Spania

Duminica, 10 Mai 2015
Nico Rosberg a obţinut în Marele Premiu al Spaniei prima victorie din acest sezon, în timp ce Lewis Hamilton a adoptat o strategie cu trei opriri la boxe pentru a-l învinge pe Sebastian Vettel în lupta pentru locul doi.
Miercuri, 24 Mai 2023

Formula 1: F1: McLaren prezintă o grafică specială pentru etapele de la Monaco și din Spania

McLaren a dezvăluit o grafică specială pentru etapele de la Monaco și din Spania. Monopostul MCL60 va rula într-o nouă combinație de culori pentru a sărbători victoriile echipei britanice în Formula 1 și în alte discipline din motorsport.
Duminica, 22 Mai 2022

Formula 1: Formula 1: Dublă Red Bull în Spania! Max Verstappen câștigă în fața lui Perez. Abandon pentru Leclerc

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu al Spaniei în fața coechipierului său, Sergio Perez. Olandezul preia șefia în clasamentul piloților după ce Charles Leclerc a fost nevoit să se retragă din cauza unei probleme tehnice. Podiumul a fost completat de George Russell.
Sambata, 21 Mai 2022

Formula 1: Formula 1: Charles Leclerc, pole în Spania! Probleme pentru Verstappen

Charles Leclerc, liderul clasamentului în Formula 1, va pleca din prima poziție în Marele Premiu al Spaniei. Imediat în spatele pilotului monegasc se află Max Verstappen, care a avut probleme tehnice la ultima ieșire în Q3. Locul 3 pe grilă este ocupat de eroul local, Carlos Sainz Jr.
Sambata, 15 August 2020

Formula 1: Hamilton, pole position la Barcelona în fața lui Bottas! Verstappen și Perez, în a doua linie a grilei de start

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Marele Premiu al Spaniei după ce l-a învins pe coechipierul său, Valtteri Bottas, cu numai 0.059 secunde. Max Verstappen și Sergio Perez ocupă a doua linie.
Marti, 28 Aprilie 2020

Formula 1: Barcelona este pregătită să găzduiască o cursă de Formula 1 în 2020: "Cel mai probabil va fi în iulie sau august"

Circuitul de la Barcelona este pregătit să găzduiască o cursă de Formula 1 fără spectatori în sezonul 2020, iar aceasta ar putea avea loc cel mai probabil în iulie sau august.
Vineri, 10 Mai 2019

Formula 1: Bottas, cel mai rapid în antrenamentele de Formula 1 de la Barcelona: Ferrari, foarte aproape de Mercedes

Valtteri Bottas a stabilit cel mai bun timp în antrenamentele de vineri de la Barcelona, însă rivalii de la Ferrari sunt foarte aproape de Mercedes.
Duminica, 13 Mai 2018

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Barcelona în fața lui Bottas și Verstappen! Vettel, locul 4 după o strategie neinspirată

Lewis Hamilton a obținut o victorie facilă în Marele Premiu al Spaniei și a fost acompaniat pe podium de Valtteri Bottas și Max Verstappen. Sebastian Vettel a terminat doar pe locul 4 după ce a efectuat o oprire suplimentară la boxe.
Vineri, 11 Mai 2018

Formula 1: Bottas și Hamilton, cei mai rapizi în antrenamentele din Spania. Accident pentru Ricciardo

Valtteri Bottas și Lewis Hamilton au stabilit cei mai buni timpi în cele două sesiuni de antrenamente libere de vineri de la Barcelona, în timp ce Daniel Ricciardo a suferit un accident.
Joi, 10 Mai 2018

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Spaniei: start în sezonul european

Circuitul de la Barcelona găzduiește prima cursă europeană a sezonului, iar echipele vor introduce îmbunătățiri majore la monoposturi, astfel că lupta pentru victorie este deschisă oricărui rezultat.
Miercuri, 17 Mai 2017

Formula 1: Bottas admite că l-a ajutat pe Hamilton să câștige cursa din Spania prin blocarea lui Vettel

Valtteri Bottas a recunoscut că a avut rolul de a-l bloca pe Sebastian Vettel în cursa de la Barcelona pentru a-l ajuta pe coechipierul său Lewis Hamilton să obțină victoria.