Mercedes

Duminica, 15 Noiembrie 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat pe ploaie la Istanbul și a egalat recordul de 7 titluri deținut de Schumacher! Perez și Vettel, pe podium

Lewis Hamilton a obținut o victorie nesperată la Istanbul și a devenit matematic campion mondial, ocazie cu care a egalat recordul de 7 titluri deținut de Michael Schumacher. Sergio Perez și Sebastian Vettel au încheiat pe podium.
Luni, 02 Noiembrie 2020

Formula 1: Hamilton sugerează că s-ar putea retrage din Formula 1: "Nu există nicio garanție că voi concura anul viitor"

Lewis Hamilton susține că nu există nicio garanție că va concura în Formula 1 și în sezonul următor, însă admite că își dorește să rămână alături de Mercedes.
Duminica, 01 Noiembrie 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat la Imola în fața lui Bottas după o strategie mai bună la boxe! Verstappen a abandonat, Mercedes este campioană la constructori

Lewis Hamilton a câștigat cursa de Formula 1 de la Imola după ce a profitat de o strategie mai bună la boxe, în timp ce Valtteri Bottas a ocupat locul doi după un abandon suferit de Max Verstappen. Mercedes a devenit matematic campioana constructorilor.
Sambata, 31 Octombrie 2020

Formula 1: Bottas, pole position la Imola în fața lui Hamilton! Verstappen va pleca de pe trei, Leclerc a obținut doar al șaptelea timp

Valtteri Bottas l-a învins pe Lewis Hamilton în calificările de la Imola și va pleca din pole position în cursa de duminică. Ferrari a obținut doar locurile 7 și 14 prin Charles Leclerc și Sebastian Vettel.
Luni, 19 Octombrie 2020

Formula 1: Mercedes explică progresele realizate de Red Bull: "Nu mai dezvoltăm actualul monopost"

Mercedes susține că Red Bull a început să reprezinte o amenințare în ultimele curse pentru că a încetat de ceva timp să mai dezvolte actualul monopost.
Duminica, 11 Octombrie 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Nurburgring și a egalat recordul de victorii deținut de Schumacher! Podium pentru Verstappen și Ricciardo

Lewis Hamilton a câștigat la Nurburgring după ce Valtteri Bottas a comis o greșeală și a abandonat din motive tehnice. Britanicul egalează recordul de victorii deținut de Michael Schumacher, în timp ce Daniel Ricciardo a obținut primul podium al anului în spatele lui Max Verstappen.
Luni, 28 Septembrie 2020

Formula 1: Hamilton acuză FIA pentru penalizările din cursa din Rusia: "Bănuiesc că vor să păstreze suspansul în campionat"

Lewis Hamilton consideră că penalizările de 10 secunde primite în cursa din Rusia sunt "ridicole" și că au rolul de a menține suspansul în campionat în lupta pentru titlul mondial.
Duminica, 27 Septembrie 2020

Formula 1: Bottas a câștigat cursa din Rusia în fața lui Verstappen! Hamilton, locul 3 după o penalizare de 10 secunde

Valtteri Bottas a câștigat Marele Premiu al Rusiei după ce l-a depășit la start pe Max Verstappen și a profitat de o penalizare de 10 secunde a lui Lewis Hamilton, care a terminat pe trei după o strategie diferită la boxe.
Sambata, 26 Septembrie 2020

Formula 1: Hamilton, pole position în Rusia în fața lui Verstappen și Bottas! Vettel, doar locul 15 după un accident

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Marele Premiu al Rusiei după ce i-a învins pe Max Verstappen și Valtteri Bottas. Sebastian Vettel a suferit un accident și va pleca doar de pe locul 15.
Vineri, 25 Septembrie 2020

Formula 1: Bottas, cel mai rapid în antrenamentele de vineri din Rusia: Hamilton, doar locul 19 în prima sesiune

Valtteri Bottas a stabilit cel mai bun timp în antrenamentele de vineri din Rusia, în care Lewis Hamilton a ocupat doar locul 19 în prima sesiune din cauza unor probleme cu pneurile.