Hockenheim

Duminica, 22 Iulie 2012 | Formula 1

Perez, penalizat cu cinci poziţii pe grilă la Hockenheim

Sergio Perez a fost penalizat cu cinci poziţii pe grila de start a Marelui Premiu al Germaniei după ce comisarii au considerat că i-a blocat pe Kimi Raikkonen şi Fernando Alonso în calificări.

GP3: Vişoiu, locul 12 în a doua cursă de la Hockenheim

Robert Vişoiu a terminat pe locul 12 cursa de duminică de duminică din Germania deşi a plecat de pe ultima poziţie a grilei de start.
Sambata, 21 Iulie 2012 | Formula 1

GP3: Vişoiu, locul 21 pe ploaie în prima cursă de la Hockenheim

Robert Vişoiu a terminat doar pe locul 21 cursa de sâmbătă din GP3 de la Hockenheim, după ce a fost penalizat cu 10 secunde pe un circuit îmbibat cu apă după ploile torenţiale.

Germania, antrenamente 3: Alonso, cel mai rapid

Fernando Alonso a ocupat prima poziţie în ultima sesiune de antrenamente de la Hockenheim, în timp ce ploaia şi-a făcut apariţia în ultimele minute.

GP3: Vişoiu, locul 15 în calificările de la Hockenheim

Robert Vişoiu a obţinut locul 15 în sesiunea de calificări de GP3 de pe circuitul de la Hockenheim.
Vineri, 20 Iulie 2012 | Formula 1

Schumacher speră să termine pe podium la Hockenheim

Michael Schumacher şi-a exprimat speranţa că Mercedes poate termina pe podium Marele Premiu al Germaniei.
Joi, 19 Iulie 2012 | Formula 1

McLaren dezvăluie o parte dintre update-urile pregătite pentru Germania

Martin Whitmarsh a dezvăluit că update-ul major pregătit de McLaren pentru Hockenheim include o redesenare a plăcilor exterioare ale caroseriei.
Joi, 19 Iulie 2012 | F1 TOP

Avancronică F1 Germania: Va obţine Vettel prima victorie la Hockenheim?

Sebastian Vettel speră să obţină prima victorie în faţa propriilor suporteri, însă Ferrari este pregătită să ofere o replică pe măsură, în timp ce McLaren speră să treacă peste perioada mai puţin fastă.
Marti, 17 Iulie 2012 | Formula 1

Ferrari anticipează un weekend competitiv în Germania

Ferrari consideră că va avea parte de un weekend competitiv în Germania, însă admite că monopostul F2012 are în continuare slăbiciuni în privinţa vitezei de top.

FIA anunţă regulamentul sistemului DRS pentru Hockenheim

Piloţii vor putea utiliza sistemul DRS la Hockenheim pe aproape toată lungimea liniei curbe Parabolika care precede intrarea în arcul de păr.

Pirelli ar putea introduce noile pneuri hard în 2012 dacă va avea acordul echipelor

Pirelli a anunţat că este dispusă să furnizeze noua compoziţie de pneuri hard chiar în acest sezon, dacă echipele vor prefera această variantă.
Luni, 16 Iulie 2012 | Formula 1

Grosjean va fi penalizat cu cinci poziţii pe grila din Germania

Romain Grosjean va fi penalizat cu cinci poziţii pe grila de start a Marelui Premiu al Germaniei după ce echipa i-a înlocuit cutia de viteze.
Îţi place Automarket? Fii prietenul nostru pe Facebook
Joi, 05 Iulie 2012 | Formula 1

McLaren anunţă update-uri majore pentru Silverstone şi Hockenheim

McLaren a dezvăluit că update-urile pregătite pentru Marele Premiu al Germaniei vor fi mai importante din punct de vedere vizual decât cele introduse la Silverstone.
Joi, 26 Aprilie 2012 | Motorsport

BMW, constructorul care a câştigat prima cursă DTM din istorie, se întoarce în campionatul german de turisme

BMW revine în campionatul DTM după o absenţă de două decenii, chiar pe circuitul pe care a avut ultima cursă la care a participat marca din Munchen. În sezonul 2012, cursa inaugurală are loc la Hockenheim, circuitul unde BMW deţine mai multe victorii decât pe orice alt circuit.
Duminica, 19 Iunie 2011 | Tuning

AC Schnitzer a creat cel mai rapid Mini JCW

Tunerii germani de la AC Schnitzer au creat un Mini JCW care a reuşit să surclaseze pe circuitul de la Hockenheim modele precum BMW M3, Porsche 911 Turbo sau Mercedes CLK 63 AMG Black Series.
Marti, 26 Aprilie 2011 | Modele noi

BMW 1M a fost mai rapid decât M3 pe Hockenheim

Noua creaţie a departamentului Motorsport de la BMW a fost mai rapidă decât M3 pe Hockenheim în mâinile celor de la SportAuto. Diferenţa dintre cele două modele a fost de 0.1 secunde.