Hungaroring

Luni, 01 August 2022 | F1 TOP

F1 Ungaria: Victorie pentru Max Verstappen, o nouă dezamăgire pentru Ferrari

Plecat de pe poziția a 10-a, Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Ungaria, găzduit de circuitul Hungaroring. Locul 2 a fost ocupat de Lewis Hamilton, iar George Russell a terminat al treilea.
Vineri, 29 Iulie 2022 | F1 TOP

F1: Carlos Sainz, cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria

Carlos Sainz, pilotul celor de la Ferrari, a fost cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria. Al doilea timp a fost stabilit de Max Verstappen, iar al treilea de Charles Leclerc.
Joi, 03 August 2017 | Formula 1

Robert Kubica revine cu stil în Formula 1: polonezul stabilește al patrulea timp în cadrul testelor din Ungaria

Robert Kubica a testat alături de Renault pe circuitul de la Hungaroring. Polonezul a pilotat monopostul RS17 și a reușit al patrulea timp. Sebastian Vettel a fost cel mai rapid.
Miercuri, 30 Iulie 2014 | F1 TOP

Top 10 circuite de Formula 1 după numărul de curse găzduite

Şase circuite care au debutat în Formula 1 în anii '50 continuă să fie prezente şi astăzi în calendarul competiţional, iar cel mai "proaspăt" a fost construit în 1986.
Duminica, 27 Iulie 2014 | Formula 1

Vişoiu a obţinut un podium şi a luptat pentru victorie în etapa de GP3 de la Hungaroring

Robert Vişoiu a terminat pe locul trei prima cursă de GP3 din cadrul etapei de la Hungaroring, în care a luptat pentru victorie până cu două tururi înainte de final. Piteşteanul a obţinut apoi locul cinci în a doua cursă.
Miercuri, 23 Iulie 2014 | F1 TOP

Poveştile motorsportului: Hungaroring sau cum a ajuns Formula 1 în spatele Cortinei de Fier

Ungaria a devenit în 1986 prima ţară comunistă care a găzduit curse de Formula 1 după ce a pătruns prin Cortina de Fier care separa blocurile politice formate de Statele Unite şi Uniunea Sovietică. Artizantul succesului a fost Bernie Ecclestone, care iniţial dorea o cursă de Formula 1 chiar la Moscova.
Vineri, 06 Iunie 2014 | Feature

REPORTAJ: Maghiarii, DTM-ul şi autostrăzile

Hungaroring este cel mai apropiat circuit la standarde internaţionale. Se află la 850 km de Bucureşti şi poţi ajunge acolo după un drum de o zi. Etapa DTM care a avut loc în weekend-ul trecut a fost o ocazie bună de a testa noile segmente de autostradă către capitala Ungariei.
Luni, 02 Iunie 2014 | Motorsport

Wittmann a obţinut a doua victorie pentru BMW în etapa de DTM de la Hungaroring

Marco Wittmann a câştigat etapa de la Hungaroring din cadrul Campionatului German de Turisme şi, cu două victorii în acest sezon, a preluat conducerea clasamentului general.
Vineri, 30 Mai 2014 | Motorsport

Avancronică DTM: Luptă intensă pentru victorie la prima prezenţă la Hungaroring după 26 de ani

Campionatul German de Turisme revine la Hungaroring pentru prima oară după mai bine de un sfert de secol, iar Audi, BMW şi Mercedes sunt pregătiţi să reia lupta pentru supremaţie.
Vineri, 26 Aprilie 2013 | Reportaj

Gustul hiperfericirii

Şapte ore pe Hungaroring cu toate modele din gama Porsche. E momentul în care ai deschis cutia de maşinuţe pe care ai primit-o cadou când erai mic. E emoţia pe care ai simţit-o când ai sărutat prima fată. E pur şi simplu hiperfericire.
Duminica, 09 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul şapte în a doua cursă de la Hungaroring

Mihai Marinescu a terminat pe locul şapte a doua cursă de Formula 2 de la Hungaroring şi are doar şanse teoretice să termine în primii trei la finalul sezonului.

Formula 2: Marinescu, locul trei în calificări, retrogradat cu cinci poziţii

Mihai Marinescu a terminat pe locul trei calificările pentru a doua cursă de la Hungaroring, dar va pleca doar de pe opt după o penalizare de cinci poziţii pentru incidentul din cursa de sâmbătă.
Sambata, 08 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu a abandonat în prima cursă de la Hungaroring

Mihai Marinescu a abandonat în prima cursă de Formula 2 de la Hungaroring în urma unui incident în turul doi.

Formula 2: Marinescu, locul cinci în primele calificări din Ungaria

Mihai Marinescu a ocupat locul cinci în prima sesiune de calificări de Formula 2 de la Hungaroring, în timp ce Robert Vişoiu va pleca de pe 12 în prima cursă de GP3 de la Monza.
Vineri, 07 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locurile 3 şi 6 în antrenamentele de la Hungaroring

Mihai Marinescu a ocupat locurile 3 şi 6 în cele două sesiuni de antrenamente libere din cadrul etapei de la Hungaroring.
Miercuri, 01 August 2012 | F1 TOP

FEATURE: Patru motive pentru care merită să mergi la o cursă de Formula 1

Sunetul motoarelor, atmosfera din tribune şi perspectiva nouă asupra evenimentelor de pe circuit sunt doar câteva dintre motivele pentru care trebuie să mergi la o cursă de Formula 1.
Luni, 30 Iulie 2012 | F1 TOP

REPORTAJ: Două ore de adrenalină pură la cursa de Formula 1 din Ungaria

Te-a plictisit cursa de Formula 1 de la Hungaroring pe care ai văzut-o în faţa televizorului? Urmărită din tribune, cursa a fost plină de adrenalină şi suspans.
Duminica, 29 Iulie 2012 | F1 TOP

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu al Ungariei

Lewis Hamilton a condus cursa din Ungaria de la start și până la final. Singurul care a încercat să se apropie de pilotul McLaren a fost Kimi Raikkonen, dar finlandezul a trebuit să se mulțumească cu locul doi.
Duminica, 29 Iulie 2012 | Formula 1

GP3: Vișoiu, ultimul loc în cursă după un incident în turul de formare

Vișoiu a avut parte de un incident chiar în timpul turul de formare pentru cursa a doua GP3 de la Hungaroring.

REPORTAJ: Cum am trăit calificările din Ungaria în sunetul demenţial al motoarelor

Sâmbătă am ascultat cel mai bun album de muzică din istorie: două melodii de câte 60 de minute cu sunetul inconfundabil al motoarelor de Formula 1 pe circuitul de la Hungaroring.

Ferrari, Renault, regulament, video, Schumacher, Massa, Raikkonen, Europa, accident, antrenamente