Orlando Terranova

Luni, 20 Ianuarie 2014 | Motorsport

Nani Roma a câştigat Raliul Dakar după controversa ordinelor de echipă cu Peterhansel

Nani Roma a obţinut prima victorie în Raliul Dakar la clasa auto după ce coechipierul său Stephane Peterhansel i-a cedat prima poziţie în ultima probă specială în urma unor ordine de echipă.
Vineri, 17 Ianuarie 2014 | Motorsport

Raliul Dakar, etapa 11/13: Roma se desprinde în câştigător după ordine de echipă

Nani Roma este foarte aproape să câştige Raliul Dakar după ce Mini i-a interzis lui Stephane Peterhansel să-şi asume riscuri pentru a putea ocupa integral podiumul de premiere.
Joi, 16 Ianuarie 2014 | Motorsport

Raliul Dakar, etapa 10/13: Peterhansel s-a apropiat la două minute de liderul Roma

Nasser Al-Attiyah a câştigat a zecea probă specială din Raliul Dakar, iar Stephane Peterhansel s-a apropiat la numai două minute de liderul Nani Roma. Carlos Sainz a abandonat.
Miercuri, 15 Ianuarie 2014 | Motorsport

Raliul Dakar, etapa 9/13: Peterhansel câştigă şi doboară recordul pentru cele mai multe victorii în probele speciale

Stephane Peterhansel s-a apropiat la numai 12 minute de liderul Nani Roma după ce a câştigat a noua etapă a Raliului Dakar, ocazie cu care a doborât recordul pentru cele mai multe victorii în probele speciale ale competiţiei.
Marti, 14 Ianuarie 2014 | Motorsport

Raliul Dakar, etapa 8/13: Prima victorie pentru Al-Attiyah. Peterhansel se apropie de liderul Roma

Nasser Al-Attiyah a obţinut prima victorie de etapă în Raliul Dakar, în timp ce Stephane Peterhansel s-a apropiat la 23 de minute de liderul Nani Roma.
Luni, 13 Ianuarie 2014 | Motorsport

Raliul Dakar, etapa 7/13: Sainz a câştigat proba, dar Roma rămâne lider

Carlos Sainz a câştigat a şaptea probă specială din Raliul Dakar, însă Nani Roma rămâne lider în clasamentul general şi este urmat de Stephane Peterhasel, care a profitat de o penalizare primită de Orlando Terranova.
Sambata, 11 Ianuarie 2014 | Motorsport

Raliul Dakar, etapa 6/13: Roma rămâne lider, Sainz şi Al-Attiyah penalizaţi cu câte o oră. Un motociclist a decedat

Stephane Peterhansel a câştigat a şasea probă specială din Raliul Dakar, însă Nani Roma rămâne lider, în timp ce Carlos Sainz şi Nasser Al-Attiyah au fost penalizaţi cu câte o oră. Un motociclist de 50 de ani a fost găsit mort pe traseu.
Vineri, 10 Ianuarie 2014 | Motorsport

Raliul Dakar, etapa 5/13: Roma revine pe primul loc după o probă scurtată plină de probleme pentru rivali

Nani Roma şi-a recâştigat prima poziţie în clasamentul general în a cincea probă specială din Raliul Dakar, afectată de numeroase probleme pentru rivali şi de scurtarea traseului din motive de securitate.
Joi, 09 Ianuarie 2014 | Motorsport

Raliul Dakar, etapa 4/13: Sainz devine lider în faţa unui cvartet de piloţi X-Raid Mini

Carlos Sainz a preluat conducerea Raliului Dakar la finalul celei de-a patra probe speciale şi este urmat de patru piloţi ai echipei X-Raid Mini.
Miercuri, 08 Ianuarie 2014 | Motorsport

Raliul Dakar, etapa 3/13: Roma devine lider după ce trei piloţi de top au avut probleme

Nani Roma a preluat poziţia de lider în Raliul Dakar după ce Stephane Peterhansel, Carlos Sainz şi Nasser Al-Attiyah au pierdut timp preţios pe a treia probă specială.
Marti, 07 Ianuarie 2014 | Motorsport

Raliul Dakar, etapa 2/13: Peterhansel a preluat conducerea

Stephane Peterhansel a impresionat în a doua probă specială a Raliului Dakar şi a devenit noul lider al clasamentului general.
Luni, 06 Ianuarie 2014 | Motorsport

Raliul Dakar, etapa 1/13 - Chinezii de la Great Wall sunt pe prima poziţie prin Carlos Sousa

Carlos Sousa este primul lider în Raliul Dakar 2014, după ce portughezul a fost cel mai rapid la volanul unui Great Wall Haval H8 şi i-a surclasat pe favoriţii de la Mini All4 Racing.

Raliul Dakar, Dakar, Carlos Sainz, Stephane Peterhansel, Nani Roma, Nasser Al-Attiyah, Raliul Dakar 2014, Dakar 2014, Krzysztof Holowczyc, Orlando Terranova