Formula 1: Formula 1: Acesta este noul Ferrari SF-24

Ferrari a prezentat oficial noul său monopost pentru sezonul 2024 de Formula 1. Noul monopost este botezat SF-24 și primește o grafică nouă, cu mai multe accente albe și galbene.
Vineri, 02 Februarie

Formula 1: Mutare surpriză în Formula 1: Lewis Hamilton, pilot Ferrari din 2025

Septuplul campion mondial de Formula 1, Lewis Hamilton va pilota pentru Scuderia de la Maranello din 2025. Britanicul va fi coechipier cu Charles Leclerc.
Vineri, 26 Ianuarie

Formula 1: Formula 1: Charles Leclerc rămâne la Ferrari și după 2024

Charles Leclerc a semnat un nou contract cu Scuderia Ferrari. Pilotul monegasc va rămâne la echipa italiană pentru mai multe sezoane.
Luni, 18 Decembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Ferrari anunță data lansării monopostului din 2024

Ferrari este prima echipă de Formula 1 care anunță data lansării oficiale a monopostului pentru sezonul 2024. Prezentarea noului monopost Ferrari va avea loc la mijlocul lui februarie.
Luni, 27 Noiembrie 2023

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen încheie sezonul cu o nouă victorie. Leclerc și Russell pe podium

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de la Abu Dhabi, reușind astfel să încheie sezonul 2023 cu încă o victorie categorică. În spatele său s-au clasat Charles Leclerc pe locul 2, respectiv George Russell pe locul 3.
Sambata, 18 Noiembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Charles Leclerc, pole în Las Vegas. Carlos Sainz, penalizat cu 10 poziții pe grilă

Charles Leclerc a obținut un nou pole position înaintea Marelui Premiu din Las Vegas. Monegascul de la Ferrari va împărtăși prima linie cu Max Verstappen, care va beneficia de o penalizare de 10 poziții pe grilă acordată lui Carlos Sainz Jr.
Vineri, 10 Noiembrie 2023

Formula 1: F1: Monoposturile Ferrari vor avea un design retro pentru cursa din Las Vegas

Monoposturile Scuderiei Ferrari vor îmbrăca "haine"speciale, cu influențe retro, pentru Marele Premiu de Formula 1 din Las Vegas. Piloții vor avea, la rândul lor, combinezoane și căști speciale.
Sambata, 21 Octombrie 2023

Formula 1: Formula 1 SUA: Charles Leclerc, pole în Texas! Verstappen, pe locul 6 după ce i s-a șters cel mai bun tur

Charles Leclerc a obținut un nou pole position pe Circuit of the Americas, circuitul care găzduiește Marele Premiu al Statelor Unite. Monegascul va pleca din prima poziție în grand prix-ul de duminică, în timp ce Max Verstappen este nevoit să se mulțumească doar cu poziția a 6-a pe grilă.
Duminica, 24 Septembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, victorie categorică în Japonia! Red Bull, campioni la constructori

Max Verstappen și-a trecut în palmares o nouă victorie în Japonia, după o cursă dominată categoric de dublul campion mondial. În același timp, Red Bull a cucerit și un nou titlu mondial în campionatul constructorilor.
Vineri, 15 Septembrie 2023

Formula 1: F1 Singapore: Leclerc, cel mai rapid în primele antrenamente libere. Sainz pe locul 2

Charles Leclerc a fost cel mai rapid pilot în prima sesiune de antrenamente libere din Singapore. Locul secund a fost ocupat Carlos Sainz, iar Max Verstappen a stabilit al treilea rezultat al sesiunii.