Vineri, 11 Octombrie 2019

Formula 1: Formula 1 Japonia: Mercedes a dominat antrenamentele. Calificările, amânate pentru duminică din cauza unui taifun

Valtteri Bottas și Lewis Hamilton au fost cei mai rapizi în atrenamentele de vineri de la Suzuka, în timp ce calificările de sâmbătă au fost amânate pentru duminica din cauza unui taifun.
Joi, 10 Octombrie 2019

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Japoniei: Mercedes poate câștiga titlul constructorilor în cursa amenințată de taifun

Mercedes va introduce update-uri minore pe monopost în încercarea de a câștiga matematic titlul constructorilor la Suzuka, într-un Mare Premiu care riscă să fie bulversat de un taifun.
Miercuri, 09 Octombrie 2019

Formula 1: Calificările și cursa de Formula 1 de la Suzuka ar putea fi afectate de un taifun: ploi torențiale și vânt puternic

Meteorologii din Japonia avertizează că sesiunea de calificări și cursa de Formula 1 de la Suzuka riscă să fie afectate de taifunul Hagibis, care va aduce în regiune ploi torențiale și vânt puternic.
Duminica, 07 Octombrie 2018

Formula 1: Hamilton, victorie ușoară la Suzuka! Vettel, doar locul 6 după un acroșaj cu Verstappen

Lewis Hamilton a câștigat fără emoții în Japonia și și-a consolidat prima poziție în clasament după ce Sebastian Vettel a terminat doar pe locul 6 în urma unui acroșaj cu Max Verstappen în debutul cursei.
Sambata, 06 Octombrie 2018

Formula 1: Hamilton, pole position la Suzuka în fața lui Bottas! Vettel, doar locul 9 după o strategie greșită și o eroare de pilotaj

Lewis Hamilton l-a învins pe Valtteri Bottas în lupta pentru pole position în Japonia, în timp ce Sebastian Vettel va pleca de pe locul nouă în urma unei greșeli de strategie și a unei ieșiri în decor.
Vineri, 05 Octombrie 2018

Formula 1: Mercedes a dominat antrenamentele de la Suzuka: Hamilton, cel mai bun timp. Ferrari, la aproape o secundă în urmă

Lewis Hamilton a fost cel mai rapid în ambele sesiuni de antrenamente libere din Japonia, în timp ce Sebastian Vettel a fost cu aproximativ o secundă mai lent.
Duminica, 08 Octombrie 2017

Formula 1: Hamilton a câștigat la Suzuka și are un avans de 59 de puncte după abandonul lui Vettel. Verstappen și Ricciardo, pe podium

Lewis Hamilton a câștigat cursa de la Suzuka și și-a consolidat avansul în clasamentul general la 59 de puncte după ce Sebastian Vettel a abadonat din motive tehnice. Max Verstappen și Daniel Ricciardo au completat podiumul.
Vineri, 06 Octombrie 2017

Formula 1: Antrenamente Suzuka: Vettel, cel mai rapid în prima sesiune. Hamilton, cel mai bun timp pe ploaie

Sebastian Vettel a stabilit cel mai bun timp în prima sesiune de antrenamente din Japonia, în timp ce Lewis Hamilton a fostcel mai rapid pe ploaie în a doua sesiune.
Joi, 05 Octombrie 2017

Formula 1: Avancronică F1 Japonia: Hamilton și Vettel se confruntă cu problemele propriilor echipe înaintea cursei de la Suzuka

Lewis Hamilton este circumspect în privința noului pachet aerodinamic dezvoltat de Mercedes, în timp ce Sebastian Vettel admite că defecțiunea tehnică la motor din Malaysia planează încă asupra Scuderiei Ferrari.
Duminica, 09 Octombrie 2016

Formula 1: Rosberg câștigat la Suzuka, Hamilton salvează locul 3 după un start ratat. Mercedes devine din nou campioana constructorilor

Nico Rosberg a câștigat Marele Premiu al Japoniei și și-a extins avansul în clasament după ce Lewis Hamilton a ratat startul și a reușit să revină doar până pe locul 3. Mercedes a devenit matematic campioana constructorilor.