Brazilia

Duminica, 15 Noiembrie 2015
Nico Rosberg a obținut o victorie ușoară în Brazilia după ce a rezistat atacului de la start al lui Lewis Hamilton, care nu a fost capabil să inițieze o luptă echilibrată în restul cursei. Sebastian Vettel a încercat o strategie diferită, însă s-a mulțumit cu locul trei.
Vineri, 03 Noiembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Brazilia va rămâne în calendar până în 2030

Formula 1 a anunțat oficial că etapa din Brazilia va face parte din calendarul competițional până în 2030. Anunțul a fost făcut înaintea Marelui Premiu de la Sao Paulo din acest weekend.
Luni, 14 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Brazilia: George Russell la prima victorie de Grand Prix din carieră

George Russell a câștigat în Brazilia, pe circuitul Interlagos, primul său Grand Prix din carieră. Locul secund i-a aparținut lui Lewis Hamilton, iar ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de Carlos Sainz.
Duminica, 13 Noiembrie 2022

Formula 1: F1: George Russell, victorie în cursa de sprint din Brazilia

George Russell s-a impus în cursa de sprint din Brazilia și va pleca din pole position în Marele Premiu de pe circuitul Interlagos. Carlos Sainz a încheiat pe 2, iar Lewis Hamilton pe 3.
Sambata, 12 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Brazilia: Kevin Magnussen, pole position în cursa de Sprint

Kevin Magnussen, pilotul celor de la Haas, va pleca din pole position în cursa de sprint de sâmbătă. Acesta va fi urmat de Max Verstappen și George Russell.
Sambata, 13 Noiembrie 2021

Formula 1: Lewis Hamilton, penalizare de 5 poziții pe grilă în Marele Premiu al Braziliei

Lewis Hamilton a primit o penalizare de 5 poziții pe grilă în cursa de duminică pentru schimbarea motorului termic. În clasamentul general, britanicul se află la 19 puncte în spatele lui Max Verstappen.
Duminica, 24 Noiembrie 2019

Formula 1: Ferrari susține că a clarificat lucrurile între Vettel și Leclerc după acroșajul din Brazilia: "Singurul lucru care contează este ca Ferrari să câștige"

Ferrari susține că a clarificat lucrurile între Sebastian Vettel și Charles Leclerc în urma acroșajului din finalul cursei de la Interlagos care a condus la abandonul celor doi.
Luni, 18 Noiembrie 2019

Formula 1: Efectele incidentelor din Brazilia: Hamilton a pierdut podiumul. Nicio acțiune împotriva lui Leclerc și Vettel după un duel "prostest"

Lewis Hamilton a fost penalizat cu 5 secunde în cursa din Brazilia și a pierdut ultimul loc pe podium în favoarea lui Carlos Sainz, în timp ce comisarii nu au dictat nicio sancțiune împotriva lui Charles Leclerc și Sebastian Vettel în urma unui duel "prostesc".
Sambata, 16 Noiembrie 2019

Formula 1: Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu al Braziliei din fața lui Vettel și Hamilton

Max Verstappen a obținut pole position-ul pentru Marele Premiu al Braziliei după ce i-a surclasat pe Sebastian Vettel și Lewis Hamilton cu mai puțin de două zecimi de secundă.
Joi, 14 Noiembrie 2019

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Brazilei: Leclerc, Vettel și Verstappen se resemnează cu lupta pentru locul trei

Cu ambele titluri adjudecate de Mercedes, Charles Leclerc, Sebastian Vettel și Max Verstappen au ambiția de a încheia sezonul pe locul trei în clasamentul general, iar Marele Premiu al Braziliei ar putea tranșa această luptă.
Miercuri, 13 Noiembrie 2019

Formula 1: Leclerc va fi penalizat cu cel puțin 10 poziții pe grilă în cursa din Brazilia: pilotul Scuderiei va utiliza un motor nou

Ferrari a anunțat că Charles Leclerc va utiliza un motor nou în Marele Premiu al Braziliei, astfel că va fi penalizat cu cel puțin 10 poziții pe grila de start.