Red Bull Ring

Luni, 03 Iulie 2023 | F1 TOP

F1 Austria: O nouă victorie pentru Verstappen. Leclerc a încheiat pe locul 2

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei. Locul 2 a fost ocupat de Charles Leclerc, iar pe ultima treaptă a podiumului a urcat Sergio Perez.
Joi, 16 Martie 2023 | F1 TOP

Formula 1: Etapa din Austria rămâne în calendar până în 2027

Circuitul Red Bull Ring din Austria va găzdui curse de Formula 1 până în 2027, după ce a fost semnat un contract nou care prevede prelungirea acestei etape pentru încă 4 sezoane. Ediția din acest an va avea loc la începutul lunii iulie.
Luni, 05 Iulie 2021 | F1 TOP

Verstappen bifează a treia victorie consecutivă din 2021. Norris, pe podium în Austria

Max Verstappen, pilotul celor de la Red Bull Racing, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei. Podiumul a fost completat de Valtteri Bottas și Lando Norris.
Luni, 28 Iunie 2021 | F1 TOP

Verstappen, victorie fără emoții pe circuitul de casă al echipei sale. Hamilton și Bottas au completat podiumul

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Styriei, găzduit de circuitul de casă al echipei sale, Red Bull Ring. Este a patra victorie din 2021 a pilotului olandez.
Luni, 04 August 2014 | Motorsport

Marco Wittmann a obţinut pe Red Bull Ring a treia victorie a sezonului în DTM

BMW a monopolizat podiumul în etapa de pe Red Bull Ring a Campionatului German de Turisme, iar Marco Wittmann şi-a conslidat poziţia de lider după ce a obţinut a treia victorie din acest an.
Vineri, 01 August 2014 | Motorsport

Avancronică DTM: Debut pitoresc pe Red Bull Ring în a doua jumătate a sezonului

Campionatul German de Turisme ajunge în acest weekend pe circuitul Red Bull Ring din Austria, acolo unde Audi, BMW şi Mercedes vor lupta pentru victorie într-un decor pitoresc cu munţi şi pajişti verzi.
Joi, 12 Iunie 2014 | Formula 1

Sebastian Vettel şi Daniel Ricciardo dezvăluie secretele unui tur rapid pe modernizatul circuit Red Bull Ring, care va găzdui Marele Premiu al Austriei din luna iunie.
Marti, 23 Iulie 2013 | Formula 1

Austria va reveni în Formula 1 în 2014 cu o cursă pe Red Bull Ring

Austria va reveni anul viitor în calendarul Formulei 1 şi va găzdui o cursă în 6 iulie pe noul circuit Red Bull Ring, potrivit unui anunţ făcut de Red Bull.
Miercuri, 12 Decembrie 2012 | Formula 1

Ecclestone refuză Austria: "Calendarul din 2013 va avea doar 19 curse"

Bernie Ecclestone susţine că Austria nu poate găzdui curse de Formula 1 din cauza lipsei de hoteluri de la Red Bull Ring, motiv pentru care calendarul va fi redus la 19 curse.
Vineri, 07 Decembrie 2012 | Formula 1

Guvernul turc refuză să ofere fonduri pentru cursa de la Istanbul Park

Şansele Turciei de a reveni în Formula 1 anul viitor au scăzut dramatic după ce guvernul a refuzat să sprijine financiar cursa de la Istanbul Park. Speranţele se leagă acum de o revenire surpriză a Austriei.