Mihai Marinescu

Duminica, 06 Noiembrie 2011 | F1 TOP

Mihai Marinescu va concura în GP2 la Abu Dhabi!

Mihai Marinescu a fost invitat să concureze în cursele de GP2 de la Abu Dhabi, care vor avea loc simultan cu Marele Premiu de Formula 1 de pe acelaşi circuit.
Miercuri, 02 Noiembrie 2011 | F1 TOP

FEATURE: Ascensiunea lui Mihai Marinescu în Formula 2

Automarket vă prezintă o analiză a performanţelor obţinute de Mihai Marinescu în sezonul 2011 al Formulei 2 şi vă dezvăluie opţiunile braşoveanului pentru anul viitor.
Duminica, 30 Octombrie 2011 | Formula 1

Marinescu încheie sezonul de Formula 2 cu un nou podium!

Marinescu Marinescu a terminat pe locul trei ultima cursă de Formula 2 a sezonului 2011, desfăşurată pe circuitul de la Barcelona.
Sambata, 29 Octombrie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, locul 5 în prima cursă de la Barcelona

Mihai Marinescu a terminat pe locul cinci prima cursă de Formula 2 de pe circuitul de la Barcelona şi a pierdut orice şansă să termine pe locul trei în clasamentul general.
Vineri, 28 Octombrie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, locul trei în antrenamente la Barcelona

Mihai Marinescu a terminat pe locul trei a doua sesiune de antrenamente de Formula 2 de la Barcelona, după ce în sesiunea de dimineaţă s-a poziţionat pe locul 10.
Joi, 27 Octombrie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, evoluţii convingătoare în testele de la Barcelona

Mihai Marinescu a avut un parcurs promiţător în testele de Formula 2 efectuate joi pe circuitul de la Barcelona, gazda ultimei etape a sezonului 2011 la finalul acestei săptămâni.
Vineri, 07 Octombrie 2011 | F1 TOP

Marinescu: "Vreau să reprezint România în Formula 1"

Mihai Marinescu speră să-şi îndeplinească visul de a reprezenta România în Formula 1, iar pentru anul viitor îşi propune să concureze în GP2.
Marti, 04 Octombrie 2011 | Formula 1

Mihai Marinescu a câştigat sâmbătă cursa de Formula 2 de pe circuitul de la Monza. Iată rezumatul acesteia realizat cu o cameră amplasată chiar pe monopostului braşoveanului.
Luni, 03 Octombrie 2011 | Feature

TOP 10 performanţe româneşti în motorsport

Automarket vă prezintă topul celor mai mari performanţe româneşti în motorsportul mondial. Aceştia sunt cei mai importanţi zece piloţi români care au intrat în istoria sporturilor cu motor!
Duminica, 02 Octombrie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, lovit de probleme tehnice în a doua cursă de la Monza

Mihai Marinescu nu a reuşit să repete victoria de sâmbătă de la Monza din cauza unor defecţiuni tehnice la monopost în calificări şi cursă.
Sambata, 01 Octombrie 2011 | Motorsport

Victorie românească în Formula 2: Marinescu a câștigat la Monza!

Mihai Marinescu și-a adjudecat prima victorie din carieră în Formula 2, câștigând sâmbătă la Monza după o cursă pe care a controlat-o fără probleme.
Sambata, 01 Octombrie 2011 | F1 TOP

F2: Marinescu, în pole position în cursa de la Monza!

Mihai Marinescu va pleca din pole position în cursa sâmbătă de Formula 2 de pe circuitul de la Monza.
Vineri, 30 Septembrie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, locul doi în ambele sesiuni de antrenamente de la Monza

Mihai Marinescu a terminat pe locul doi cele două sesiuni de antrenamente de vineri din cadrul etapei de Formula 2 de la Monza.
Miercuri, 07 Septembrie 2011 | Formula 1

EXCLUSIV | Marinescu: "În 2012 vreau să concurez în GP2 sau World Series"

Mihai Marinescu a dezvăluit în exclusivitate pentru Automarket ambiţiile pe care le are pentru finalul sezonului de Formula 2 şi planurile pentru anul viitor.
Duminica, 28 August 2011 | Formula 1

Un nou podium pentru Mihai Marinescu în Formula 2!

Mihai Marinescu a obţinut al doilea podium în acest weekend după ce a terminat pe locul trei cursa de duminică de Formula 2 de pe circuitul Red Bull Ring.
Sambata, 27 August 2011 | Formula 1

Marinescu, primul podium din carieră în Formula 2!

Mihai Marinescu a obţinut primul podium din carieră în Formula 2, după ce a terminat pe locul trei cursa de sâmbătă de pe circuitul Red Bull Ring din Austria.
Vineri, 26 August 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, locurile 2 şi 4 în antrenamentele de pe Red Bull Ring

Mihai Marinescu a terminat pe locurile patru şi, respectiv, doi cele două sesiuni de antrenamente de Formula 2 desfăşurate pe circuitul Red Bull Ring din Austria.
Duminica, 24 Iulie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, locul 4 în a doua cursă de la Brands Hatch

Mihai Marinescu a terminat pe locul patru a doua cursă de Formula 2 de pe circuitul de la Brands Hatch.
Sambata, 23 Iulie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu a abandonat în prima cursă de la Brands Hatch

Mihai Marinescu a abandonat în primul tur al cursei de Formula 2 de la Brands Hatch în urma unui carambol cu alţi trei piloţi.
Vineri, 22 Iulie 2011 | Formula 1

F2: Marinescu, locul cinci în antrenamente la Brands Hatch

Mihai Marinescu a terminat pe locul cinci prima sesiune de antrenamente libere din cadrul etapei de Formula 2 de la Brands Hatch.