Statele Unite

Duminica, 25 Octombrie 2015
Lewis Hamilton a obţinut victoria la Austin într-una dintre cele mai spectaculoase curse ale sezonului şi a devenit matematic campion mondial cu trei etape înainte de finalul sezonului, în timp ce Nico Rosberg şi Sebastian Vettel au completat podiumul.
Duminica, 03 Noiembrie 2019

Formula 1: Bottas a câștigat cursa din Statele Unite! Hamilton a devenit campion mondial pentru a șasea oară

Valtteri Bottas a câștigat Marele Premiu al Statelor Unite, în timp ce Lewis Hamilton a devenit matematic campion mondial pentru a șasea oară cu două curse înainte de finalul sezonului.
Joi, 31 Octombrie 2019

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Statelor Unite: Hamilton vrea să câștige titlul mondial cu o victorie

Lewis Hamilton își propune să devină matematic campion mondial cu o victorie în cursă din Statele Unite, însă rivalii de la Ferrari promit că vor opune rezistență.
Duminica, 21 Octombrie 2018

Formula 1: Raikkonen a câștigat cursa din Statele Unite în fața lui Verstappen și Hamilton! Vettel rămâne în cursa pentru titlu cu un loc 4

Kimi Raikkonen a obținut la Austin prima victorie în Formula 1 după o pauză de 5 ani, în timp ce Lewis Hamilton amână sărbătoarea titlului după ce a terminat pe locul trei în spatele lui Max Verstappen.

Formula 1: Hamilton, pole position în Statele Unite! Vettel, mai lent cu numai 0.061 secunde, dar va pleca de pe locul 5

Lewis Hamilton a obținut pole position-ul pentru cursa de la Austin după ce l-a învins cu numai 0.061 secunde pe Sebastian Vettel, însă pilotul Ferrari va pleca doar de pe locul 5 după o penalizare pe grila de start.
Sambata, 20 Octombrie 2018

Formula 1: Antrenamentele de Formula 1 din Statele Unite, afectate puternic de ploaie: Hamilton, cel mai rapid. Vettel, penalizat cu 3 poziții pe grilă

Lewis Hamilton a fost cel mai rapid în cele două sesiuni de antrenamente de vineri de la Austin, în care ploaia puternică a bulversat programul echipelor, iar Sebastian Vettel a fost penalizat cu 3 poziții pe grilă.
Joi, 18 Octombrie 2018

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu de Formula 1 al Statelor Unite: Hamilton, la un pas de al cincilea titlu mondial

O victorie pe circuitul de la Austin și locul 3 pentru Sebastian Vettel vor fi suficiente pentru ca Lewis Hamilton să devină pentru a cincea oară campion mondial la finalul Marelui Premiu al Statelor Unite de la sfârșitul acestei săptămâni.
Duminica, 22 Octombrie 2017

Formula 1: Hamilton câștigă la Austin și este aproape de un nou titlu. Mercedes, campioană la constructori

Lewis Hamilton a câștigat cursa din Statele Unite și este aproape să devină campion după ce Sebastian Vettel a terminat pe locul 2. Mercedes a devenit matematic campioană la constructori.

Formula 1: Hamilton, pole position în Statele Unite în fața lui Vettel. Bottas și Ricciardo ocupă a doua linie a grilei de start

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Marele Premiu al Statelor Unite și va fi acompaniat pe prima linie a grilei de start de Sebastian Vettel.
Vineri, 20 Octombrie 2017

Formula 1: Hamilton a dominat antrenamentele din Statele Unite. Vettel și Verstappen, principalii rivali

Lewis Hamilton a fost cel mai rapid în ambele sesiuni de antrenamente libere de vineri din cadrul Marelui Premiu al Statelor Unite, în timp ce Sebastian Vettel și Max Verstappen s-au evidențiat ca principalii săi rivali.
Joi, 19 Octombrie 2017

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Statelor Unite: Hamilton, șanse matematice să devină campion într-o cursă pe ploaie

Lewis Hamilton poate cuceri titlul mondial la finalul cursei de la Austin, care s-ar putea desfășoara pe ploaie, în timp ce Ferrari speră să remedieze numeroasele defecțiuni tehnice din ultima perioadă.