Ferrari

Duminica, 04 Septembrie 2022

Formula 1: F1 Olanda: Max Verstappen, pole în cursa de casă! Piloții Ferrari, la mai puțin de o zecime în spate

Max Verstappen a obținut un nou pole position în fața propriilor suporteri pe circuitul Zandvoort. În spatele campionului mondial vor pleca piloții Ferrari, Charles Leclerc și Carlos Sainz Jr.
Luni, 29 August 2022

Formula 1: F1: Plecat de pe 14, Max Verstappen câștigă Marele Premiu al Belgiei

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Belgiei, deși a pornit în cursă de pe poziția a 14-a. Locul secund a fost ocupat de Sergio Perez, iar Carlos Sainz a urcat pe ultima treaptă a podiumului.
Luni, 01 August 2022

Formula 1: F1 Ungaria: Victorie pentru Max Verstappen, o nouă dezamăgire pentru Ferrari

Plecat de pe poziția a 10-a, Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Ungaria, găzduit de circuitul Hungaroring. Locul 2 a fost ocupat de Lewis Hamilton, iar George Russell a terminat al treilea.
Vineri, 29 Iulie 2022

Formula 1: F1: Carlos Sainz, cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria

Carlos Sainz, pilotul celor de la Ferrari, a fost cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria. Al doilea timp a fost stabilit de Max Verstappen, iar al treilea de Charles Leclerc.
Joi, 28 Iulie 2022

Formula 1: OFICIAL: Sebastian Vettel se retrage din Formula 1 la sfârșitul acestui an

Sebastian Vettel, fostul campion mondial de Formula 1, și-a anunțat oficial retragerea. Pilotul Aston Martin tocmai și-a deschis cont pe Instagram pentru a-și anunța retragerea din competiție la finalul acestui sezon.
Duminica, 24 Iulie 2022

Formula 1: Charles Leclerc, pole position în Marele Premiu de Formula 1 al Franței

Charles Leclerc a stabilit cel mai bun rezultatul în Q3, astfel că va pleca în Marele Premiu de Formula 1 al Franței de pe prima poziție. Max Verstappen va pleca de pe 2, iar Sergio Perez de pe 3.
Vineri, 22 Iulie 2022

Formula 1: F1 Franța: Charles Leclerc, cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente

Pilotul monegasc Charles Leclerc a încheiat prima sesiune de antrenamente, din Marele Premiu al Franței, pe prima poziție. Al doilea rezultat a fost stabilit de Max Verstappen, iar Carlos Sainz a fost al treilea.
Luni, 04 Iulie 2022

Formula 1: Carlos Sainz câștigă în Marea Britanie. Prima victorie a spaniolului în Formula 1

Carlos Sainz a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Marea Britanie, după ce a plecat din pole position. A fost prima victorie pentru pilotul spaniol în Formula 1.
Luni, 20 Iunie 2022

Formula 1: F1: Max Verstappen câștigă Marele Premiu al Canadei. Sainz și Hamilton pe podium

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Canadei. Carlos Sainz și Lewis Hamilton au completat podiumul.
Sambata, 18 Iunie 2022

Formula 1: Formula 1 Canada: Charles Leclerc, penalizat cu 10 poziții pe grilă pentru schimbare de componente

Charles Leclerc, pilotul Ferrari, a primit o penalizare de 10 poziții pe grilă pentru etapa din Canada după ce echipa a fost nevoită să schimbe unitatea de control electronic. Max Verstappen, rivalul său în campionat, a fost cel mai rapid în primele două sesiuni de antrenamente libere.