Ungaria

Duminica, 26 Iulie 2015
Sebastian Vettel a obţinut o victorie spectaculoasă în Ungaria după ce l-a depăşit la start pe Lewis Hamilton, care alături de coechipierul său Nico Rosberg a avut o cursă dezastruoasă. Red Bull a obţinut prima clasare pe podium în acest sezon prin Daniil Kvyat, aflat la prima performanţă de acest gen din carieră, şi Daniel Ricciardo.
Luni, 24 Iulie 2023

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, de neoprit în Ungaria! Lando Norris, din nou pe podium

Max Verstappen a dominat Marele Premiu de Formula 1 al Ungariei și și-a trecut în palmares o nouă victorie în acest sezon. Dublul campion mondial de la Red Bull a fost urmat de Lando Norris și de Sergio Perez pe podium.
Vineri, 21 Iulie 2023

Formula 1: F1 Ungaria: George Russell, cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente

George Russell, pilotul celor de la Mercedes, a stabilit cel mai bun timp în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria. Sesiunea a fost afectată de ploaie, iar unii piloți din frunte nu au stabilit un timp pe tur.
Luni, 01 August 2022

Formula 1: F1 Ungaria: Victorie pentru Max Verstappen, o nouă dezamăgire pentru Ferrari

Plecat de pe poziția a 10-a, Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Ungaria, găzduit de circuitul Hungaroring. Locul 2 a fost ocupat de Lewis Hamilton, iar George Russell a terminat al treilea.
Vineri, 29 Iulie 2022

Formula 1: F1: Carlos Sainz, cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria

Carlos Sainz, pilotul celor de la Ferrari, a fost cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria. Al doilea timp a fost stabilit de Max Verstappen, iar al treilea de Charles Leclerc.
Duminica, 19 Iulie 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de Formula 1 din Ungaria! Verstappen termină pe podium în fața lui Bottas după un start excelent

Lewis Hamilton a obținut fără emoții victoria în cursa de Formula 1 din Ungaria, în timp ce Max Verstappen a terminat pe locul doi în fața lui Valtteri Bottas după un start excelent.
Sambata, 18 Iulie 2020

Formula 1: Hamilton, pole position în Ungaria în fața lui Bottas! Racing Point ocupă a doua linie a grilei, iar Vettel va pleca de pe cinci

Lewis Hamilton a obținut pole positionul pentru Marele Premiu al Ungariei după ce l-a învins cu o zecime de secundă pe Valtteri Bottas, în timp ce Racing Point a monopolizat a doua linie prin Lance Stroll și Sergio Perez.
Marti, 14 Iulie 2020

Formula 1: Red Bull anticipează performanțe mai bune în Ungaria: "Mercedes este puternică doar pe liniile drepte"

Red Bull anticipează că își va îmbunătăți performanțele în Marele Premiu al Ungariei, întrucât consideră că rivalii de la Mercedes sunt puternici în special pe liniile drepte.
Vineri, 22 Mai 2020

Formula 1: Ungaria ar putea înlocui Marea Britanie în noul calendar al Formulei 1: apare scenariul cu 4 curse într-un interval de 21 de zile

Ungaria ar putea găzdui două curse de Formula 1 în luna iulie în locul circuitului de la Silverstone, ca urmare a măsurilor de carantină din Marea Britanie, caz în care sezonul ar urma să înceapă cu patru curse într-un interval de numai 21 zile.
Miercuri, 29 Aprilie 2020

Formula 1: Germania, Ungaria și Olanda se alătură negocierilor pentru noul calendar al Formulei 1: sezonul ar putea începe în 5 iulie în Austria

Germania, Ungaria și Olanda au confirmat că negociază prezența în noul calendar al sezonului 2020 al Formulei 1, care cel mai probabil va începe în 5 iulie în Austria.
Duminica, 04 August 2019

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Hungaroring după o strategie excelentă la boxe! Verstappen și Vettel au completat podiumul

Lewis Hamilton a câștigat cursa din Ungaria cu trei tururi înainte de final după ce a efectuat o oprire suplimentară la boxe și a recuperat aproape 20 de secunde pentru a-l depăși pe Max Verstappen, care a completat podiumul alături de Sebastian Vettel.