Feedback

Mercedes

Miercuri, 15 Mai

Formula 1: Bottas suspectează o defecțiune tehnică la ambreiaj la Barcelona. Mercedes susține că pilotul nu a avut aderență

Valtteri Bottas susține că ambreiajul a avut un "comportament anormal" în startul cursei de la Barcelona în care a ratat victoria după ce a fost depășit de Lewis Hamilton. Mercedes afirmă însă că finlandezul nu a avut suficientă aderență.
Duminica, 12 Mai

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Barcelona și a devenit liderul clasamentului! Bottas și Verstappen au completat podiumul

Lewis Hamilton a câștigat cursa de la Barcelona după ce l-a depășit pe start pe Valtteri Bottas, în timp ce Max Verstappen a completat podiumul după ce a trecut de Sebastian Vettel, care a ocupat locul patru în fața lui Charles Leclerc.
Vineri, 10 Mai

Formula 1: Bottas, cel mai rapid în antrenamentele de Formula 1 de la Barcelona: Ferrari, foarte aproape de Mercedes

Valtteri Bottas a stabilit cel mai bun timp în antrenamentele de vineri de la Barcelona, însă rivalii de la Ferrari sunt foarte aproape de Mercedes.
Duminica, 28 Aprilie

Formula 1: Bottas a câștigat cursa din Azerbaidjan, iar Hamilton și Vettel au terminat pe podium. Leclerc, locul 5 după un start spectaculos

Valtteri Bottas a câștigat cursa de la Baku, iar Lewis Hamilton și Sebastian Vettel au completat podiumul. Charles Leclerc a impresonat prin depășirile efectuate în prima parte a cursei, însă a terminat pe 5 după o nouă strategie eronată a Scuderiei Ferrari.
Sambata, 27 Aprilie

Formula 1: Bottas, pole position în Azerbaidjan în fața lui Hamilton! Leclerc, locul 10 după un accident

Valtteri Bottas va pleca din pole position în cursa din Azerbaidjan din fața lui Lewis Hamilton și Sebastian Vettel, în timp ce Charles Leclerc a suferit un accident în a doua parte a calificărilor și va pleca doar de pe locul 10.
Joi, 25 Aprilie

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului: Ferrari și Honda promit îmbunătățiri pentru a întrerupe dominația Mercedes

Ferrari va introduce în Azerbaidjan primul update din acest sezon, în timp ce Honda pregătește îmbunătățiri la motor cu scopul ca Red Bull să reducă diferența față de echipele de top.
Miercuri, 24 Aprilie

Formula 1: Ferrari introduce în Azerbaidjan primele update-uri pentru monopost: Hamilton anticipează că Vettel și Leclerc vor fi rapizi pe liniile drepte

Ferrari va introduce primele îmbunătățiri pentru monopostul de Formula 1 cu ocazia cursei din Azerbaidjan, în care Lewis Hamilton anticipează că Sebastian Vettel și Charles Leclerc vor fi mai rapizi pe liniile drepte.
Duminica, 14 Aprilie

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa din China după ce l-a depășit la start pe Bottas! Leclerc, locul 5 după ordine de echipă în favoarea lui Vettel

Lewis Hamilton a câștigat cursa de la Shanghai după ce l-a depășit pe Valtteri Bottas în primul viraj, în timp ce Charles Leclerc a ocupat doar locul 5 după ce a primit ordine de echipă să-l lase în față pe Sebastian Vettel și a pierdut încă un loc după strategiile la boxe.
Vineri, 12 Aprilie

Formula 1: Rezultate neconcludente: Vettel și Bottas, cei mai rapizi în antrenamentele de Formula 1 din China

Sebastian Vettel a stabilit cel mai bun timp pentru Ferrari în prima sesiune de antrenamente din China, însă Valtteri Bottas și-a luat revanșa pentru Mercedes în a doua sesiune, când a fost cel mai rapid.
Joi, 11 Aprilie

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Chinei: Formula 1 aniversează cursa cu numărul 1000 din istorie în mijlocul conflictului dintre Vettel și Leclerc

Sebastian Vettel și Charles Leclerc se pregătesc pentru o nouă confruntare directă în Marele Premiu al Chinei, cursa cu numărul 1.000 din istoria Formulei 1.