Canada

Duminica, 07 Iunie 2015
Lewis Hamilton a obţinut o victorie uşoară în Marele Premiu al Canadei în detrimentul coechipierului său de la Mercedes, Nico Rosberg. Valtteri Bottas a ocupat ultimul loc al podiumului după o eroare de pilotaj comisă de Kimi Raikkonen.
Miercuri, 08 Aprilie

Formula 1: Cursa de Formula 1 din Canada din 14 iunie a fost amânată: organizatorii spun că va fi reprogramată în acest an

Marele Premiu de Formula 1 al Canadei din 14 iunie a fost amânat, însă organizatorii afirmă că etapa va fi reprogramată pentru sfârșitul acestui an.
Marti, 18 Iunie 2019

Formula 1: Ferrari a cerut oficial rejudecarea penalizării lui Vettel din Canada: Scuderia nu a oferit detalii despre noile dovezi

Ferrari a solicitat în mod oficial rejudecarea penalizării de cinci secunde pe care Sebastian Vettel a primit-o în cursa de la Montreal, în urma căreia germanul a pierdut victoria în favoarea lui Lewis Hamilton.
Luni, 10 Iunie 2019

Formula 1: Vettel critică dur penalizarea de la Montreal care l-a costat victoria: "Trebuie să fii orb să crezi că puteam controla monopostul"

Sebastian Vettel a criticat în termeni duri penalizarea de 5 secunde din cursa de la Montreal în urma căreia a pierdut victoria în favoarea lui Lewis Hamilton.
Duminica, 09 Iunie 2019

Formula 1: Vettel a obținut în Canada primul pole position din acest sezon în fața lui Hamilton! Leclerc și Ricciardo, pe a doua linie a grilei

Sebastian Vettel a obținut sâmbătă la Montreal primul pole position al sezonului după ce l-a învins pe Lewis Hamilton cu două zecimi de secundă, în timp ce Charles Leclerc și Daniel Ricciardo ocupă a doua linie a grilei de start.
Marti, 04 Iunie 2019

Formula 1: Ferrari risipește speranțele fanilor: "Nu vom îmbunătăți semnificativ monopostul în perioada următoare"

Ferrari a admis că nu va introduce în perioada următoare îmbunătățiri la monopost care să aibă ca rezultat o creștere semnificativă a performanțelor.
Duminica, 10 Iunie 2018

Formula 1: Vettel a câștigat cursa de la Montreal și a devenit liderul clasamentului! Bottas și Verstappen au urcat pe podium

Sebastian Vettel a câștigat în Canada după o cursă în care victoria sa nu a fost pusă în niciun moment la îndoială și a urcat pe primul loc în clasament după ce Lewis Hamilton a terminat doar pe locul 5.
Sambata, 09 Iunie 2018

Formula 1: Vettel, pole position în Canada în fața lui Bottas. Verstappen și Hamilton, în a doua linie a grilei

Sebastian Vettel va pleca de pe prima poziție în Marele Premiu al Canadei și va fi acompaniat pe prima linie a grilei de Valtteri Bottas. Max Verstappen, Lewis Hamilton și Kimi Raikkonen au ocupat următoarele 3 poziții.
Joi, 07 Iunie 2018

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Canadei: Mercedes renunță la upgrade-ul pentru motor, Ricciardo este penalizat pe grilă

Ferrari este singura echipă de top lipsită de probleme înainte de cursa din Canada: Mercedes a renunțat la introducerea unui update pentru motor, în timp ce Daniel Ricciardo va fi penalizat pe grila de start.
Duminica, 11 Iunie 2017

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Montreal. Vettel, doar locul 4 după un start ratat

Lewis Hamilton a obținut victoria în Canada și a redus la numai 12 puncte diferența care îl separă de Sebastian Vettel, după ce germanul a ratat startul și a terminat doar pe locul 4.
Sambata, 10 Iunie 2017

Formula 1: Hamilton a obținut pole position-ul în Canada în fața lui Vettel și a egalat performanța lui Ayrton Senna

Lewis Hamilton a dominat calificările pentru Marele Premiu al Canadei după ce l-a învins cu trei zecimi de secundă pe Sebastian Vettel, în timp ce Valtteri Bottas va pleca de pe locul 3.