Bahrain

Duminica, 29 Noiembrie 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat în Bahrain! Cursa a fost marcată de un accident pentru Grosjean, care a evadat dintr-un monopost în flăcări

Lewis Hamilton a câștigat în Bahrain, însă cursa va rămâne în istorie pentru accidentul major suferit de Romain Grosjean, care a reușit să scape teafăr dintr-un monopost Haas care a izbucnit în flăcări după ce s-a rupt efectiv în două.

Formula 1: Accident major în cursa de Formula 1 din Bahrain: Grosjean a scăpat cu câteva arsuri după ce monopostul Haas a explodat

Romain Grosjean a scăpat cu câteva arsuri după ce monopostul Haas s-a rupt în două la impactul cu barierele de pe marginea circuitului și a explodat la scurt timp după statul cursei din Bahrain.
Sambata, 28 Noiembrie 2020

Formula 1: Hamilton, pole position în Bahrain în fața lui Bottas! Verstappen va pleca de pe trei, iar Ferrari a fost eliminată în Q2

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Bahrain din fața lui Valtteri Bottas, în timp ce Red Bull a monopolizat a doua linie prin Max Verstappen și Alexander Albon. Ferrari a fost eliminată cu ambii piloți în Q2.
Joi, 26 Noiembrie 2020

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al statului Bahrain: cu ambele titluri adjudecate, suspansul ar putea veni de la ploaia în deșert

Marele Premiu al statului Bahrain din acest weekend stârnește interes din cel puțin două motive: cursa ar putea avea loc pe ploaie, iar Mick Schumacher ar putea fi confirmat la Haas pentru sezonul 2021.
Luni, 31 August 2020

Formula 1: Fanii Formulei 1 vor reveni în tribune începând din septembrie: curse cu spectatori în Italia, Rusia, Portugalia și Bahrain

Cursele de Formula 1 din Italia, Rusia, Portugalia și Bahrain vor avea loc cu spectatori în tribune, însă numărul biletelor disponibile va fi limitat.
Vineri, 13 Martie 2020

Formula 1: Cursele de Formula 1 din Bahrain și Vietnam au fost amânate: "Vom analiza reprogramarea celor două etape"

FIA a anunțat vineri că etapele de Formula 1 programate în Bahrain și Vietnam vor fi amânate pe termen nelimitat din cauza pandemiei de coronavirus Covid-19, la scurt timp după anularea cursei din Australia.
Luni, 09 Martie 2020

Formula 1: Formula 1 sfidează epidemia de coronavirus: cursa de la Melbourne va avea loc, iar etapa din Bahrain se va desfășura fără spectatori

Formula 1 susține că prima cursă a noului sezon, programată la Melbourne în 15 martie, va avea loc în ciuda epidemiei de coronavirus, în timp ce etapa următoare din Bahrain se va desfășura fără spectatori.
Miercuri, 03 Aprilie 2019

Formula 1: Mick Schumacher a debutat într-un monopost de Formula 1 pentru Ferrari: "A fost uimitor, m-am simțit ca acasă"

Mick Schumacher s-a declarat entuziasmat după prima zi de teste alături de Ferrari, care a marcat debutul său la volanul unui monopost de Formula 1. Fiul lui Michael Schumacher a încheiat testele pe locul doi, fiind surclasat doar de Max Verstappen.
Vineri, 29 Martie 2019

Formula 1: Ferrari a dominat antrenamentele din Bahrain: Vettel și Leclerc, cei mai rapizi

Sebastian Vettel și Charles Leclerc au fost cei mai rapizi în antrenamentele de vineri din Bahrain, în timp ce Mercedes a ocupat următoarele două poziții prin Lewis Hamilton și Valtteri Bottas.
Duminica, 08 Aprilie 2018

Formula 1: Vettel a câștigat cursa din Bahrain! Bottas și Hamilton au completat podiumul. Raikkonen și piloții Red Bull au abandonat

Sebastian Vettel a câștigat Marele Premiu al statului Bahrain și a fost acompaniat pe podiumul de premiere de Valtteri Bottas și Lewis Hamilton, în timp ce coechipierul său Kimi Raikkonen a abandonat.