Japonia

Duminica, 27 Septembrie 2015
Lewis Hamilton a obţinut victoria în Japonia după ce l-a depăşit la start pe Nico Rosberg, care a reuşit să revină pe locul doi în faţa lui Sebastian Vettel după ce iniţial retrogradase pe locul patru.
Vineri, 02 Februarie

Formula 1: Formula 1: Marele Premiu al Japoniei va rămâne în calendar până în 2029

Formula 1 a anunțat oficial prelungirea contractului cu organizatorii Marelui Premiu al Japoniei pentru încă 5 ani. Etapa din țara soarelui răsare va rămâne în calendar până în 2029.
Duminica, 24 Septembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, victorie categorică în Japonia! Red Bull, campioni la constructori

Max Verstappen și-a trecut în palmares o nouă victorie în Japonia, după o cursă dominată categoric de dublul campion mondial. În același timp, Red Bull a cucerit și un nou titlu mondial în campionatul constructorilor.
Sambata, 23 Septembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, pole în Japonia. Piloții McLaren, pe locurile 2 și 3

Max Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu al Japoniei. Dublul campion mondial va pleca în fața piloților McLaren, Oscar Piastri și Lando Norris, calificați pe locurile 2 și 3.
Duminica, 09 Octombrie 2022

Formula 1: F1 Japonia: Verstappen câștigă și devine campion mondial pentru a 2-a oară

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei, găzduit de legendarul circuit Suzuka. Totodată, pilotul olandez a devenit campion mondial pentru a 2-a oară în carieră.
Sambata, 08 Octombrie 2022

Formula 1: Verstappen, pole position în Japonia. Ar putea deveni campion mondial, pentru a doua oară, în acest weekend

Max Verstappen a fost cel mai rapid în sesiunea de calificări dinaintea Marelui Premiu de Formula 1 al Japoniei, găzduit de legendarul circuit Suzuka. Astfel, olandezul are șanse mare să devină campion mondial, pentru a doua oară, în acest weekend.
Vineri, 07 Octombrie 2022

Formula 1: Formula 1 Japonia: George Russell, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente libere

George Russell, pilotul Mercedes, a stabilit cel mai bun timp în cea de-a doua sesiune de antrenamente libere din Japonia. Ambele sesiuni de vineri au fost afectate de ploaie la revenirea Marelui Circ în țara Soarelui Răsare.
Marti, 27 Septembrie 2022

Formula 1: Formula 1: McLaren a pregătit o grafică specială pentru etapele din Singapore și Japonia

Echipa McLaren va rula cu o grafică specială în cursele din Singapore și Japonia. Noua grafică aduce accente roz neon, create pentru a marca revenirea Formulei 1 în Asia după doi ani de pauză forțată de pandemia de coronavirus.
Luni, 14 Octombrie 2019

Formula 1: Hamilton crede că putea câștiga cursa de la Suzuka cu o strategie cu o singură oprire la boxe: "Echipa a decis să fac două opriri"

Lewis Hamilton consideră că ar fi putut câștiga cursa de la Suzuka dacă efectua o singură oprire la boxe, însă echipa a decis ca britanicul să adopte aceeași strategie ca Valtteri Bottas cu două opriri.
Duminica, 13 Octombrie 2019

Formula 1: Bottas a câștigat Marele Premiu al Japoniei! Vettel, locul doi după un start ratat, Hamilton urcă pe podium

Valtteri Bottas a câștigat cursa de la Suzuka după ce a profitat de startul ratat al lui Vettel, care a reușit ulterior să reziste în fața unui atac final al lui Lewis Hamilton pentru a încheia pe locul doi.

Formula 1: Ferrari a obținut la Suzuka al cincilea pole position consecutiv: Vettel și Leclerc vor pleca din prima linie a grilei de start

Sebastian Vettel va pleca din pole position în cursa de la Suzuka și va fi urmat de coechipierul său de la Ferrari, Charles Leclerc, în timp ce Mercedes a monopolizat a doua linie a grilei prin Valtteri Bottas și Lewis Hamilton.