• Home
  • ŞTIRI
    • Auto
    • Motorsport
    • Aventour la feminin
    • Aventour la feminin 2023
    • RomanianRoads Luxury Edition
  • TEST DRIVE
  • Maşini noi
    • Abarth
    • Alfa Romeo
    • Alpine
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Citroen
    • Cupra
    • Dacia
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Geely
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Isuzu
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lamborghini
    • Land Rover
    • Leapmotor
    • Lexus
    • Lotus
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes-Benz
    • MINI
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Range Rover
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • SEAT
    • Skoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Tata
    • Tesla
    • Toyota
    • Volkswagen
    • Volvo
    • Toate mărcile
    Topurile Automarket
    • Topul celor mai economice mașini de oraș
    • Cele rapide masini sub 30000 euro
    • Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
    • Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
    • Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
    • Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
    • Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
    • Cele mai ieftine mașini din România
    • Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
    • Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
    • Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
    • Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
  • RETRO
  • Login
Automarket.ro
×
  • Masini noi
  • Stiri
  • Aventour la feminin
  • Aventour la feminin 2023
  • RomanianRoads Luxury Edition
  • Test Drive
  • Topuri
  • Retro
  • Login
  • Termeni si conditii
  • Descarca aplicatie

Dutz

  • Membru din
  • Varsta 2026
  • Locatie nespecificat
  • Sex Masculin

Ultimele comentarii

 3743 in total
  • Fatală pentru mincinoși ca tine… sunt bine merci, hotărăsc ce fac cu viața mea si am copii care știu deja ce vor de la viața… Repet pentru obsedați… avem electrice relevante pe piața de 2 ani, până atunci erau doar golf car-uri sau insuficiente ca si număr pentru a ajunge la ratați ca voi. Mai lăsați vraja si mai citiți cu CO2-ul din atmosfera… tot la 0,4% este. Toate măsurătorile din ultimii zeci de ani sunt in marja de eroare. Adică specialiștii nu pot spune nimic… dar voi ați auzit de electrice si gata de aia vin furtunile, caldura… bănuiesc ca unii credeți ca si cutremurele si vulcanii tot din cauza ca avem ICE-uri vin. Mâncarea este produsă si vine cu ICE-uri… si nu se va schimba prea curând. Așa ca Electricele voastre au efectul de a ventila flatulațiile pe care le produceți oricum. V-am dat pace cu aberațiile dar e timpul sa mergeți intr-o excursie prelungită cu Greta… sunteți ipocriți, penibili si plini de abureli ;) Când ne ia naiba dacă nu trecem pe Electrice? Că fosilii se termină (aha..) in 2030… așa ziceau prin ‘95, sau ați uitat? Așa o sa “uitați” si de poluarea de la ICE-uri… dar este ok, o sa primiți alta temă de la “nava mama”.
    Înmatriculările de mașini noi în România au scăzut cu 11% în septembrie
  • Si tu ai din 2017??? Hai nu minții ca știm si noi una alta ;)))
    Înmatriculările de mașini noi în România au scăzut cu 11% în septembrie
  • Cred ca mergi la extreme… ideea era ca unii din noi “bagă” tot in locuințe de la vârste fragede si cu credite/ipoteci pe 30-40 de ani… Sunt multe cazuri de care tu menționezi si din păcate moștenirea comunista este cum este… locuințe si imobile făcute la norma, înghesuite, fără infrastructura șamd. Nu vreau se beneficiez de o investiție după 30 de ani chiar dacă se triplează… este cam târziu, nu crezi? Nimic din ce cumpăr nu țin mai mult de 3-4 ani… iei in fază de proiect si vinzi in maximul de interes, adică la 1-2 ani după finalizare când totul este nou si tentant. Ca sa fie clar, nu am inventat nimic, doar aplic cu strictețe un model pe care poate mulți îl știu si chiar funcționează. ;) Norocul meu ca nu l-am ignorat acum 20 de ani… Revenind la subiect am avut 6 masini SH fără probleme si 7 noi de la job… de la mărci de volum la premium. In foarte rare situații as merge pe un SH premium… o Mazda, Skoda WV sau Kia ar câștiga cam in orice comparativ in cazul meu. Încă sunt “prieten” cu cei cărora le-am vândut un SH inclusiv cu cauciucuri de iarna gratis…. momentan optez pentru all season dar fără compromis la cost si atâta timp cât este un 4X4 cred ca o alegere bună, mai ales ca m-am lăsat de ceva timp de așa zisul condus sportiv, plus… salvez si la schimbat/echilibrat între sezoane.
    Chinezii continuă ofensiva în Europa: trei mărci noi, lansate până în 2025
  • Matei… scuze dar aberezi. In România avem printre cele mai mare procent de proprietari (la locuințe ma refer). Asta nu este neaparat ok… o locuința este un Pasiv, nu produce nimic, din contră se mai bagă bani la greu pentru amenajare, foișor, curte etc. Pe de altă parte unii aleg sa investească 50.000 sau 100.000 in Active și sa-si cumpere (investească) ulterior in imobiliare. N-am avut locuința mea pana la 32 de ani… acuma am mai multe toate in chirie. Încă stau in chirie că ma mut cam la 4 ani. Nu depind de job… este un sentiment sublim, si șeful meu știe asta ;)
    Chinezii continuă ofensiva în Europa: trei mărci noi, lansate până în 2025
  • Eu nu am așa “cunoscuți”, îi aleg cu grijă. In familie avem masini noi si SH-uri… nu am luat țeapă nici măcar cu un SH Ford, spun asta pentru ca nu are o reputație prea buna in general. Unii chiar știm ce vorbim si ce facem. Știm valoarea unei mașini si știm să apreciem felul in care arată componentele care indica cât si cum a fost utilizată. Am condus peste 600.000 de km si nu am rămas nici o data in drum (nici o data) indiferent ce am condus… si zero accidente!!! Nu contrazic ce ai spus, este doar irelevant si o dai așa ca la poker… nu ma interesează exemplele de parveniți, vreau sa aud de cei care o duc bine si sunt multumiți de ce au ales. Pentru tine o mașină SH luată din reprezentanta sub 50.000 km este problematică? Îți jignește statul de cetățean al aceleași planete? Te consideri impecabil ca si stil de viața, amprenta de bla, bla… sau crezi ca ești singurul care poate face ce vrea si sa-si asume consecințele… hai fa o plimbare sa-ți revii din aroganta ;) Cine fura ITP-ul își face rău singur in primul rând… este un caz pierdut, așa ca hai sa ne vedem de treabă ca respectivii n-o sa schimbe nimic din ce spui tu sau alții… ei știu mai bine. PS un diesel de 2 litri este un motor ideal in unele condiții… pentru liniuțe exista Electricele si nu-i așa cu zero emisii ;) Vrei liniște si pace cu SH i-ați un Ceed, sunt impecabile ;)
    Chinezii continuă ofensiva în Europa: trei mărci noi, lansate până în 2025
Pagina
12345...353354355...
  • CE MASINA /MASINI CONDUC Nespecificat
  • CE MASINI AM MAI CONDUS Nespecificat
  • MASINA LA CARE VISEZ Nespecificat
  • TOP MASINI Nespecificat
imedia © 2006-2026 iMedia Plus Group.
Toate drepturile rezervate. Termeni şi condiţii
Ai sugestii sau intrebări?
Trimite-ne mesajul tău