Formula 1: Misiune imposibilă pentru McLaren: Mercedes și Ferrari nu vor să furnizeze motoare pentru britanici

McLaren intenționează să renunțe la parteneriatul cu Honda, însă rivalii de la Ferrari și Mercedes au refuzat deja să furnizeze motoare pentru echipa britanică.
Marti, 18 Iulie

Formula 1: Mercedes exclude plecarea lui Hamilton la Ferrari: "Aceste discuții nu au nicio relevanță pentru noi"

Toto Wolff insistă că Lewis Hamilton va rămâne la Mercedes și în sezonul 2018, în ciuda speculațiilor că ar putea pleca la Ferrari.
Duminica, 16 Iulie

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Silverstone și s-a apropiat la un singur punct de Vettel, care a terminat pe 7 după o pană în ultimul tur

Lewis Hamilton s-a apropiat la un singur punct de liderul Sebastian Vettel după ce a câștigat fără emoții cursa de la Silverstone, în timp ce rivalul său a terminat pe 7 după o pană suferită în ultimul tur.
Sambata, 15 Iulie

Formula 1: Hamilton, pole position la Silverstone în fața lui Raikkonen și Vettel. Bottas, locul 9 după o penalizare pe grilă

Lewis Hamilton va pleca din pole position în cursa de la Silverstone după ce i-a devansat fără emoții pe Kimi Raikkonen și Sebastian Vettel. Valtteri Bottas a fost al patrulea, dar va pleca de pe 9 după o penalizare pe grilă.
Vineri, 14 Iulie

Formula 1: Mercedes a dominat antrenamentele de la Silverstone: Bottas și Hamilton, cei mai rapizi

Valtteri Bottas și Lewis Hamilton au fost cei mai rapizi în antrenamentele libere de vineri de la Silverstone, în timp ce Red Bull și Ferrari au alternat pe următoarele două poziții.
Vineri, 07 Iulie

Formula 1: Debut în forță pentru Hamilton în Austria: triplul campion mondial a fost cel mai rapid în antrenamente

Lewis Hamilton a stabilit cel mai bun timp în cele două sesiuni de antrenamente libere din Austria de vineri și i-a devansat pe Max Verstappen și, respectiv, Sebastian Vettel.
Sambata, 24 Iunie

Formula 1: Hamilton îl învinge pe Bottas în lupta pentru pole position din Azerbaidjan. Ferrari ocupă linia a doua a grilei

Lewis Hamilton a obținut pole position-ul pentru cursa de la Baku după ce l-a învins pe Valtteri Bottas, în timp ce Kimi Raikkonen a ocupat locul 3 în fața coechipierului său de la Ferrari, Sebastian Vettel.
Marti, 13 Iunie

Formula 1: Hamilton: "Victoria de la Montreal reprezintă o lovitură pentru Ferrari"

Lewis Hamilton consideră că victoria obținută în Canada reprezintă o lovitură pentru Ferrari, însă admite că rivalii sunt încă dificil de învins.
Duminica, 11 Iunie

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Montreal. Vettel, doar locul 4 după un start ratat

Lewis Hamilton a obținut victoria în Canada și a redus la numai 12 puncte diferența care îl separă de Sebastian Vettel, după ce germanul a ratat startul și a terminat doar pe locul 4.
Marti, 30 Mai

Formula 1: Hamilton este convins că rămâne în lupta pentru titlu: "Războiul nu s-a terminat. Este un maraton, nu un sprint"

Lewis Hamilton este convins că rămâne cu șanse reale la titlul mondial, deși Sebastian Vettel s-a distanțat la 25 de puncte în clasamentul general.