Rusia

Duminica, 11 Octombrie 2015
Lewis Hamilton a câştigat Marele Premiu al Rusiei după ce a profitat de abandonul suferit de Nico Rosberg din motive tehnice, în timp ce Sergio Perez a obţinut primul podium din acest sezon.
Joi, 03 Martie 2022

Formula 1: F1: Nikita Mazepin, interzis la Marele Premiu al Marii Britanii, ca răspuns la situația din Ucraina

Singurul pilot rus din Formula 1, Nikita Mazepin, nu va fi lăsat să ia parte la Marele Premiu al Marii Britanii. Motorsport UK a luat această decizie ca răspuns la situația din Ucraina.
Luni, 27 Septembrie 2021

Formula 1: MP al Rusiei: Lewis Hamilton ajunge la 100 de victorii în Formula 1. Dezamăgire pentru Lando Norris

Marele Premiu de Formula 1 al Rusiei s-a terminat cu un Lando Norris dezamăgit după ce a pierdut prima poziție și șansa la prima sa victorie în Marele Circ, și cu un Lewis Hamilton ajungând la victoria cu numărul 100 în Formula 1.
Luni, 28 Septembrie 2020

Formula 1: Hamilton acuză FIA pentru penalizările din cursa din Rusia: "Bănuiesc că vor să păstreze suspansul în campionat"

Lewis Hamilton consideră că penalizările de 10 secunde primite în cursa din Rusia sunt "ridicole" și că au rolul de a menține suspansul în campionat în lupta pentru titlul mondial.
Sambata, 26 Septembrie 2020

Formula 1: Hamilton, pole position în Rusia în fața lui Verstappen și Bottas! Vettel, doar locul 15 după un accident

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Marele Premiu al Rusiei după ce i-a învins pe Max Verstappen și Valtteri Bottas. Sebastian Vettel a suferit un accident și va pleca doar de pe locul 15.
Vineri, 25 Septembrie 2020

Formula 1: Bottas, cel mai rapid în antrenamentele de vineri din Rusia: Hamilton, doar locul 19 în prima sesiune

Valtteri Bottas a stabilit cel mai bun timp în antrenamentele de vineri din Rusia, în care Lewis Hamilton a ocupat doar locul 19 în prima sesiune din cauza unor probleme cu pneurile.
Luni, 21 Septembrie 2020

Formula 1: Ferrari va introduce un update în cursa din Rusia: "Imaginea de ansamblu va rămâne aceeași, dar oportunitățile pot apărea în 2021"

Ferrari va introduce un update pentru monopost în etapa din Rusia de la sfârșitul acestei săptămâni, însă Scuderia nu anticipează progrese majore. În schimb, echipa mizează pe o serie de îmbunătățiri în 2021.
Luni, 31 August 2020

Formula 1: Fanii Formulei 1 vor reveni în tribune începând din septembrie: curse cu spectatori în Italia, Rusia, Portugalia și Bahrain

Cursele de Formula 1 din Italia, Rusia, Portugalia și Bahrain vor avea loc cu spectatori în tribune, însă numărul biletelor disponibile va fi limitat.
Duminica, 29 Septembrie 2019

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa din Rusia după un abandon al lui Vettel! Bottas și Leclerc completează podiumul

Lewis Hamilton a obținut în Rusia prima victorie după pauza de vară ca urmare a unui abandon suferit de Sebastian Vettel și a unei strategii riscante pentru Charles Leclerc care nu a avut efect.
Sambata, 28 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc a obținut în Rusia al patrulea pole position consecutiv în Formula 1! Hamilton îl învinge pe Vettel în lupta pentru locul doi

Charles Leclerc a obținut în Rusia al patrulea pole position consecutiv și va fi acompaniat pe prima linie a grilei de start de Lewis Hamilton, care a reușit să-l învingă pe Sebastian Vettel cu numai 0.023 secunde.
Joi, 26 Septembrie 2019

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu de Formula 1 al Rusiei: Mercedes simte pericolul unei reveniri în forță a Scuderiei Ferrari

Formula 1 ajunge în weekend în Rusia. Lewis Hamilton este îngrijorat că cele trei victorii consecutive ale Scuderiei Ferrari îi vor afecta șansele la titlul mondial, în timp ce Max Verstappen va fi din nou penalizat pe grila de start pentru înlocuirea motorului.