Cronica Rusia

Duminica, 27 Septembrie 2020 | F1 TOP

Bottas a câștigat cursa din Rusia în fața lui Verstappen! Hamilton, locul 3 după o penalizare de 10 secunde

Valtteri Bottas a câștigat Marele Premiu al Rusiei după ce l-a depășit la start pe Max Verstappen și a profitat de o penalizare de 10 secunde a lui Lewis Hamilton, care a terminat pe trei după o strategie diferită la boxe.
Sambata, 26 Septembrie 2020 | F1 TOP

Hamilton, pole position în Rusia în fața lui Verstappen și Bottas! Vettel, doar locul 15 după un accident

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Marele Premiu al Rusiei după ce i-a învins pe Max Verstappen și Valtteri Bottas. Sebastian Vettel a suferit un accident și va pleca doar de pe locul 15.
Vineri, 25 Septembrie 2020 | F1 TOP

Bottas, cel mai rapid în antrenamentele de vineri din Rusia: Hamilton, doar locul 19 în prima sesiune

Valtteri Bottas a stabilit cel mai bun timp în antrenamentele de vineri din Rusia, în care Lewis Hamilton a ocupat doar locul 19 în prima sesiune din cauza unor probleme cu pneurile.
Duminica, 29 Septembrie 2019 | F1 TOP

Hamilton a câștigat cursa din Rusia după un abandon al lui Vettel! Bottas și Leclerc completează podiumul

Lewis Hamilton a obținut în Rusia prima victorie după pauza de vară ca urmare a unui abandon suferit de Sebastian Vettel și a unei strategii riscante pentru Charles Leclerc care nu a avut efect.
Sambata, 28 Septembrie 2019 | F1 TOP

Leclerc a obținut în Rusia al patrulea pole position consecutiv în Formula 1! Hamilton îl învinge pe Vettel în lupta pentru locul doi

Charles Leclerc a obținut în Rusia al patrulea pole position consecutiv și va fi acompaniat pe prima linie a grilei de start de Lewis Hamilton, care a reușit să-l învingă pe Sebastian Vettel cu numai 0.023 secunde.