Raliul Dakar 2013

Duminica, 20 Ianuarie 2013 | Motorsport

Peterhansel a câştigat pentru a 11-a oară Raliul Dakar! Locul 29 pentru Renault Duster

Stephane Peterhansel a obţinut a 11-a victorie în Raliul Dakar şi a cincea la clasa auto, după ce a dominat autoritar competiţia. Singurul exemplar Renault Duster rămas în cursă a terminat pe 29.
Sambata, 19 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 13: Gordon câştigă proba. Peterhansel, aproape de victorie

Robby Gordon a câştigat penultima probă din Raliul Dakar, în timp ce Stephane Peterhansel este la un pas de a 11-a victorie din carieră în această competiţie.
Vineri, 18 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 12: Nani Roma câştigă proba. Un Duster a fost exclus din competiţie

Nani Roma (X-Raid Mini) a câştigat a 12-a probă a Raliului Dakar şi a urcat pe locul trei în clasamentul general, în timp ce unul dintre exemplare Renault Duster a fost exclus din competiţie.
Joi, 17 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 11: Robby Gordon câştigă o probă specială scurtată

Robby Gordon a obţinut prima victorie de etapă în Raliul Dakar după ce organizatorii au scurtat semnificativ traseul din cauza vremii nefavorabile.
Miercuri, 16 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 10: Prima victorie pentru Terranova, Peterhansel rămâne lider

Orlando Terranova a devenit primul argentinian care câştigă o probă specială din Raliul Dakar, în timp ce Stephane Peterhansel şi-a consolidat poziţia de lider în clasamentul general.
Marti, 15 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 9: Roma câştigă proba, Al-Attiyah pierde orice şansă la victorie

Nani Roma a câştigat a noua probă specială din Raliu Dakar, în timp ce Nasser Al-Attiyah a ratat orice şansă la victorie după ce a pierdut două ore din cauza unor probleme tehnice.
Duminica, 13 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 8: Peterhansel rămâne lider după ploile torenţiale

Stephane Peterhansel şi-a conservat avansul de trei minute în faţa lui Nasser Al-Attiyah după ce ploile puternice au determinat organizatorii să anuleze ultima parte a probei speciale.
Sambata, 12 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 7: Peterhansel îşi triplează avansul în faţa lui Al-Attiyah

Stephane Peterhansel a câştigat a şaptea probă specială din Raliul Dakar şi şi-a mărit avansul la trei minute în faţa lui Nasser Al-Attiyah, care a ocupat doar locul şase.
Vineri, 11 Ianuarie 2013 | Motorsport

Un motociclist din Raliul Dakar a încetat din viaţă după un accident rutier

Motociclistul francez Thomas Bourgin care concura în Raliul Dakar a încetat din viaţă în urma unui accident cu o maşină de poliţie pe drumul de legătură spre următoarea proba specială.

Raliul Dakar, ziua 6: Al-Attiyah, la un singur minut de liderul Peterhansel

Nasser Al-Attiyah s-a apropiat la numai un minut de Stephane Peterhansel după ce a câştigat la pas a şasea probă specială din Raliul Dakar.
Joi, 10 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 5: Nani Roma câştigă proba, Peterhansel rămâne lider

Nani Roma a obţinut miercuri prima victorie de etapa în Raliul Dakar, însă Stephane Peterhansel şi-a consolidat poziţia de lider în clasamentul general după problemele întâmpinate de Nasser Al-Attiyah.
Miercuri, 09 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 4: Al-Attiyah câştigă şi se apropie de Peterhansel

Nasser Al-Attiyah a redus diferenţa care îl separă de liderul Stephane Pterhansel după ce a câştigat a patra probă specială din Raliul Dakar.
Marti, 08 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 3: Al-Attiyah cel mai rapid, Peterhansel este lider

Nasser Al-Attiyah a câştigat a treia probă specială din Raliul Dakar, iar Stephane Peterhansel a devenit liderul clasamentului general.
Luni, 07 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 2: Peterhansel preia conducerea, Sainz rămâne blocat în dune

Stephane Peterhansel a preluat conducerea în Raliul Dakar la finalul celei de-a doua zile, după ce Carlos Sainz a pierdut timp preţios într-o dună de nisip.
Duminica, 06 Ianuarie 2013 | Motorsport

Raliul Dakar, ziua 1: Sainz, lider după prima zi, Duster pe 26

Carlos Sainz este primul lider în Raliul Dakar 2013 după ce l-a surclasat pe Lucio Alvarez la volanul unui Red Bull Buggy. Cele două Dustere din competiţie ocupă locurile 26 şi, respectiv, 57.
Sambata, 05 Ianuarie 2013 | Motorsport

Începe Raliul Dakar 2013 - fără români, dar cu două Dustere

Raliul Dakar 2013 debutează sâmbătă în Peru fără să alinieze la start vreun pilot român, însă ţara noastră va fi reprezentată de două exemplare Duster care vor concura sub sigla Renault.

video, Duster, Raliul Dakar, Dakar, Carlos Sainz, Stephane Peterhansel, Renault Duster, Nani Roma, Nasser Al-Attiyah, Dakar 2013