Ferrari

Joi, 19 Septembrie 2019

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu de Formula 1 din Singapore: Red Bull este favorită într-o cursă în care Mercedes va avea probleme din cauza căldurii

Red Bull Racing este favorită să repete victoria din Ungaria și în Singapore, mai ales că Ferrari nu are performanțe pe circuite lente, în timp ce Mercedes are probleme atnci când temperaturile sunt ridicate.
Luni, 16 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc nu se îmbată cu apă rece după victoriile de la Spa și Monza: "Cursa din Singapore va fi mult mai dificilă"

Charles Leclerc susține că Ferrari va avea o cursă dificilă în Singapore din cauza circuitului foarte lent, în timp ce Mercedes anticipează că va lupta pentru victorie cu Red Bull.
Luni, 09 Septembrie 2019

Formula 1: Vettel, la un pas să fie suspendat o cursă în Formula 1: pilotul Scuderiei Ferrari a acumulat 9 puncte de penalizare din 12

Sebastian Vettel riscă să fie suspendat o cursă dacă va comite o nouă greșeală majoră într-una dintre următoarele trei curse, după eroarea din Marele Premiu al Italiei.
Sambata, 07 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc, pole position la Monza în fața lui Hamilton și Bottas! Final bizar de calificări: aproape toți piloții au ratat ultimul tur rapid

Charles Leclerc va pleca din pole position în Marele Premiu al Italiei după ce aproape toți ceilalți piloți nu au reușit să înceapă la timp ultimul tur rapid de circuit. Grila este completată de Lewis Hamilton, Valtteri Bottas și Sebastian Vettel.
Vineri, 06 Septembrie 2019

Formula 1: Echilibru pe circuitul de la Monza: Leclerc și Hamilton, despărțiți de numai 0.068 secunde în antrenamente

Charles Leclerc a fost cel mai rapid în antrenamentele de vineri de Formula 1 din cadrul Marelui Premiu al Italiei, însă lupta dintre Ferrari și Mercedes se anunță echilibrată după ce Lewis Hamilton a fost cu numai 0.068 secunde mai lent.
Marti, 03 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc susține că este pregătit să lupte pentru titlul mondial: "În ultimele 6 sesiuni de calificări am fost într-o formă mai bună decât Vettel"

Charles Leclerc susține că este pregătit să lupte pentru titlul mondial după ce a obținut la Spa-Francorchamps prima victorie din carieră și scoate în evidență prestațiile mai bune din calificări comparativ cu Sebastian Vettel.
Duminica, 01 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc a obținut la Spa-Francorchamps prima victorie din carieră în Formula 1! Hamilton și Bottas au completat podiumul

Charles Leclerc a câștigat Marele Premiu al Belgiei și a oferit prima victorie a Scuderiei Ferrari în acest sezon, în timp ce Lewis Hamilton și Valtteri Bottas au completat podiumul în fața lui Sebastian Vettel.
Sambata, 31 August 2019

Formula 1: Leclerc, pole sosition la Spa-Francorchamps în fața lui Vettel! Hamilton și Bottas, în a doua linie a grilei de start

Charles Leclerc va pleca din pole position în Marele Premiu al Belgiei după ce l-a învins cu peste 0.7 secunde pe coechipierul său Sebastian Vettel. Mercedes ocupă a doua linie a grilei prin Lewis Hamilton și Valtteri Bottas.
Luni, 19 August 2019

Formula 1: Ferrari are încă încredere în Vettel: "Obiectivul său rămâne să câștige titlul mondial pentru Scuderia"

Oficialii Ferrari își exprimă în continuare încrederea în Sebastian Vettel, despre care afirmă că rămâne determinat să obțină titlul mondial alături de echipă, în ciuda unui debut modest de sezon.
Miercuri, 14 August 2019

Formula 1: Leclerc admite superioritatea lui Vettel: "Germanul gestionează mai bine pneurile"

Charles Leclerc admite că Sebastian Vettel gestionează mai bine pneurile, ceea ce îi permite să obțină rezultate mai bune în acest sezon.

Tag-uri similare

Intrebari & Raspunsuri Close
Inchide notificarea pentru