Lewis Hamilton a obținut pole position-ul pe ploaie pentru Marele Premiu al Austriei și va fi urmat pe grila de start de Max Verstappen, care a derapat în ultimul tur rapid. Carlos Sainz va pleca de pe locul trei.
Vineri, 10 Iulie 2020

Formula 1: Perez și Verstappen, cei mai rapizi în antrenamentele de vineri din Austria: formă bună pentru Racing Point și Red Bull

Sergio Perez și Max Verstappen au stabilit cei mai buni timpi în antrenamentele de vineri din Austria, în care Racing Point și Red Bull au oferit indicii cu privire la performanțele pe care le-ar putea obține în weekend.
Duminica, 05 Iulie 2020

Formula 1: Bottas a câștigat cursa de Formula 1 din Austria! Leclerc si Norris, pe podium după un final cu peripeții și o penalizare pentru Hamilton

Valtteri Bottas a câștigat cursa de Formula 1 din Austria, în timp ce Charles Leclerc și Lando Norris au urcat pe podium nesperat pentru Ferrari după o serie de depășiri pe final și după ce Lewis Hamilton a fost penalizat.
Sambata, 04 Iulie 2020

Formula 1: Bottas va pleca din pole position în cursa de Formula 1 din Austria! Hamilton, învins de finlandez cu numai 0.012 secunde

Valtteri Bottas a obținut cel mai bun timp în calificările pentru Marele Premiu al Austriei și va fi urmat pe grila de start de Lewis Hamilton și Max Verstappen.
Vineri, 03 Iulie 2020

Formula 1: Mercedes a dominat primele sesiuni de antrenamente ale noului sezon de Formula 1: Hamilton a stabilit cel mai bun timp în Austria

Lewis Hamilton a fost cel mai rapid în ambele sesiuni de antrenamente de vineri din Austria și a fost urmat de fiecare dată de coechipierul său de la Mercedes, Valtteri Bottas.
Miercuri, 22 Aprilie 2020

Formula 1: Austria vrea să organizeze o cursă suplimentară de Formula 1: va avea loc miercuri, 8 iulie, la trei zile după cursa inaugurală din 5 iulie

Austria a anunțat că intenționează să organizeze o cursă suplimentară de Formula 1 în 8 iulie, într-o zi de miercuri, la numai trei zile după etapa de debut a sezonului programată în 5 iulie tot pe circuitul Red Bull Ring.