China

Duminica, 12 Aprilie 2015
Lewis Hamilton a obţinut victoria în Marele Premiu al Chinei în faţa coechipierului său de la Mercedes, Nico Rosberg, şi a rivalului său de la Ferrari, Sebastian Vettel, la capătul unei curse tactice decisă de strategiile identice pentru schimbarea pneurilor.
Sambata, 20 Aprilie

Formula 1: Formula 1: Dublă Max Verstappen în China: victorie în cursa de sprint și pole pentru cursa mare

Max Verstappen a câștigat prima cursă de sprint a sezonului 2024. Câteva ore mai târziu, triplul campion mondial a obținut și un nou pole position pentru Marele Premiu al Chinei, cu Sergio Perez și Fernando Alonso pe locurile 2 și 3.
Vineri, 19 Aprilie

Formula 1: Formula 1 China: Lando Norris, pole pentru cursa de sprint, urmat de Hamilton și Alonso

Lando Norris va pleca din prima poziție în cursa de sprint din China, care va avea loc sâmbătă dimineața. Britanicul de la McLaren va împărtăși prima linie cu Lewis Hamilton, după o sesiune afectată de ploaie.
Joi, 06 Februarie 2020

Formula 1: Formula 1 nu renunță la cursa din China: "Dacă va fi amânată, vom încerca să o reprogramăm la sfârșitul sezonului"

Formula 1 va încerca să găsească o dată alternativa pentru Marele Premiu al Chinei dacă etapa programată în 19 aprilie va fi amânată din cauza coronavirusului.
Duminica, 14 Aprilie 2019

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa din China după ce l-a depășit la start pe Bottas! Leclerc, locul 5 după ordine de echipă în favoarea lui Vettel

Lewis Hamilton a câștigat cursa de la Shanghai după ce l-a depășit pe Valtteri Bottas în primul viraj, în timp ce Charles Leclerc a ocupat doar locul 5 după ce a primit ordine de echipă să-l lase în față pe Sebastian Vettel și a pierdut încă un loc după strategiile la boxe.
Sambata, 13 Aprilie 2019

Formula 1: Bottas, pole position în China în fața lui Hamilton! Vettel și Leclerc ocupă a doua linie a grilei de start

Valtteri Bottas va pleca din pole position în cursa de la Shanghai după ce l-a învins cu numai 0.023 secunde pe coechipierul său de la Mercedes, Lewis Hamilton, în timp ce Sebastian Vettel a câștigat duelul cu Charles Leclerc pentru locul trei.
Duminica, 15 Aprilie 2018

Formula 1: Ricciardo a câștigat cursa din China după patru depășiri pe final! Bottas și Raikkonen, podium după un acroșaj între Vettel și Verstappen

Daniel Ricciardo a câștigat cursa de la Shanghai pentru Red Bull după ce a efectuat patru depășiri spectaculoase pe final datorită unei strategii inspirate la boxe. Valtteri Bottas și Kimi Raikkonen au completat podiumul, în timp ce Sebastian Vettel și Max Verstappen s-au acroșat pe circuit.
Sambata, 14 Aprilie 2018

Formula 1: Vettel va pleca din pole position în cursa din China! Raikkonen pe locul 2, în fața lui Bottas și Hamilton

Sebastian Vettel a stabilit cel mai bun timp în calificările de la Shanghai și va fi acompaniat pe prima linie a grilei de start de coechipierul său Kimi Raikkonen, în timp ce Mercedes a ocupat următoarele două locuri prin Valtteri Bottas și Lewis Hamilton.
Vineri, 13 Aprilie 2018

Formula 1: Hamilton, cel mai rapid în antrenamentele din China. Pilotul Mercedes, urmat în clasament de Raikkonen și Bottas

Lewis Hamilton a stabilit cel mai bun timp în primele două sesiuni de antrenamente libere de la Shanghai și a fost urmat în clasament de Kimi Raikkonen și Valtteri Bottas.
Joi, 12 Aprilie 2018

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Chinei: Hamilton anticipează o cursă echilibrată cu Vettel după împăcarea cu Verstappen

Lewis Hamilton anticipează o luptă echilibrată cu rivalii de la Ferrari în cursa de duminică de la Shanghai. Britanicul s-a împăcat cu Max Verstappen după controversele de la finalul cursei din Bahrain.
Duminica, 09 Aprilie 2017

Formula 1: Hamilton, victorie fără emoție în China! Vettel și Verstappen au completat podiumul

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu al Chinei în fața lui Sebastian Vettel și Max Verstappen într-o cursă animată în special în prima parte după startul pe pneuri intermediare.